aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Bulharsko - Zlaté Písky, Sv. Konstantin

Zlaté Písky
Pravděpodobně nejznámější bulharské přímořské letovisko se nachází 22 km severně od města Varny. Zlaté Písky jsou letoviskem, které svým návštěvníkům poskytuje absolutně vše ke strávení příjemné dovolené, a to za ceny, které jsou o poznání nižší, než ceny v obdobných letoviscích v západní Evropě. Za zmínku určitě stojí i místní aquapark určený všem generacím. Najdete zde mnoho skluzavek, tobogánů, kaváren, restaurací, pizzerií, cukráren, barů u bazénů a mnoho dalších atrakcí. Hlavním lákadlem letoviska jsou však pláže - čtyři kilometry jemného světle zlatého písku. Velkou předností Zlatých písků je také citlivé zasazení celého letoviska do příjemného zalesněného parku, který navazuje na zlatou pláž a obklopuje velké množství hotelů. Místní lidé jsou právem hrdí i na komplex veřejně přístupných bazénů se sladkou vodou, postavený přímo u pláže. Samozřejmě je zde veliká spousta různých restaurací a kaváren, stánků a pouličních malířů. Večer se o zábavu starají folkloristické, varietní a noční podniky. Na zdejších slavných diskotékách se setkává mládež z celé Evropy. Dobře totiž vědí, že protančená noc je vyjde na zlomek toho, co by zaplatili jinde, Prahu nevyjímaje. Díky architektonickému uspořádání a přísným pravidlům, noční život nenarušuje klid těch, kteří chtějí spát. I to je výhodou Zlatých písků.

Svatý Konstatntin
Svatý Konstatnin je rekreační středisko s nejdelší tradicí, vybudované v původním přírodním parku 10 km od Varny. Písečné pláže jsou zde odděleny skalistými zátokami. Nejznámější atrakcí střediska je přírodní sirný pramen, jehož 46 °C teplá voda vtéká přímo do bazénu pod širým nebem. Lázně Svatý Konstantin jsou velmi oblíbené. Místní mikroklima zde vytváří ideální podmínky pro léčebné pobyty. Vzduch v této části Černomoří má zvýšené hodnoty jódu, bromu a kyslíku. Mořská voda obsahuje více magnézia, kalcia, sulfátů a jódu. Dále zde můžete využít balneologický program pod vedením lékařů (v hotelech Palace a Marina v komplexu Sunny Day a v hotelech Sirius Beach a Azalia), zaměřený na léčbu pohybového a nervového ústrojí, kožních a dýchacích nemocí a srdečních chorob. Je zde velký výběr léčebných programů: Termální léčba – bahenní aplikace s teplotou 38–42 °C, sauna, zábaly s výtažky z léčivých bylin atd. Refl exní terapie – tradiční akupunktura, akupresura, zonální terapie. Vodoléčba a elektroléčba – vodoléčba (vířivky, hydrogalvanická léčba, kontrastní vodoléčba), podvodní masáž i v kombinaci s extraktem léčebných bylin a z přírodních produktů, terapie s nízkofrekvenčním a vysokofrekvenčním proudem, magnetická terapie, ultrazvuk, léčba ultrafi alovým zářením a zábaly. Kinezioterapie – zdravotní gymnastika, podvodní gymnastika, rytmické cvičení, speciální fi tness program a klasické léčebné masáže. Kosmetický program – využívá převážně přírodních produktů – léčebné byliny, vitamíny, aloe, aromatické oleje, řasy a minerální soli. Spojení s Varnou je zajištěno místními autobusovými linkami. Ideální letovisko k prožití klidné dovolené.
 

Bulharsko | Bulharsko - informace | Zlaté Písky, Sv. Konstantin - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.