aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Aktuální vstupní podmínky do jednotlivých zemí

Egypt

Vstup do země:
Nutné prokázat se negativním testem RT-PCR, který nesmí být starší než 72 hodin před příletem do Egypta.  Dále je nutné předložit potvrzení negativního výsledku v AJ. Test je možné absolvovat po příletu na letiště v Egyptě zdarma, pak nutné zůstat v izolaci do obdržení výsledku (12 – 24 hodin). V Egyptě probíhá měření teploty po příletu. Test není vyžadován pro děti do 6 let.
Cesta zpět do ČR:
Cestující (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář (https://plf.uzis.cz) a zároveň podstoupit PCR test (antigenní nestačí) ne starší než 72 hod. a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. 5 den po příjezdu nutné absolvovat další PCR test v ČR. Po tuto dobu, než bude možné absolvovat test, je nutné se zdržovat v karanténě. Dále 10 dní po příjezdu je povinné nosit respirátor FFP2 (nebo stejné či vyšší účinnosti) všude mimo domov.
Vízum: Víza byla do 30. 4. 2021 zrušena.
Testování v Egyptě: 
Testování zajišťuje delegát a bude probíhat přímo v hotelech, a to jak v destinaci Hurghada, tak i v destinaci Marsa Alam.
Klienti budou platit za tuto službu delegátům poplatek 25 USD (zbytek dotuje cestovní kancelář). 
 

Kanárské ostrovy

Vstup do země:
Při vstupu z ČR na území Španělska je nutné se při odletu i vstupu do země prokázat mezinárodním potvrzením o negativním výsledku RT-PCR testu nebo antigenního rychlotestu na COVID-19. Výsledkem je nutné se prokázat i při check-in v ubytovacím zařízení. Test nesmí být starší 72 hodin a není vyžadován pro děti do 6 let.
Před odletem je nutné vyplnit zdravotní formulář (tzv. FCS health kontrol form), který lze vyplnit pouze elektronicky nejdříve 48 hodin před odletem na https://www.spth.gob.es/ nebo v bezplatné aplikaci SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH (ke stažení pro iOS a Android. Cestující po vyplnění formuláře obdrží na email QR kód, kterým se budou prokazovat při vstupu do Španělska. Číslo sedadla, které je vyžadováno v posledním kroku formuláře, vám však bude přiděleno až na letišti před odletem na dovolenou. Vyplnění elektronického formuláře je tedy možné dokončit až po odbavení (nebo dříve se zakoupeným seatingem).
Během pobytu na Kanárských ostrovech:
Nutné mít během pobytu a 15 dní po návratu zpět aktivní aplikaci Radar Covid
Cesta zpět do ČR:
Cestující (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář (https://plf.uzis.cz) a zároveň podstoupit antigenní nebo PCR test, jehož provedení není na začátku cesty starší než 24 hod (antigenní), resp. 72 hod (PCR) a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. Následně musí předložit druhý PCR test (antigenní nestačí) provedený v ČR, a to nejpozději do 5 dnů od příjezdu. Výsledek je nutné neprodleně předložit elektronicky příslušné hygienické stanici. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. Povinností je také 10 dnů po příjezdu nosit roušku všude mimo domov.
Testování na Kanárských ostrovech: 
Testování před odletem z Kanárských ostrovů zpět do Prahy probíhá v úzké spolupráci s česky hovořícím delegátem, který asistuje klientům s registrací na testy a s výběrem nejbližšího odběrového místa. Ceny antigenních testů na COVID-19 se na Kanárských ostrovech v závislosti na odběrovém místě pohybují v rozmezí od 15 do 60 EUR / os.
 

Kapverdské ostrovy 

Vstup do země: 
Negativní COVID 19 test (PCR či antigenní) ne starší než 72 h před plánovaným odletem v angličtině čiportugalštině (nutné předložit v Praze při odbavení k odletu, po příletu na Kapverdy může být taktéž
vyžadován), netýká se dětí do 7 let
Povinnost vyplnit před odletem elektronický zdravotní formulář https://igrpsta.gov.cv/IGRP/app/webappsr=controle_sanitario/FichaVigilanciaControleSanitario/index&dad=controle_sanitario&p_fwl_toolsbar_2=en_lang&target=_blank&isPublic=1 (vzor vyplněného formuláře obdrží klienti od CK cca týden před odletem)
Povinnost uhradit letištní bezpečnostní taxu na https://www.ease.gov.cv/ nebo prostřednictvím CK za poplatek 1 300 CZK/osoba (nutné dodat číslo cestovního pasu a datum jeho exspirace min. 3 pracovní dny před odletem), taxa se netýká dětí do 2 let
Měření teploty po příletu (nad 37,5 C nebo v případě příznaků nemoci COVID 19 je cestující odeslán do izolace a musí na své náklady cca 100 EUR/osoba podstoupit test na COVID 19)
Občané ČR potřebují pro vstup na Kapverdy cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po návratu zdestinace.
Uváděné informace platí pro charterové lety z Prahy.
Během pobytu: 
Povinnost nosit roušku a dodržovat rozestupy 1,5 m v uzavřených prostorách, na veřejných místech a
komunikacích (neplatí na pláži a u bazénu).
Na Kapverdách se hradí vládní turistická taxa cca 2 EUR/osoba nad 16 let/noc za maximálně 10 nocí v jednom hotelu.
Cesta zpět do ČR:
Cestující (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář (https://plf.uzis.cz) a zároveň podstoupit PCR test (antigenní nestačí) ne starší než 72 hod. a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. 5 den po příjezdu nutné absolvovat další PCR test v ČR. Po tuto dobu, než bude možné absolvovat test, je nutné se zdržovat v karanténě. Dále 10 dní po příjezdu je povinné nosit respirátor FFP2 (nebo stejné či vyšší účinnosti) všude mimo domov. Pokud není možné podmínky před cestou do ČR splnit, platí do 14.2. "přechodné období", kdy je možné do ČR cestovat i s antigenním testem (ne starším než 24 hod) nebo absolvovat PCR test až při vstupu do ČR (tedy v praxi na letišti).
Testování v místě pobytu: 
PCR test je možné absolvovat přímo v hotelu OA Salinas Sea nebo OA Belorizonte za cenu cca 75 EUR/osoba. Rezervace času testu se prování přímo na recepci hotelu. Platba je možná kartou nebo v hotovosti.
 

