aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Bulharsko - Slunečné pobřeží, Nessebar, Ravda

SLUNEČNÉ POBŘEŽÍ
Toto moderní letovisko leží cca 35 km severně od Burgasu a 5 km od starobylého městečka Nessebar. Patří k nejoblíbenějším přímořským letoviskům. Jsou zde obchodní střediska, restaurace, ale i letní divadlo. Ve stylových restauracích se pořádají folklórní programy. Projížďky na koních a drožkách patří k celkové atmosféře letoviska. Doprava je zde zajišťována minivláčkem nebo autobusy, které zabezpečují pravidelné spojení s Burgasem, Varnou, Nessebarem, rekreační vesničkou Elenite a rybářskou restaurací Taljana. Krásné čisté písečné pláže jsou dlouhé více než 8 km. Do moře se svažují jen pozvolna, jsou proto vhodné pro děti. Bohaté kulturní a sportovní programy činí ze Slunečného pobřeží jedno z nejvyhledávanějších letovisek.

NESSEBAR
Je starobylé městečko ležící 28 km severně od Burgasu. Městečko, které založili v 9. století př. n. l. Trákové, si do dnešní doby udrželo duch romantiky a dávné exotiky. Zásluhu na neopakovatelné atmosféře Nessebru má nejen unikátní lidová architektura, která se zachovala v poměrně dobrém stavu, ale i obyvatelstvo, jehož značnou část tvoří ještě potomci řeckých osadníků. Vyhledávaným letoviskem je Nessebr i kvůli svým výborným restauracím, které nabízí čerstvé mořské pochoutky. Nemusíte mít obavy, že by tyto restaurace byly nedostupné kvůli svým vysokým cenám. Opak je pravdou- celé pobřeží je v podstatě lemované spoustou menších restaurací, které se rády chlubí svým čerstvým zbožím a nízkými cenami.

RAVDA
Ravda je malé bulharské letovisko, leží v jižním Bulharsku. Necelé 4 kilometry severně od městečka Ravda leží letovisko Nessebar. Opačným směrem asi 8 km od Ravdy leží letovisko Pomorie. Ravda se pomalu srůstá s letoviskem Nessebar, sem zde dojdete pěšky anebo můžete využít místní dopravu. Ravda se pyšní plážemi s jemným pískem. 

NAŠE TIPY NA VÝLETY

Nessebar
Výlet potěší romantické duše i milovníky historie. O Neseberu se říká, že na pozadí jeho historie můžete spatřit historii celého bulharského národa. Toto místo Vás beznadějně okouzlí úzkými, křivými uličkami, pouliční uměleckou atmosférou a kavárnami, rybími restauracemi, starověkými hradbami a množstvím památek – starý Nessebar je zkrátka muzeem pod širým nebem. Mezi skutečné skvosty patří unikátní lidová architektura, dřevěné domy s kamennou podestou, které dodávají městečku na malebnosti, stejně tak jako středověké kostely.  Není proto divu, že stará část města právem náleží ke světovému kulturnímu dědictví UNESCO. Výlet ze Slunečního pobřeží je půldenní. Výlet z Primorska je celodenní a zahrnuje zastávku v přírodní rezervaci Poda a také ve městě Burgas kde můžete volný čas využít na prohlídku města nebo nákupy.


Varna
Celodenní výlet do druhého největšího přístavního města Bulharska – Varny. Po příjezdu následuje prohlídka katedrály se vzácnými nástěnnými malbami. Pak budete mít volný čas, který můžete využít na individuální program, nebo na fakutlativní navštěvu jediného delfinária na celém Balkánském poloostrově, které se nachází v krásném přímořském parku. Jeho návštěva je díky svému pestrému programu úžasným zážitkem nejen pro děti, ale pro celou rodinu. V ceně výletu je zahrnutý vstup do katedrály. Cena výletu nezahrnuje vstup do delfinária.


Cesta na jih
Celodenní výlet začíná projížďkou po řece Ropotamo, jedné z nejkrásnějších na jižním pobřeží Bulharska. Během cesty lodí můžete obdivovat krásu stejnojmenné přírodní rezervace. Poté následuje návštěva starobylého městečka Sozopol. Malebné přímořské letovisko vás okouzlí propletenými úzkými uličkami s dřevěnými domky z 19. století. Navštívíte Archeologické muzeum s rozsáhlou sbírkou antických amfor a uvidíte třeba sbírku kotev vytažených z moře kolem Sozopolu. Následuje zastávka ve měste Burgas, kde můžete čas před odjezdem do hotelu využít na nákupy nebo k posezení v některé z místních restaurací. Cena zahrnuje vstup do muzea.


Istanbul
Dvoudenní zájezd (doprava autobusem, 1x nocleh v hotelu, program s průvodcem).
Během dvou dnů uvidíte a navštívíte palác Topcapi, slavnou „Modrou mešitu“ a Hippodrom, který byl kdysi centrem veškerého kulturního dění v Byzantské říši, chrám sv. Sofie, Grand Bazar, můžete se zúčastnit lodního  výletu do Bosporu, folklórního večera plného hudby, zpěvu a břišních tanečnic. Čeká na Vás také individuální program – čas na nákupy, procházky.

Pirátská párty
Výlet na pirátské lodi je plný dobrodružství a zábavy pro celou rodinu. Na lodi pestrý animační program a různé hry, jako například hledání pokladu. Kromě zábavy na palubě si vychutnejte plavbu podél pobřeží s výhledem na Nessebar, Elenite a Sluneční pobřeží. Během zastávky si můžete zaplavat nebo zarybařit. Na palubě se podává oběd. V baru na lodi je k dostání káva, čaj, alkoholické nápoje a koktejly.

Burgas – nákupy
Během půldenního výletu návštívíte Burgas, atraktivní město, které nabízí příjemnou změnu v porovnání s nedalekými přímořskými středisky. Uvidíte nádhernou mořskou zahradu, z jejíž terasy je úžasný výhled na moře. Budete se procházet po městských bulvárech plných obchodů, restaurací, kaváren a barů. Během návštěvy města je dostatek času, a tak je tento výlet jako stvořený pro milovníky nakupování.

Jeep Safari Strandja
Půldenní exotický výlet do přírodní rezervace Strandja, která je známá krásnou přírodou, horami a unikátní flórou a faunou. První zastávka je ve výrobně dřevěného uhlí, která svou produkcí nabývá evropského významu. Cesta pokračuje do vesnice „Pismenovo“, kde vám místní vinař poodhalí své výrobní tajemství, nechybí ani ochutnávka prvotřídního vína a brandy. Navštívíte malý včelín, schovaný v blízkém lese a ochutnáte v celé oblasti proslavený ekologicky vyráběný med. Nakonec vás čeká lehký piknik – pečené houby, soda, pivo, anýzovka. Nenechte si ujít požitek z výletu do přírody s panenskou krajinou.

Romantická plavba
Užijte si pohled na malebné pobřeží Černého moře přímo z paluby výletní lodi, která vás proveze podél pobřeží. Během plavby se podává sklenička šampaňského, nealkoholické nápoje a občerstvení.

Bulharsko | Bulharsko - informace | Slunečné pobřeží, Nessebar, Ravda - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.