aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Chorvatsko - Severní Dalmácie

Stari Grad, Zaton, Petrčane, Privlaka, Sabunike, Ostrov Vir, Zadar, Ostrov Ugljan, Posedarie, Ostrov Dugi Otok Božava, Sukošan, Bibinje, Sv. Filip i Jakov, Biograd na Moru, Pakoštane, Pirovac, Tribunj, Vodice, Vodice-Srima, Primošten, Brodarica, Turanj, ostrov Pašman, Šibenik, Crvena Luka, Srima; Drage, Trogir, Privlaka, Sv. Petar, Nin, Vrgada, ostrov Murter, Vranjica, Plano, Zečevo, Ostrov Čiovo, Pješčana Uvala
 
Oblast Severní Dalmácie leží mezi Zadarem a Splitem. Nabídne krásnou přírodu, několik národních parků jako např. kaňon Paklenica a Národní park Kornati, který je tvořen 125 malými ostrůvky. Nesmíme také zapomenou na NP Krka u Šibeniku. 
 
Turistická letoviska v oblasti Severní Dalmácie: 
Biograd na Moru 
Oblíbené letovisko leží 28 km jihovýchodně od Zadaru a je známé především díky svým krásným plážím a velkému borovicovému háji. Jedná se moderní město s hotely, vilami, kempy a apartmány. Na své si přijdou i milovníci restaurací a obchodů. Leží u kanálu Pašman, který je ideální na vodní sporty a potápění. 
 
Trogir
Město Trogir je často nazýván jako "Malé Benátky". Leží na ostrůvku,který je s pevninou a ostrovem Čiovo spojen dvěma mosty. Město Trogir nabídne antické památky a je muzeem středověkoho dědictví. Historické centrum města Trogir je zapsáno na seznamu UNESCO. Oblast u tohoto města je vyhledávanou destinací turistů a nabídne nějak hezké koupání, ale také spoustu kaváren, obchodů a zábavy. Nejhezčí pláže se nachází v letovisku Seget Donji, ve vesničce Seget Vranjica nebo na ostrově Čiovo. Tyto oblasti jsou vzdáleny cca 5 km od Trogiru. 
 
Primošten 
Krásné, staré rybářské městečko Primošten patří mezi perlu Dalmácie a jedná se o jedno z nejvyhledávanějších letovisek v Chorvatsku. Užijete si zde koupání na krásné oblázkové pláži, která je vhodná pro děti. Za zmínku stojí také krásné staré město, kde na Vás čeká řada obchodů, restaurací a zábavy. Primošten jako jedno z mála letovisek v Severní Dalmácie má krásný výhled na široké moře, nekoukáte na ostrovy. Nad městem světoznámá vinice Babič. 
 
Zadar
Malební město Zadar je centrem oblasti Severní Dalmíce. Nabídne Vám krásné památky vystavené v různých historických slozích od doby římské až do doby moderní. Nechybí úžasná muzea, sakrální památky, palace a hradby. Jádro města vystaveno ve starověku na malém poloostrově na pobřeží. 
 
Sveti Filip i Jakov
Město nabídne středověkém památky 25 km od Zadaru a bylo pojmenováno podle kostela sv. Filipa a Jakuba, který patřil do Rogovského opatství. Sveti Filip i Jakov má přímo v městečku menší pláž, delší písečná pláže leží v oblasti Croatia. Ubytování je zajištěno v moderních i starších vilkách, apartmánech hotelech. Příjemná dovolená v klidnějším městěčku. 
 
Vodice 
Oblíbené turistické letovisku Vodice leží v pěkné zátoce 15 km od Šibeniku a nabídne rušnější atmosféru. Za zmínu určitě stojí krásná marina, na které si můžete vychutnat procházku a obdivovat krásné jachty, výletní a rybářské lodě. Samozřejmostí jsou pěkné pláže a sportovní, společenské vyžití. 
 
Zaton 
Zaton je zemědělská a rybářská obec, velké rušné a oblíbené letovisko v Zadarském průlivu, 15 km severozápadně od Zadaru. Pěstuje se zde vinná réva, zelenina, ovoce, chov ovcí. Ve starém centru obce se zachovy domky starobylého vesnického stylu. Hlavní výhodou letoviska Zaton je krásná dlouhá pláž tvořená oblázky a pískem, kterou díky pozvolnému vstupu ocení především děti. Ideální místo na rodinnou dovolenou. 
 
Šibenik
Město Šibenik nepatří mezi významná turistická místa, ale nabídne Vám krásné historické památky zapsané na seznamu UNESCO (katedrála sv. Jakuba). Nejbližším turistickým místem cca 6 km od Šibeniku je vyhlášený luxusní komplex Solaris, který nabídne ubytování ve kvalitních hotelech s několika bazény a aquaparkem. 

Chorvatsko | Chorvatsko - informace | Severní Dalmácie - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.