Spojené arabské emiráty

Vstup do země:
Cestující (osoby nad 12 let) musí předložit negativní výsledek RT-PCRT testu, ne starší 96 hodin, již před nástupem na palubu. Platní i pro transit do cílové destinace.
Cestující (osoba nad 12 let) se musí podrobit dalšímu testu na letišti v Dubaji, nebo na letišti v Ras Al Khaimah. Tento test je zdarma. Do obdržení výsledku je cestující povinen zdržovat v hotelu.
Pro odlet z Dubaje a Ras Al Khaimah test není vyžadován.
Transit přes Dubai z cílové destinace do Prahy:
Negativní test je vyžadován pouze v případě, že se cestující vrací ze země s vyšším rizikem nákazy. Aktuální seznam zde:https://www.emirates.com/english/help/covid-19/dubai-travel-requirements/tourists/?dm_i=32BG,130L0,4O28NL,45QBE,1
Další podmínky pro vstup do SAE:
Všichni cestující, kteří odlétají do Spojených arabských emirátů z jakékoli destinace včetně cestujících přestupujících v Dubaji, musí mít vytištěné a orazítkované mezinárodní potvrzení o negativním výsledku PCR testu na COVID-19 s datem a hodinou odběru v anglickém jazyce z jedné z určených laboratoří, aby mohli být vpuštěni na palubu letu. Elektronické a SMS potvrzení není akceptováno.
Všichni cestující musí před odletem vyplnit formuláře "Quarantine & Treatment Declaration Form" a "Health Declaration Form". Osoby nad 12 let si musí stáhnout aplikaci COVID-19 APP (ke stažení pro iOS a Android).
Cestující musí mít platné zdravotní pojištění pokrývající případnou léčbu na COVID19. Pro letenky spol. Emirates a flyDubai, které jsou vystavené od 1. 12. 2020 je pojištění COVID zdarma v ceně letenky (platí pro neomezené datum odletu).
Cesta zpět do ČR:
Cestující (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář (https://plf.uzis.cz) a zároveň podstoupit PCR test (antigenní nestačí) ne starší než 72 hod. a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. 5 den po příjezdu nutné absolvovat další PCR test v ČR. Po tuto dobu, než bude možné absolvovat test, je nutné se zdržovat v karanténě. Dále 10 dní po příjezdu je povinné nosit respirátor FFP2 (nebo stejné či vyšší účinnosti) všude mimo domov. Pokud není možné podmínky před cestou do ČR splnit, platí do 14.2. "přechodné období", kdy je možné do ČR cestovat i s antigenním testem (ne starším než 24 hod) nebo absolvovat PCR test až při vstupu do ČR (tedy v praxi na letišti).
 
Testování v SAE: 
Testování zdarma ve všech hotelech v emirátu Ras Al Khaimah a Rixos The Palm, Rixos Premium Dubai. 
Testování v Ras Al Khaimah zdarma provádí pouze následující kliniky:
RAK Medical Center - Al Hamra Mall (10:00 - 14:00)
RAK Hospital non-stop Výsledky testů jsou do 12-24 hodin.
Pro vyšetření zdarma je nutné předložit cestovní pas a potvrzení rezervace hotelu v Ras Al Khaimah (voucher). Rezervace testování není nutná.
Klienti ubytováni v emirátech Dubaj, Ajman, Fujairah, Umm al Quwain si testy hradí sami. Cena testu se liší dle kliniky. Orientační cena je 370 AED na osobu. Seznam klinik v příloze Mapa klinik v Dubaji:https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1GCJQMT8mjRIh3kXnPrvizskX0VCkb4rE&ll=25.218826641193616%2C55.2577579026367&z=13
Zvýhodněné ceny testů pro klienty na letech Emirates:
American Hospital Dubai Media City Clinic,
American Hospital Al Barsha Clinic,
American Hospital Al Khawanij Clinic.
Cena je 150 AED/osoba, výsledky testů jsou do 48 hodin. Klienti musí předložit platnou letenku/boarding pass od společnosti Emirates.
 

