aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Egypt - Hurghada

HURGHADA

Správní mětečko pro velká naftová pole v Suezském zálivu, dnes typické prázdninové letovisko, pokrývající plochu více než 15 km podél pobřeží, se nachází přímo na pobřeží Rudého moře. Díky celoročně slunečnému počasí láká ke své návštěvě tisíce turistů. Hurghada leží v příhodné vzdálenosti od většiny slavných staroegyptských památek a je proto vhodným výchozím místem pro absolvování některého z mnoha vícedenních fakultativních zájezdů do Luxoru, Karnaku, Káhiry a Gízy či jiných zajímavých míst. V jižní části zvané Sakkala se nachází rybářský a sportovní přístav odkud každý den vyplouvají lodě na potápěčské a šnorchlovací výpravy. Druhou nejdůležitější částí letoviska je Dahar neboli Downtown, kde se nachází nepřeberné množství obchůdků a stánků se suvenýry, soškami egyptského božstva, vodními dýmkami, šperky, papyrusem, čaji, kořením a spoustou dalšího zboží, o jejichž cenách se zde tradičně smlouvá. V Daharu je několik mešit, bazar a celkem rušné ulice nejsou tolik zaplněny turisty. Na cestu ze Sakkaly do Daharu doporučujeme využít služeb taxi nebo mikrobusů. Zatímco v Daharu na vás dýchne atmosféra Egypta a arabského světa, Sakkala je moderním turistickým centrem Hurghady. Provoz zde neutichá ani v pozdních nočních hodinách. Procházky centrem, nakupování a smlouvání, ochutnávka vodní dýmky, příjemné posezení v některé z mnoha restaurací či barů nebo návštěva orientální čajovny vám jistě zpříjemní váš večer. Jedním z největších lákadel tohoto letoviska jsou tyrkysové vody Rudého moře. Nejen potápěčům, ale i méně zdatným se nabízí pozorování krás podmořského světa. Nádherný, bohatý podmořský život je možné objevovat i v rámci široké nabídky lodních výletů. Nejznámějším je z tohoto pohledu ostrov Giftun a přilehlé korálové útesy. Pozorování tichého království, domova pestrobarevných rybek a jiných rozmanitých mořských živočichů bývá pro mnohé nezapomenutelným zážitkem. K dalším přednostem letoviska patří i velmi dobré podmínky pro windsurfing.

MAKADI BAY

Letovisko Makadi Bay je známé zejména díky svým nádherným plážím, krásným korálům a příjemnému klima. Je to místo ideální pro šnorchlování. Nacházejí se zde převážně luxusnější hotely se službami na vysoké úrovni. Do centra města Hurghada je to cca 35 km.

SAFAGA

Safaga je malé městečko a klidnější prázdninové letovisko na jižním egyptském pobřeží, patří mezi nejoblíbenější potápěčské lokality a je oázou pro milovníky windsurfingu. Kromě bohatého podmořského života zde naleznete i překrásné písčité pláže. Nenaleznete tu takové množství hotelů jako v Hurghadě. Safaga je vhodná pro rodiny s malými dětmi a pro všechny ty, kteří vyhledávají poklidnější atmosféru. Na malé promenádě se nachází několik obchůdků, restaurací a tradičních kaváren. U hotelu Shams Safaga, na břehu široké písčité pláže se nachází známý windsurfingový Club Mistral. Asi 200 metrů široký mělký úsek moře poskytuje ideální podmínky k nácviku startu z vody. Milovníci rychlé jízdy si mohou uspořádat soukromý závod na úžasný ostrov Toubia, což je v podstatě písečný nános vzdálený cca 2 km od břehu. V Safaze se také nachází profesionální škola Hobbie-Cat (katamarán), která leží také na pláži hotelu Shams Safaga.

