aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Francouzská Polynésie

Francouzská Polynésie - výběr destinací | výběr země

Informace o zemi Francouzská Polynésie

FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE - pět souostroví a celkem 118 ostrovů v Jižním Pacifiku dohromady vytváří Polynésii, místo, jež přitahuje svými nádhernými písčitými plážemi, blankytně modrým mořem, korálovými útesy a bujnou vegetací stále více turistů.

Více než 2/3 obyvatelstva žije na souostroví Tahiti s hlavním městem Papeete, jež je také výchozím bodem k návštěvě dalších souostroví, především nedalekých ostrovů Moorea či světoznámého souostroví Bora Bora.

Díky příznivým klimatickým podmínkám, kráse místních žen a rozmanité přírodě na tuto dovolenou jistě dlouho nezapomenete.

 POČASÍ - FRANCOUZSKÁ POLYNESIE 

Měsíc                           I.           II.         III.         IV.        V.           VI.        VII.       VIII.       IX.         X.         XI.              XII.       

Průměrná teplota
vzduchu (°C)

27 27 28 28 28 29 29 29 30 29 28 28

Průměrná teplota
vody (°C)

27 26 26 27 28 28 28 28 28 28 28 28

Průměrné měsíční
srážky (mm)

71 46 46 58 99 165 124 135 150 173 79 58


DŮLEŽITÉ INFORMACE

Francozská Polynésie a Tahiti - vstupní formality:
Občané ČR i SR mají s Francouzskou Polynésií bezvízový styk, při letech přes USA nutné vstupní vízum do USA!

Očkování a lékař při cestě do Francouzské Polynésie:
Není vyžadováno žádné speciální očkování.

Jazyk: úřední jazykem je francouzština, anglicky se domluvíte v turistických centrech.

Časový posun: - 11 hodin vůči středoevropskému času.

Nápoje a strava
Pobyt ve Francouzské Polynésii patří mezi nejdražší na světě. Orientační cena večeře v hotelovém resortu je od 18,- Euro do 50,- Euro dle kategorie hotelu,  nealko nápoje cca 2,- Euro, pivo cca 3,- Euro. Voda z vodovodní sítě je většinou pitná, přesto doporučujeme zakoupit vodu v plastových lahvích v místních obchodech.

Měna ve Francouzské Polynésii
Oficiální měnou je pacifický frank, který je pevně vázán na Euro. Za jedno Euro je 119,- pacifických franků (CPF). Platební karty jsou všude běžně přijímány.

Elektrické napětí: 220 V. Doporučujeme s sebou adaptér.

Sportovní aktivity na Tahiti:
Na všech ostrovech jsou na plážích centra vodních sportů, kde je možné za poplatek využít širokou nabídku vodních sportů. Nejoblíbenějšími sportovními aktivitami je určitě potápění a šnorchlování vzhledem k blankytně modrému oceánu a pestrobarevnému podmořskému světu.

Potápění na Tahiti a ve Francouzské Polynésii:
orientační cena ponoru s kyslíkovou bombou se pohybuje cca 40,- Euro a více.

Nákupy na Tahiti a ve Francouzské Polynésii:
Nejoblíbenějšími suvenýry jsou mořské mušle a černé perly, které se pěstují pouze na perlorodých farmách ve Francouzské Polynésii.

Výlety a průvodce na Tahiti a ve Francouzské Polynésii:
Ve všech hotelech je na recepci možné zakoupit fakultativní výlety s anglicky či francouzsky hovořícími průvodci. Nejoblíbenějšími výlety jsou okruhy po ostrovech a krmení a plavání s žraloky a rejnoky. Během pobytu na hlavním ostrově Tahiti určitě nevynechejte celodenní výlet kolem ostrova Tahiti se zastávkami v muzeích Tahiti.

Pronájem automobilu na Tahiti:
Orientační cena pronájmu automobilu je cca 60,- Euro na den a více dle typu automobilu + pojištění.