Dominikánská republika

Vstup do země:
Od 15. 9. 2020 není do Dominikánské republiky vyžadován negativní test na COVID-19. Po příletu bude probíhat náhodné testování v podobě dechového testu.
Před vstupem do země je nutné vyplnit formulář https://eticket.migracion.gob.do/. Po dokončení přidělen QR kód, kterým se prokážete na letišti v Dominikánské republice.
Při letech přes Amsterdam je nutný negativní PCR test na COVID 19 ne starší 72 hodin + je také potřeba předložit nově negativní antigenní test provedený ne déle než 4 hodiny před nástupem do letadla . Platí i pro přestupy (ve všech směrech letu). Na zpáteční cestě klientům pomůže zajistit testy delegát. Testy jsou na náklady klienta.
Při letech s přestupem v Zurichu se společností Swissair/Edelweissair je nutný negativní PCR test na COVID-19 ne starší 72 hodin a vyplnit elektronický formulář za všechny cestující (rodič vyplní za dítě) před každým letem https://swissplf.admin.ch/home
Při letech sleteckou společností Lufthansa je povinnost předložit potvrzení o negativním výsledku PCR testu na covid-19 ne starším než 48 hod před odletem, zároveň je třeba vyplnit formulář na webové adrese: https://www.einreiseanmeldung.de/ a to vobou směrech letu.
Během pobytu:
Zvýšená hygiena rukou, udržování rozestupů, používání roušek po celou dobu pobytu kromě pláží.
Do 31. 12. 2020 jsou všichni hosté zdejších hotelů chráněni bezplatnou asistenční službou a zdravotním pojištěním financovaným dominikánskou vládou (kryje léčebné výlohy, testy na COVID-19, servis telemedicíny, výdaje na nezbytné prodloužení ubytování, změnu letu a další mimořádné náklady v případě nákazy COVID-19).
Cesta zpět do ČR:
Cestující (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář (https://plf.uzis.cz) a zároveň podstoupit PCR test (antigenní nestačí) ne starší než 72 hod. a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. 5 den po příjezdu nutné absolvovat další PCR test v ČR. Po tuto dobu, než bude možné absolvovat test, je nutné se zdržovat v karanténě. Dále 10 dní po příjezdu je povinné nosit respirátor FFP2 (nebo stejné či vyšší účinnosti) všude mimo domov. Pokud není možné podmínky před cestou do ČR splnit, platí do 14.2. "přechodné období", kdy je možné do ČR cestovat i s antigenním testem (ne starším než 24 hod) nebo absolvovat PCR test až při vstupu do ČR (tedy v praxi na letišti).
Testování v místě pobytu: 
Testy provádí klinika Clínica Centro Medico Punta. Cena PCR testu je 82 USD na osobu.
Rezervaci testování zařídí delegátka v destinaci, které je nutné zaslat kopii pasu. Platba je možná kreditní kartou, taxi hotově. V ceně není zahrnut transfer na kliniku. 
 

Maledivy

Vstup do země:
Cestující musí předložit negativní test RT-PCR ne starší 96 hodin. Test musí být v anglickém jazyce a obsahovat jméno cestujícího, tak jak je uvedeno v cestovním pase. Pokud zde tyto informace nebudou uvedeny, tak cestující nevpustí na palubu letu. Děti do 1 rok test mít nemusí. Pro lety s leteckou společností Emirates již nejsou nutné testy na cestu zpět.
Před odletem na Maledivy, a také před odletem z Malediv je nutné vyplnit online deklaraci “TravelerHealth Declaration” na webu https://imuga.immigration.gov.mv/ethd/create. Po vyplnění deklarace cestující získá QR kód, kterým se musí prokázat na check-inu na letišti při odletu a také při příletu na Maledivy. Platnost tohoto QR kódu je max. 24 hodin, formulář je proto nutné vyplnit max. 24 hodin před příletem, aby byl QR kód při příletu na MLE stále platný. Kolegové z letiště doporučují, aby cestující formulář vyplnili v co nejkratší době před odjezdem na odletové letiště. Stejně tak je nutno vyplnit tento formulář I před odletem Malediv.
Během pobytu na Maledivách:
Měření teploty po příletu. Některé hotely mohou požadovat vypsání dalšího formuláře. Zakrytí dýchacího ústrojí (rouška) v prostorách letiště a během transferů.
Cesta zpět do ČR:
Cestující (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář (https://plf.uzis.cz) a zároveň podstoupit PCR test (antigenní nestačí) ne starší než 72 hod. a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. 5 den po příjezdu nutné absolvovat další PCR test v ČR. Po tuto dobu, než bude možné absolvovat test, je nutné se zdržovat v karanténě. Dále 10 dní po příjezdu je povinné nosit respirátor FFP2 (nebo stejné či vyšší účinnosti) všude mimo domov. Pokud není možné podmínky před cestou do ČR splnit, platí do 14.2. "přechodné období", kdy je možné do ČR cestovat i s antigenním testem (ne starším než 24 hod) nebo absolvovat PCR test až při vstupu do ČR (tedy v praxi na letišti).
Testování v místě pobytu: 
Testování probíhá přímo na resortech. Cena se pohybuje od 100 USD na osobu – liší se resort od resortu.
Pro přesné ceny a postup u požadovaného hotelu nás kontaktujte. S případnou rezervací na recepcích hotelů pomůže delegátka – je k dispozici na Whatsappu nebo na Viberu.
Testování zdarma:
Kuredu Island, Meeru Island, Vilamendhoo Island, Lily Beach – platí při pobytu na 7 a více nocí
Aktuální ceny nejprodávanějších hotelů:
Sun Island, Paradise Island, Fun Island, Royal Island – cena cca 100 USD/osoba
Cocoon Maldives – cena 150 USD/osoba
 