EL GOUNA

Přibližně 45 km severně od Hurghady se nachází malá orientální vesnička s hotely rozmístěnými kolem lagun. Koupat se můžete jak v těchto lagunách, tak i na krásné pláži. Z každého hotelu odjíždějí na pláž pravidelně lodičky.El Gouna je se svou vzdušnou architekturou a velice klidnou atmosférou ideálním místem pro ty, kteří touží po lenošení na pláži, stranou od zmatků města. Naleznete zde spoustu drobných obchůdků, restaurace, kavárny, ale i jachetní přístav nebo akvárium. V pravidelných intervalech je zajištěna doprava do Hurghady. V El Gouna se nachází i golfové centrum Steigenberger Golf Resort. Mistrovské hřiště navržené americkým architektem G. Batesem dlouhé 6 300 m čítá 18 jamek, Par 72. Vhodné je jak pro náročné, tak i začínající golfisty a na první pohled vypadá jednodušší, než ve skutečnosti je. Hřiště se nachází v poušti a je celé obklopené lagunou. Je perfektní pro hráče s přesnými údery. SOMA BAY je exkluzivní letovisko rozkládající se na poloostrově, který je ze všech stran omýván Rudým moře. Jsou zde výborné podmínky pro potápění a windsurfing a nádherné písčité pláže s širokou nabídkou vodních sportů jako jsou windsurfing, vodní lyže, kánoe, šnorchlování a potápění. Také milovníci golfu si zde přijdou na své, neboť se zde nachází 18-ti jamkové golfové hřiště Cascades (Par 72). Toto golfové hřiště bylo navrženo Garym Playerem, jehož motem vždy byli krása a klid. Hřiště bylo čtenáři časopisu „Golf Journal“ zvoleno mezi 20 nejlepších hřišť na světě a společně s luxusním hotelem Sheraton tvoří pátý nejlepší golfový resort na africkém kontinentě. Před ním jsou jen 4 golfové resorty v Jihoafrické republice. Hřiště se rozprostírá mezi tyrkysovými vodami Rudého moře a pouštní krajinou v okolí Soma Bay. A ačkoliv se jedná o pouštní golfové hřiště, voda zde hraje důležitou roli. Na pozadí mořské hladiny je několik lagun, potoků a 9. a 18. jamka dokonce končí vodopádem, podle nějž bylo golfové hřiště pojmenováno. Ze Soma Bay do města Hrughady je to cca 45 km.

VÝLETY

Mahmya

V ranních hodinách se odjíždí malou motorovou lodí na ostrov Mahmya, což v českém překladu znamená chráněná rezervace. Zde se nachází krásná soukromá pláž. Po příjezdu na ostrov je možno si zdarma zapůjčit vybavení na šnorchlování a vyplout opět lodí na širé moře ke korálovým útesům. Po návratu se podává oběd v místní restauraci (nápoje nejsou zahrnuty v ceně). V odpoledních hodinách relaxace, koupání a šnorchlování, v cca 15.30 odjezd zpět na pevninu.).

Ostrov Giftun

Z Hurghady se v 9.00 hod. ráno vypravíte lodí na ostrov Giftun (výbavu na šnorchlování možno zapůjčit zdarma). Po cestě se zastavíte dvakrát na otevřeném moři u korálových útesů, kde máte možnost šnorchlovat. Poté se pluje na ostrov Giftun, který je chráněnou oblastí a kde můžete strávit příjemné odpoledne sluněním či šnorchlováním. Při tomto nenáročném výletu máte jedinečnou možnost na vlastní oči spatřit pestrobarevný podmořský svět. V ceně výletu je zahrnut vstup do chráněné oblasti Giftun a oběd se dvěma nápoji na lodi (1x Coca-Cola, 1x voda).

Luxor – 1 den

V ranních hodinách odjezd z Hurghady do Luxoru, který je vzdálený 280 km. Snídani obdržíte ve formě balíčku. V Luxoru navštívíte komplex boha Amona v Karnaku, poté budete mít oběd v restauraci na břehu Nilu. Pokračujete návštěvou Údolí králů (Tutanchmonova hrobka poplatek cca 80 LE), Zádušního chrámu královny Hatšepsut a Memnonových kolosů. Dále pak máte možnost fakultativní projíždky na lodičkách přes Nil při západu slunce (za poplatek cca 20 LE). Dle času navštívíte i výrobnu papyrusu a alabastru. V 18.00 hod. předpokládaný odjezd autobusů zpět do Hurghady. Příjezd do hotelu v nočních hodinách. V ceně je zahrnut oběd (bez nápojů).