TAHITI (1.045 km2)
Tahiti je hornatý ostrov, kterému dominuje vrchol hory Orohena se svými 2.241 metry, která se tyčí hned vedle druhé známe horské siluety Aorai (2.066 m). Hlavní město Papeete se rozkládá na severovýchodním pobřeží, spolu s přístavem je chráněno útesy. Hlavní město Papeete, které je politickým a ekonomickým srdcem země, je ohraničeno pruhem pobřeží a pásem hor, obklopeno ostrovy, které jsou nyní pokryty luxusními residencemi. Papeete bylo kdysi nazýváno Las Vegas Pacifiku, ale není to zdaleka tak horké. Na zdejší poměry jde o skutečnou metropoli, ale jedná se jen o předražené stotisícové město s přístavem, obchodními centry a mnoha turistickými lákadly. Na počátku 20. století zde žilo méně než 5000 lidí, během druhé světové války to bylo 15 000 obyvatel a na počátku šedesátých let dvojnásobek. Dnes je to pulzující město, které ožívá ve večerních hodinách.

 MOOREA (132 km2)
Sesterský ostrov ostrova Tahiti je zem plná historie a legend. Nádhera Cookova zálivu, rozprostřená až k vytesaným vrcholům hor, včetně velmi půvabné hory Rotui zaujme podobně jako dvojitý záliv Opunohu, jehož tmavá voda odráží strmé stěny hor. Z ostrova Tahiti se sem dostanete po 30 minutách plavby katamaránem. Kolem ostrova (obvod je 60 km) jsou velmi kvalitní silnice, lze si zde zapůjčit kolo, motocykl i automobil. Je zde mnoho bílých písečných pláží, rozsáhlá rozmanitost korálů a bohatost podmořského života dělá z ostrova Moorea speciální destinaci. Moorea je velmi dobře vybavena hotely, penziony všech kategorií, většinou u moře. Naleznete zde množství restaurací a snack barů.

BORA BORA (38 km2)
Sopka na jedné z nejkrásnějších lagun světa, ostrov Bora Bora, "Perla Polynesie" připomíná místo Vašich snů. Pyšná silueta hornatého srdce ostrova je tvořena 3 vrcholy, nejvyšší ze všech, hora Otemanu se vypíná do výšky  727 metrů. Ostrov je stále hrdý na své válečné výpravy, na lstivé  invaze prošlých dnů, na svou dřívější kontrolu nad Raiateou, svým historickým soupeřem. Překrásná příroda obdařila tento ostrov lagunami s průsvitnou vodou a nesmírnou krásou. Naleznete zde vynikající možnosti ke šnorchlování se žraloky, rejnoky a murenami, stejně jako skvělé podmínky pro hloubkové potápění. Let z ostrova Tahiti trvá cca 1 hodinu.

HUAHINE (75 km2)
Hornatý ostrov zajímavého tvaru má nádherné zátoky a půvabné bílé písečné pláže. Ostrov je lemován lagunami, na jejichž březích se pěstují melouny a vodní melouny a které dávají hojné zásoby ovoce a zeleniny i na okolní ostrovy. Skládá se ze dvou ostrovů, Huahine Dui na severu a Huahine Iti na jihu, rozděleno úzkým falešným kanálem. Ostrov Huahine je také pyšný majitel největšího a nejlépe zachovaného archeologického naleziště: Maeva marae, které je tvořeno skupinou větších marae na úpatí hory Mouatapu a na břehu jezera Fauna Nui. (Marae je výraz pro svatá náboženská místa, předměty). Let z ostrova Tahiti trvá cca 50 minut.

MANIHI (192 km2) -
Známý atol ležící 520 km severně od Tahiti. Centrem ostrova je vesnice Turipaoa, jež má 400 obyvatel. Dvacet sedm km dlouhá laguna s průzračně čistou vodou tvoří základ tohoto nádherného místa. Na ostrově je několik farem na černé perly. Pořádají se zde výlety kolem ostrova spojené s piknikem, výlety na šnorchlování,… Let z ostrova Tahiti trvá 1 hodinu 40 minut.

RANGIROA (1.640 km2) -
Rangiroa dostala jméno "obrovská obloha" díky své obrovské délce. Je to největší atol na Tahiti a jeho ostrovech a jeden ze čtyř největších na světě s více než 240 "motu ostrůvky" oddělených více než  stovkou "hoa", malých kanálů, které vytvářejí prstenec z korálů.  Nesrovnatelná záře, lesk a barvy laguny od nefritově-zelené až k purpurové, kompletně ohromí návštěvníky, kteří objevují tento dlouhý pás ostrovní cesty ve středu Pacifiku. Pobyt zde je určen klientům, hledající absolutní klid a pohodu pod tropickým nebem. Let z ostrova Tahiti trvá cca 1, 5 hodiny.

Francouzská Polynésie - popis destinací

Francouzská Polynésie - výběr destinací | výběr země

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.