Zanzibar

DO 11. 4. 2021 NENÍ MOŽNÉ Z ČR NA ZANZIBAR VYCESTOVAT. TYTO PRAVIDLA AKTUÁLNĚ NEPLATÍ! 
Vstup do země:
Negativní test RT-PCR na COVID-19 není vyžadován, pokud ho nevyžaduje letecká společnost (aktuálně testy vyžaduje letecká společnost Emirates a FlyDubai tam i zpět!).
Na palubě letadla se dále vyplňuje zdravotní formulář
Během pobytu:
Měření teploty před příletem i odletem, zakrytí dýchacího ústrojí (rouška) v prostorách letiště a během transferů. Zvýšená hygiena rukou, udržování rozestupů.
Při letech přes Amsterdam je nutný negativní PCR test na COVID 19 ne starší 72 hodin + je také potřeba předložit nově negativní antigenní test provedený ne déle než 4 hodiny před nástupem do letadla . Platí i pro přestupy (ve všech směrech letu). Na zpáteční cestě klientům pomůže zajistit testy delegát. Testy jsou na náklady klienta.
Cesta zpět do ČR:
Cestující (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář (https://plf.uzis.cz) a zároveň podstoupit PCR test (antigenní nestačí) ne starší než 72 hod. a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. 5 den po příjezdu nutné absolvovat další PCR test v ČR. Po tuto dobu, než bude možné absolvovat test, je nutné se zdržovat v karanténě. Dále 10 dní po příjezdu je povinné nosit respirátor FFP2 (nebo stejné či vyšší účinnosti) všude mimo domov. Pokud není možné podmínky před cestou do ČR splnit, platí do 14.2. "přechodné období", kdy je možné do ČR cestovat i s antigenním testem (ne starším než 24 hod) nebo absolvovat PCR test až při vstupu do ČR (tedy v praxi na letišti).
Testování v místě pobytu: 
Testování před odletem ze Zanzibaru zpět do Prahy probíhá ve spolupráci s česky hovořící delegátkou, která asistuje klientům s registrací na testy a zařízením transferů Transfer hradí klient sám na místě.
Pro testování je nutné s sebou mít pas a 2x fotokopii pasu. Cena PCR testů: na Zanzibaru se v závislosti na odběrovém místě pohybuje v rozmezí 80 - 150 USD/osoba. Klienti na místě ještě vyplňují deklaraci o negativním COVID-19 stavu. Dokument obdrží vytištěný od delegátky v destinaci.
Antigenní test (aktuálně navíc i k PCR testu vyžadovaný pro klienty s přestupem v Amsterdamu) je možné absolvovat krátce před odletem zpět – cena je cca 25 USD. Úhrada obou testů je možná pouze platební kartou VISA nebo v hotovosti vložením na účet v místní bance.
 

Mexiko

Vstup do země:
Negativní test RT-PCR na COVID-19 není vyžadován. Před odletem nutné vyplněný online formuláře (https://afac.hostingerapp.com).
Při letech přes Amsterdam je nutný negativní PCR test na COVID 19 ne starší 72 hodin + je také potřeba předložit nově negativní antigenní test provedený ne déle než 4 hodiny před nástupem do letadla . Platí i pro přestupy (ve všech směrech letu). Na zpáteční cestě klientům pomůže zajistit testy delegát. Testy jsou na náklady klienta.
Při letech s přestupem v Zurichu se společností Swissair/Edelweissair je nutný negativní PCR test na COVID-19 ne starší 72 hodin a vyplnit elektronický formulář za všechny cestující (rodič vyplní za dítě) před každým letem https://swissplf.admin.ch/home
Při letech sleteckou společností Lufthansa je povinnost předložit potvrzení o negativním výsledku PCR testu na covid-19 ne starším než 48 hod před odletem, zároveň je třeba vyplnit formulář na webové adrese: https://www.einreiseanmeldung.de/ a to vobou směrech letu.
Během pobytu:
Měření teploty po příletu i odletu. Nutné dodržování rozestupů na letišti a online check-in
Cesta zpět do ČR:
Cestující (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář (https://plf.uzis.cz) a zároveň podstoupit PCR test (antigenní nestačí) ne starší než 72 hod. a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. 5 den po příjezdu nutné absolvovat další PCR test v ČR. Po tuto dobu, než bude možné absolvovat test, je nutné se zdržovat v karanténě. Dále 10 dní po příjezdu je povinné nosit respirátor FFP2 (nebo stejné či vyšší účinnosti) všude mimo domov. Pokud není možné podmínky před cestou do ČR splnit, platí do 14.2. "přechodné období", kdy je možné do ČR cestovat i s antigenním testem (ne starším než 24 hod) nebo absolvovat PCR test až při vstupu do ČR (tedy v praxi na letišti).
Testování v místě pobytu: 
Testy provádí klinika COSTAMED v Playa Del Carmen nebo Cedeme v Playa del Carmen.
Cena PCR testu 185 USD/os.
Výsledky testů do 24 hod. Rezervace termínu nutná tři dny před odběrem. Klientům může pomoct s rezervací delegátka.
Speciální ceny klientů hotelů Catalonia Resorts jsou 105 USD na osobu. Rezervace přímo na resortu.
 