Káhira – 1 den

V ranních hodinách odjezd z Hurghady do Káhiry, která je vzdálená 490 km. Snídani obdržíte ve formě balíčku. Nejprve si prohlédnete pyramidy v Gíze. Vstup je povolen zdarma do pyramidy královny Hetephores. Po pyramidách následuje pohled z pahorku na celé údolí a prohlídka Gízy je zakončena u Sfingy. Následuje oběd. Program bude pokračovat v Egyptském národním muzeu, vstup do sálu s mumiemi je za 100 LE. Dle času navštívíte orientální arabskou parfumérii. Návrat do Hurghady v nočních hodinách. V ceně je zahrnut oběd (bez nápojů).

Káhira – 2 dny V ranních hodinách odjezd z Hurghady do Káhiry, která je vzdálená 490 km. Snídani obdržíte ve formě balíčku. Nejprve si prohlédnete pyramidy v Gíze. Vstup je povolen zdarma do pyramidy královny Hetephores. Po pyramidách následuje pohled z pahorku na celé údolí a prohlídka Gízy je zakončena u Sfingy. Následuje oběd. Program bude pokračovat v Egyptském národním muzeu, vstup do sálu s mumiemi je za 100 LE. Dle času navštívíte orientální arabskou parfumérii. Večer transfer do 4* hotelu, kde je zajištěná večeře a nocleh. 2. den návštěva pyramid v Sakkáře. Oběd v místní restauraci. Program pokračuje návštěvou mešit Muhammada Alího a Sultána Hassana. Návrat do Hurghady v nočních hodinách. V ceně je zahrnut 2x oběd (bez nápojů), přenocování ve 4* hotelu.

Pozorování hvězd

V odpoledních hodinách se vydáte na dobrodružnou cestu do pouště. Při cestě dvakrát zastavíte na zajímavých místech v poušti. Při západu slunce přijedete do beduínské vesnice, kde máte možnost se projet na velbloudech. Beduíni vám připraví tradiční barbecue večeři a nabídnou vám i vodní dýmku (zahrnuto v ceně). Po setmění se přesunete k teleskopům, kde vám astrolog udělá odborný výklad. Návrat do Hurghady asi ve 23.00 hod.

Quad

Kolem poledne odjezd z hotelu do stanice terénních čtyřkolek. Po instruktáži a uvítacím nápoji odjezd do pouště na čtyřkolkách (celková cesta na čtyřkolce trvá asi 90 minut). Cca ve 14.00 hod. příjezd do Quad centra, kde vám bude nabídnut typický arabský čaj a dozvíte se něco o životě a tradicích beduínů. Budete mít také možnost projížďky na velbloudech, motokárách nebo plachtění na písku (není zahrnuto v ceně). Oběd cca v 15.00 hod. (1 nápoj v ceně), poté následuje odjezd do beduínské vesnice, kde navštívíte beduínské domy. V cca 17.00 jízda zpět do Quad centra, kde uvidíte představení fakíra, představení s kobrami, břišní tanečnice a tančícího derviše. Cca v 19.15 hod. transfer zpět do hotelu ze Safari centra. Doporučujeme si vzít s sebou šátek na hlavu, brýle a pevnou obuv na čtyřkolky. Ze zdravotních důvodů nejsou dovolené kontaktní čočky.

Prosklená lod’

Plavba trvá cca 2 hodiny. Voda v Rudém moři je křišťálově čistá a tento výlet je nejpohodlnější způsob, jak na vlastní oči spatřit pestrobarevný podmořský život. Ponorka Lodí doplujete na širé moře k ponorce, na kterou se nalodíte. V ponorce s prosklenou kabinou si vychutnáte pohled na barevný podmořský svět. Výlet trvá přibližně jednu a půl hodiny.

Egypt | Egypt - informace | Hurghada - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.