aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Chorvatsko - Istrie

Istrie je rozsáhlý poloostrov v severní části Jaderského moře, ze severu ohraničený Terstským zálivem, na západě Jaderským mořem, na východě Kvarnerským zálivem. Mezi Porečí a nejjižnějším mysem poloostrova jsou skupiny ostrovů a ostrůvků, z nichž nejznámější jsou Brijuni, které byly vyhlášeny národním parkem. Lákadlem pro návštěvníky jsou také hezká a stará městečka, jako jsou Poreč, Vrsar a Rovinj. Přírodní podmínky jsou tu zvlášť vhodné pro rekreaci – malebná příroda, borové lesy, čistá voda, nejrůznější možnosti sportování.  Na pláže byly navezeny oblázky a drobné kamínky, hrubý písek, případně byly pláže doplněny betonovými plošinami a terasami na opalování.

Poreč
leží na západním pobřeží poloostrova. Celé starobylé jádro Poreče je pěší zónou s historickými památkami, z nichž nejznámější je románská bazilika sv. Eufrazia ze 6. století. Cenné památky zde zanechali Benátčané, předností Poreče a jejích rekreačních komplexů je hojnost borových lesů a další vegetace v bezprostřední blízkosti i v okolí, velmi členité pobřeží, možnost prakticky všech sportů.

Vrsar
leží na Istrijském poloostrově v ústí známého Limského fjordu a patří mezi oblíbená a turisty vyhledávaná letoviska. Koversada je největší a nejznámější naturistické středisko Chorvatska a patří i k největším a nejznámějším v Evropě. V roce 1972 se zde uskutečnil světový kongres nudistů. Koversada se nazýval původně ostrůvek, který je dnes spojen s pevninou mostem. Areál je vybaven dvěma samoobsluhami, poštou, ambulancí, řadou restauračních zařízení a sportovními areály, tenisem, odbíjenou, minigolfem a dalšími. Pláže jsou oblázkové, kamenité, typické pro Istrijský poloostrov. Místy jsou betonová plata na slunění, na části pláže je navezen písek.

Funtana
je malá rybářská vesnička, která dostala své jméno podle pramenů pitné vody, které v dávných dobách plnily vodovody římských vil nedaleko odtud. Vesnička leží cca 3 km od Vrsaru, 6 km od Poreče. Ve Funtaně nabízíme rekonstruovaný hotel Funtana, který se nachází v pěkném přírodním prostředí, má bufetové stravování, klimatizované pokoje a další výhodou je blízkost pláží.

Rovinj
je jedno z nejmalebnějších přímořských letovisek nejen na Istrii, ale i v celém Chorvatsku. K přitažlivosti Rovinje přispívají především křivolaké uličky, patricijské domy, romantická náměstí, řada taveren a kaváren v okolí přístavu. Průzračná voda, oblázkové, místy skalnaté pláže, ostrůvky a zároveň velké možnosti pro naturisty dělají z Rovinje atraktivní místo pro dovolenou.

Pula
je největší město a administrativní centrum Istrie. Střediskem Istrie byla Pula již v římské době, z které se zachovala řada antických památek, starobylá Aréna, jeden z nejzachovalejších římských amfiteátrů, Herkulova brána, Dvojitá brána, Vítězný oblouk rodiny Sergiů a Augustův chrám.

Premantura
je oblíbené letovisko nedaleko Puly ležící na okraji známé přírodní rezervace. Pláže oblázkové, kamenité, místy s pozvolným vstupem do moře. 

Městečko Medulin leží přibližně 10 km jižně od Puly, v nejjižnější části Istrie při rozlehlém, velmi členitém a celkem mělkém Medulinském zálivu. Předností místa je dostatek vegetace, dobré podmínky pro potápění i podmořský rybolov a 2 km dlouhá oblázková, částečně písčitá pláž. Moře je u pobřeží z velké části mělké, a proto je vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Je zde i mnoho možností pro nudisty. 

Rabac
je jedním z nejnavštěvovanějších míst východního pobřeží Istrie. Řada kaváren a restaurací umožňuje večer čilý společenský ruch. Rabac je také vyhledávaným místem pro komplex pláží s malými zátokami a středozemní vegetací, všude najdete početné hospůdky s domácí kuchyní a útulné taverny a cukrárny podél promenády. V kopci nad Rabacem leží městečko Labin, ke kterému vede kromě silnice i pěší stezka podél lesíka dlouhá 5 kilometrů. Oblibě se těší i četné výlety: lodí na ostrovy Cres, katamaránem do Benátek, autobusem do Puly, Poreče, Rovinje, Terstu a Motovun. Výhodou Rabacu pro vlastní dopravu je vzdálenost 850 km z Prahy.

Opatija
je klasické lázeňské město vybudované v secesním stylu na konci 19. století. Opatija se nachází v závětří horského masivu Učka s nejvyšší horou Vojak (1396 m), který působí jako klimatický předěl a zajišťuje příznivé mírné klima i v zimním období. Příjemnou dovolenou umožňují upravené přírodní parky s množstvím vegetace, kterým dominuje botanická zahrada s exotickými dřevinami a květinami, dlouhá promenáda Františka Josefa I., malé pláže přímo pod promenádou, tvořící betonová plata či plochy mezi skalisky.

Chorvatsko | Chorvatsko - informace | Istrie - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.