Mauricius

Vstup do země:
V místě pobytu povinná 14 denní karanténa, která probíhá ve vybraných hotelech (na náklady klienta). Rezervace karanténního hotelu přes: https://booking.mymauritius.travel.
Dále nutné předložit RT-PCR test na COVID-19, ne starší než 5 dní před příletem do destinace
Další test je 4 PCR testy je nutné absolvovat na Mauriciu (po příletu, 2 testy v průběhu pobytu a před odletem).
Doktor a zdravotní personál je dostupný v každém karanténním hotelu.
Cesta zpět do ČR:
Cestující (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář (https://plf.uzis.cz) a zároveň podstoupit PCR test (antigenní nestačí) ne starší než 72 hod. a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. 5 den po příjezdu nutné absolvovat další PCR test v ČR. Po tuto dobu, než bude možné absolvovat test, je nutné se zdržovat v karanténě. Dále 10 dní po příjezdu je povinné nosit respirátor FFP2 (nebo stejné či vyšší účinnosti) všude mimo domov. Pokud není možné podmínky před cestou do ČR splnit, platí do 14.2. "přechodné období", kdy je možné do ČR cestovat i s antigenním testem (ne starším než 24 hod) nebo absolvovat PCR test až při vstupu do ČR (tedy v praxi na letišti).
 

Keňa

DO 11. 4. 2021 NENÍ MOŽNÉ Z ČR DO KENI VYCESTOVAT. TYTO PRAVIDLA AKTUÁLNĚ NEPLATÍ! 
Vstup do země:
Negativní test RT-PCR na COVID-19 ne starší než 96 hodin před příletem do Keni.
Před odletem nutné vyplnit online formulář (https://ears.health.go.ke/airline_registration/). Na stránku nutno pokračovat navzdory tomu, že hlásí Not secure.
Tyto vstupní formality platí pro občany ČR a SR. Občané jiných národností žijících na území ČR nebo SR si musí vstupní podmínky ověřit sami.
Cesta zpět do ČR:
Od 20.01.2021 je v Keni nově povinný PCR test ne starší než 96 hodin při odletu z Keni pro všechny
cestující (bez ohledu na věk).
Cestující (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář (https://plf.uzis.cz) a zároveň podstoupit PCR test (antigenní nestačí) ne starší než 72 hod. a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. 5 den po příjezdu nutné absolvovat další PCR test v ČR. Po tuto dobu, než bude možné absolvovat test, je nutné se zdržovat v karanténě. Dále 10 dní po příjezdu je povinné nosit respirátor FFP2 (nebo stejné či vyšší účinnosti) všude mimo domov. Pokud není možné podmínky před cestou do ČR splnit, platí do 14.2. "přechodné období", kdy je možné do ČR cestovat i s antigenním testem (ne starším než 24 hod) nebo absolvovat PCR test až při vstupu do ČR (tedy v praxi na letišti).
Testování v místě pobytu: 
Testy před odletem z destinace nutné již od 20.1.2021. Pozor! Zde neplatí výjimka pro děti, musí se testovat všichni včetně infantů. Test se provádí v místních laboratořích, každý hotel má jiný postup. Přesné informace ke konkrétnímu hotelu Vám dodá příslušný PM.
Aktuální informace k nejprodávanějším hotelům:
Sandies Tropical Village – laboratorní centrum se nachází kousek od hotelu. Transfer taxíkem stojí cca 5 USD za jeden směr. Cena testu 100 USD na osobu. Na test je nutná rezervace předem – domluvit se dá přímo na recepci hotelu. Je doporučeno udělat si rezervaci ihned po příjezdu na hotel.
Papillon Lagoon Reef – testy se provádí v nemocnici cca 10 km od hotelu. Cena testu 125 USD na osobu. Hotel poskytuje transfer zdarma pro 5 a méně osob. Při skupince 5 a více osob přijede doktor přímo na hotel, kde hostům odebere vzorky a výsledky dodá do 24 hodin. Na test je nutná rezervace dopředu, přímo na recepci hotelu. Je doporučeno udělat si rezervaci ihned po příjezdu na hotel.
U všech hotelů Neptune se testy provádí přímo v hotelu. Cena testu 125 EUR na osobu. Na test je nutná rezervace dopředu, přímo na recepci hotelu. Je doporučeno udělat si rezervaci ihned po příjezdu na hotel.
 

