aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Arménie

Arménie - výběr destinací | výběr země

Informace o zemi Arménie

Arménie - podivuhodná země
Časy, kdy byla arménská kultura pokládána za pouhou odnož kultury byzantské jsou dávno pryč. Osobitý a neopakovatelný ráz arménské kultury byl dán skutečností, že byla budována v oblasti, která je pokládána za jednu z kolébek lidské civilisace, v oblasti, jež pokrývala území velkých civilisací povodí Eufratu a Tigrisu.

Arménie, přesněji Velká Arménie, je zemí, jež se rozkládá východně od řeky Eufrat a je ze severozápadu ohraničena řekou Tchorokh, ze severu řekou Kurou a Tiflis, z východu a jihovýchodu řekou Araxes, jezerem Urmia a údolím Velkého Zabu. Na jihu je Arménie ohraničena Tigrisem a pohořími Kurdistánu. Země na západ od Eufratu je známa pod historickým názvem Malá Arménie, ale dnes k Arménii nepatří. Jak tento krátký zeměpisný popis naznačuje, Arménie je zemí nesmírných přírodních krás, dravých řek a rozeklaných pohoří, náhorních planin a nížin porostlých bujnou vegetací. Není divu, že právě sem prastaré eposy umístily rajské zahrady a počátky civilisací. Tajemstvím opředená hora Ararat, na které přistála Noemova Archa po potopě a země bájného zlatého rouna řeckých bájí leží právě zde.

Hlavní město: Jerevan (Erevan)

Státní zřízení: republika

Rozloha (km2): 29.800

Počet obyvatel: 2.900.000

Měna: 1 dram (AMD) = 100 luma

Časové pásmo (zimní čas) :+3 hod. (+4 hod. = letní čas)

Jazyk: arménština

Národnostní složení: Arméni (97 %), Jezidi (1 %)

 

Arménie - popis destinací

Arménie - výběr destinací | výběr země

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.