Kuba

Pobyt možný pouze ve Varaderu od ulice K po výběžek Punta Hicacos
Vstup do země:
Pro vstup do země je vyžadováno předložení negativního PCR testu provedeného nejvýše 72 hodin před odletem.
Všechny osoby budou po příletu umístěny do státního karanténního zařízení. Za dopravu do a z tohoto zařízení a pobyt v něm musí turisté platit.
Po příletu na Kubu je všem cestujícím přímo na letišti proveden první PCR test. Cestující bude následně převezen do státního karanténního zařízení. Výsledky prvního PCR testu by měly být sděleny do 72 hodin. Dva dny po obdržení tohoto výsledku se cestující podrobí druhému PCR testu, na jehož výsledky bude také nutno vyčkat v karanténním zařízení. Při cestě na Kubu je tedy nutno počítat s minimálně týdenním zpoplatněným pobytem ve státním karaténním zařízení.
Pokud je u turisty prokázána nákaza koronavirem (a to i v případě, že se jedná o variantu bez příznaků), je odvezen do izolačního centra, kde musí zůstat do doby, než je jeho další PCR test negativní. Průměrná doba pobytu v těchto zařízeních se pohybuje mezi 7 a 14 dny. Náklady na pobyt v izolačním centru hradí turista a české cestovní pojištění je zpravidla nekryje. Cena za noc se pohybuje v rozmezí 60-80 USD a nad rámec tohoto jsou účtovány náklady za opakované testování a dopravu pacienta po propuštění zpět do hotelu. Platba kartou je často problematická, je proto s sebou třeba mít vždy dostatek hotovosti.
Během pobytu:
Stále platí plošná povinnost nosit roušku.
Cesta zpět do ČR:
Cestující (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář (https://plf.uzis.cz) a zároveň podstoupit PCR test (antigenní nestačí) ne starší než 72 hod. a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. 5 den po příjezdu nutné absolvovat další PCR test v ČR. Po tuto dobu, než bude možné absolvovat test, je nutné se zdržovat v karanténě. Dále 10 dní po příjezdu je povinné nosit respirátor FFP2 (nebo stejné či vyšší účinnosti) všude mimo domov. Pokud není možné podmínky před cestou do ČR splnit, platí do 14.2. "přechodné období", kdy je možné do ČR cestovat i s antigenním testem (ne starším než 24 hod) nebo absolvovat PCR test až při vstupu do ČR (tedy v praxi na letišti).
 

Indonésie – Bali

Vstup do země:
Negativní RT- PCR test (v anglickém jazyce) ne starší než 14 dní (pro let s Emirates nutný test ne starší 96 hodin, který je nutné předložit před nástupem na palubu. Platí i pro let zpátky!
Registrace na stránce https://lovebali.baliprov.go.id
Měření teploty po příletu, povinnost mít cestovní pojištění.           
Během pobytu:
Povinnost aktivovat si na telefonu či jiném zařízení GPS (GlobalPositioningSystem)
Cesta zpět do ČR:
Cestující (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář (https://plf.uzis.cz) a zároveň podstoupit PCR test (antigenní nestačí) ne starší než 72 hod. a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. 5 den po příjezdu nutné absolvovat další PCR test v ČR. Po tuto dobu, než bude možné absolvovat test, je nutné se zdržovat v karanténě. Dále 10 dní po příjezdu je povinné nosit respirátor FFP2 (nebo stejné či vyšší účinnosti) všude mimo domov. Pokud není možné podmínky před cestou do ČR splnit, platí do 14.2. "přechodné období", kdy je možné do ČR cestovat i s antigenním testem (ne starším než 24 hod) nebo absolvovat PCR test až při vstupu do ČR (tedy v praxi na letišti).
 

Panama

Vstup do země:
Negativní RT-PCR test na COVID-19 vyžadován ne starší 48 hodin před příletem
Podrobnější informace k vstupu: https://www.visitpanama.com/information/travel-guidelines/
Při letech přes Amsterdam je nutný negativní PCR test na COVID 19 ne starší 72 hodin + je také potřeba předložit nově negativní antigenní test provedený ne déle než 4 hodiny před nástupem do letadla . Platí i pro přestupy (ve všech směrech letu). Na zpáteční cestě klientům pomůže zajistit testy delegát. Testy jsou na náklady klienta.
Během pobytu:
Měření teploty, zakrytí dýchacího ústrojí (rouška) v prostorách letiště, ve veřejných prostorách
Cesta zpět do ČR:
Cestující (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář (https://plf.uzis.cz) a zároveň podstoupit PCR test (antigenní nestačí) ne starší než 72 hod. a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. 5 den po příjezdu nutné absolvovat další PCR test v ČR. Po tuto dobu, než bude možné absolvovat test, je nutné se zdržovat v karanténě. Dále 10 dní po příjezdu je povinné nosit respirátor FFP2 (nebo stejné či vyšší účinnosti) všude mimo domov. Pokud není možné podmínky před cestou do ČR splnit, platí do 14.2. "přechodné období", kdy je možné do ČR cestovat i s antigenním testem (ne starším než 24 hod) nebo absolvovat PCR test až při vstupu do ČR (tedy v praxi na letišti).
 

Srí Lanka 

Vstup do země a pobyt na místě: 
Nutný negativní PCR test na Covid 19 , ne starší než 96h před vstupem do země
Nutné vyřídit dopředu online vízum spolu s povinným pojištěním na Covid (vyřizuje se zároveň s vízem).
Nutné potvrzení hotelu/ubytování + detailní itinerář cesty
Během sedmidenního pobytu nutné 2 PCR testy na místě, nad 7 nocí nutné 3 PCR testy na místě
Karanténa na pokoji není nutná, klient ale nesmí opustit hotel. Může využívat hotelové vybavení a prostory, bazény, může na pláž která bude ale ohraničena a oddělena od okolí.
Nutné vyplnit Health Declaration Form dostupná on line na: https://www.srilanka.travel/ helloagain, formuláře se také budou rozdávat v letadle a budou k dispozici i na letišti po příletu.
Na výlety lze cestovat pouze s autorizovanou společností a pouze na vybraná místa
Cesta zpět do ČR:
Cestující (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář (https://plf.uzis.cz) a zároveň podstoupit PCR test (antigenní nestačí) ne starší než 72 hod. a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. 5 den po příjezdu nutné absolvovat další PCR test v ČR. Po tuto dobu, než bude možné absolvovat test, je nutné se zdržovat v karanténě. Dále 10 dní po příjezdu je povinné nosit respirátor FFP2 (nebo stejné či vyšší účinnosti) všude mimo domov. Pokud není možné podmínky před cestou do ČR splnit, platí do 14.2. "přechodné období", kdy je možné do ČR cestovat i s antigenním testem (ne starším než 24 hod) nebo absolvovat PCR test až při vstupu do ČR (tedy v praxi na letišti).
 

Omán

Vstup do země: 
Pro vstup do destinace je nutný negativní test na COVID 19 ne starší 72 hodin před odletem. Po příletu do Ománu je povinný další test na letišti za poplatek 25 OMR/osoba. Děti do 15 let testy mít nemusí.
Cestující musí podstoupit 7 denní karanténu (na pokoji hotelu). 8.den musí podstoupit další PCR test.
Cestující nad 16 let se musí před odletem zaregistrovat a uhradit poplatek za test na adrese: https covid19.emushrif.om/traveler/travel .
Cestující si musí stáhnout aplikaci Tarassud
Vízový poplatek pro pobyty do 10 nocí je na přechodné období zrušen.
Cestující je povinný mít sjednané cestovní pojištění včetně krytí na COVID 19
Cesta zpět do ČR:
Cestující (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář (https://plf.uzis.cz) a zároveň podstoupit PCR test (antigenní nestačí) ne starší než 72 hod. a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. 5 den po příjezdu nutné absolvovat další PCR test v ČR. Po tuto dobu, než bude možné absolvovat test, je nutné se zdržovat v karanténě. Dále 10 dní po příjezdu je povinné nosit respirátor FFP2 (nebo stejné či vyšší účinnosti) všude mimo domov. Pokud není možné podmínky před cestou do ČR splnit, platí do 14.2. "přechodné období", kdy je možné do ČR cestovat i s antigenním testem (ne starším než 24 hod) nebo absolvovat PCR test až při vstupu do ČR (tedy v praxi na letišti).
 

Seychely 

Vstup do země:
Předložení negativního PCR testu ne staršího než 72 hodin
Povolen je vstup pouze očkovaným návštěvníkům proti COVID 19, kteří jsou minimálně dva týdny po
užití druhé dávky vakcíny, prokážou se příslušným certifikátem
Měření teploty po příletu
Vyplnění zdravotního formuláře po příletu
Cesta zpět do ČR:
Cestující (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář (https://plf.uzis.cz) a zároveň podstoupit PCR test (antigenní nestačí) ne starší než 72 hod. a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. 5 den po příjezdu nutné absolvovat další PCR test v ČR. Po tuto dobu, než bude možné absolvovat test, je nutné se zdržovat v karanténě. Dále 10 dní po příjezdu je povinné nosit respirátor FFP2 (nebo stejné či vyšší účinnosti) všude mimo domov. Pokud není možné podmínky před cestou do ČR splnit, platí do 14.2. "přechodné období", kdy je možné do ČR cestovat i s antigenním testem (ne starším než 24 hod) nebo absolvovat PCR test až při vstupu do ČR (tedy v praxi na letišti).
 

Bulharsko - lyžování: 

Vstup do země:
Negativní PCR test ne starší než 72 hodin je od 29. 1. 2021 nutný pouze pro vstup do Bulharska (platí pro všechny cestující). Na cestě zpět do ČR není nutný test ani karanténa. Lyžařské středisko je v plném provozu, stejně jako hotelové restaurace a bary, bazény, sauny (kromě páry). Ostatní restaurace jsou v provozu pouze na výdej "take away". Ve veřejných uzavřených prostorách platí povinnost nasazené roušky. 
Cesta zpět: 
Cestující (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář (https://plf.uzis.cz) a zároveň podstoupit antigenní nebo PCR test, jehož provedení není na začátku cesty starší než 24 hod (antigenní), resp. 72 hod (PCR) a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. Následně musí předložit druhý PCR test (antigenní nestačí) provedený v ČR, a to nejpozději do 5 dnů od příjezdu. Výsledek je nutné neprodleně předložit elektronicky příslušné hygienické stanici. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. Povinností je také 10 dnů po příjezdu nosit roušku všude mimo domov.
 

Itálie – lyžování

Lyžařská střediska uzavřena do 6. 4. 2021. Lyžařská sezóna v Itálii je bohužel pro tuto zimu již ukončena. 
Vstup do země: 
Pro přijíždějící z České republiky je povolen vstup s negativním PCR nebo antigenním (provedeným výtěrem) testem ne starším 48h od odběru. Pokud test není předložen, následuje povinná karanténa.
Do 15. února neotevřou lyžařská střediska.
Před cestou:
Všichni cestující musí vyplnit formulář spolu s čestným prohlášením.
Cesta zpět do ČR:
Cestující (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář (https://plf.uzis.cz) a zároveň podstoupit antigenní nebo PCR test, jehož provedení není na začátku cesty starší než 24 hod (antigenní), resp. 72 hod (PCR) a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. Následně musí předložit druhý PCR test (antigenní nestačí) provedený v ČR, a to nejpozději do 5 dnů od příjezdu. Výsledek je nutné neprodleně předložit elektronicky příslušné hygienické stanici. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. Povinností je také 10 dnů po příjezdu nosit roušku všude mimo domov.
 

Rakousko – lyžování

Lyžařské skiareály jsou od 24. 12. otevřeny. Hotely a restaurace uzavřeny s největší pravděpodobností do Velikonoc.
Vstup do země: 
Od 19. 12. musí všichni cestující z ČR do 10 denní karantény. Po 5 dnech možné absolvovat RT-PCR test, v případě negativního výsledku je karanténa ukončena. 
Všichni cestující jsou povinni vyplnit a podepsat formulář pro vstup a tranzit. V AJ.
Od  9. ledna 2021 zavedlo Rakousko  kontroly na hranicích  s ČR.  Od 14. ledna 2021 je uzavřeno 42 hraničních přechodů, otevřeno zůstává 16  hraničních přechodů.
Cesta zpět do ČR:
Cestující (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář (https://plf.uzis.cz) a zároveň podstoupit antigenní nebo PCR test, jehož provedení není na začátku cesty starší než 24 hod (antigenní), resp. 72 hod (PCR) a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. Následně musí předložit druhý PCR test (antigenní nestačí) provedený v ČR, a to nejpozději do 5 dnů od příjezdu. Výsledek je nutné neprodleně předložit elektronicky příslušné hygienické stanici. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. Povinností je také 10 dnů po příjezdu nosit roušku všude mimo domov.
 

Francie – lyžování

Vstup do země:
Potvrzení o negativním výsledku PCR testu na COVID-19 ne starší 72 h.
Francouzská lyžařská střediska otevřená (hostům je umožněno se ve střediscích ubytovat), lanovky jsou však až na výjimky mimo provoz. Přepravní zařízení, která zůstávají v provozu, mohou být využívána pouze profesionálními sportovci a dětmi, jež jsou členy sdružení přidruženého k Francouzské lyžařské federaci.
Restaurace a bary jsou nadále uzavřeny, v platnosti zůstává také zákaz nočního vycházení od 20 do 6 hodin.
V případě příznivé sanitární situace budou lanovky uvedeny do provozu během února.
Cesta zpět do ČR:
Cestující (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář (https://plf.uzis.cz) a zároveň podstoupit antigenní nebo PCR test, jehož provedení není na začátku cesty starší než 24 hod (antigenní), resp. 72 hod (PCR) a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. Následně musí předložit druhý PCR test (antigenní nestačí) provedený v ČR, a to nejpozději do 5 dnů od příjezdu. Výsledek je nutné neprodleně předložit elektronicky příslušné hygienické stanici. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. Povinností je také 10 dnů po příjezdu nosit roušku všude mimo domov.
 

Švýcarsko – lyžování

Vstup do země:
Povinná 10denní karanténa
Lyžování:
Lyžařské areály v kantonech Graubünden, Wallis a Bern zůstávají v provozu. Tranzit do Švýcarska přes Německo (bez povinnosti vyplnit formulář) i Rakousko (pouze s vyplněným formulářem - ke stažení v AJ a NJ) je i nadále možný – musí ovšem proběhnout do 24 hodin.
Opatření v rámci lyžařských středisek:
Uzavřené kabinky lanovek smí přepravovat pouze 2/3 kapacity osob.
Povinnost nosit roušku platí v lanovkách, na vlecích, ve frontách i v hromadné dopravě (při pobytu v přírodě, včetně lyžování, nejsou roušky požadovány).
Cesta zpět do ČR:
Cestující (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář (https://plf.uzis.cz) a zároveň podstoupit antigenní nebo PCR test, jehož provedení není na začátku cesty starší než 24 hod (antigenní), resp. 72 hod (PCR) a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. Následně musí předložit druhý PCR test (antigenní nestačí) provedený v ČR, a to nejpozději do 5 dnů od příjezdu. Výsledek je nutné neprodleně předložit elektronicky příslušné hygienické stanici. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. Povinností je také 10 dnů po příjezdu nosit roušku všude mimo domov.

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.