aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Itálie - Jižní Itálie - Apulie, Kalábrie, Kampánie

GARGÁNO Poloostrov Gargáno a Apulie se nacházejí v jižní části jadranského pobřeží. Gargáno tvoří jakousi ostruhu italské boty. Celý poloostrov představuje rozlehlou rekreační oblast téměř s nedotčenou přírodou. Strmé útesy se střídají s plážemi a letovisky. Klima na Gargánu je výrazně středomořské s poměrně vysokým úhrnnem srážek, které však padají téměř výhradně v zimním období, zatímco dlouhé léto je zde velmi suché a téměř stále slunečné. Pláže jednotlivých středisek Gargána se velmi liší, něktteré jsou dlouhé jen několik desítek metrů, jiné naopak i několik kilometrů. Vokolí Mariny di Lesina, kde je ještě charakter krajiny nížinatý, se pláže souv značnou šířkou podobají severnímu Jadranu, v centrálním Gargánu z moře naopak "vyrůstají" mohutné skalní útesy. Ve středisku San Menaio tak naleznete pláže pláž dlouhou již "jen" 6 km a široku v průměru kolem 50 m a v oblasti Vieste, tedy jen o pár kilometrů dál, pobřeží členitější ještě více. Na sever i na jIh od tohoto letoviska se krátké i několikakilometrové úseky pláží střídajís vysokými útesy, nalezneme zde i překrásné podmořské jeskyně a několik malých pláží dostupných jen z moře. Pláže jsou tvořeny velmi jemným světlým pískem a mají pozvolný a bezpečný vstup do moře. Moře je velmi čisté, v blízkosti skalnatých částí pobřeží vhodné pro potápění.
Působivá jsou i garganská  městečka. Nejznámějšími z nich je Vieste, staré měto vystavěné na skále nad mořem s mnoha schodišti a 25 m vysokým, z moře vyrůstajícím monolitem Pizzomunno.  Vieste  má na svém jihu pěknou, městskou pláž, dlouhou cca 10 km. Každým rokem se ve Vieste konají různé církevní i historické slavnosti, které jsou atrakcí mnoha turistů. 

VILLANOVA Villanova ležící na pobřeží Jónského moře v Apulii (Puglia), v provincii Brindisi, pro rychlou představu tedy na vnější straně pomyslného "podpatku" italské "boty", je typickým příkladem malého, výhradně v letních měsících ožívajícího střediska. Prázdninové návštěvníky Villanova láká zejména svou komorností a úchvatným mořem, které je nejen průzračně čisté a téměř stále poklidné, ale též překrásně do smaragdova zabarvené. Dlouhé pláže s řadami slunečníků táhnoucími se i několik kilometrů zde ale nehledejme. Ve Villanově a okolí totiž nalezneme převážně pár desítek metrů dlouhou pláž písčitou.

GOLFO DI SIBARI Střediska Villapiana Scalo a Mandatoriccio Mare leží na jónském, tedy východním pobřeží Kalábrie, čili na pomyslné "podrážce" italské "boty", v provincii Cosenza. Letovisko Mandatoriccio Mare se nachází u samého jižního okraje zálivu Golfo di Sibari. Místní moře je nádherně průzračné a je považováno za jedno z nejčistších v Itálii. Pláže jsou desítky kilometrů dlouhé a v průměru jen 15 až 40 m široké. V severní části zálivu Golfo di Sibari je pláž tvořena oblázky, směrem na jih se její charakter postupně mění na písčitý. Dále jsou již pláže tvořeny jemným přírodním šedým pískem, místy s menší příměsí drobných oblázků. Převážná většina pláží je zde relativně vzdálená od nejbližší zástavby i komunikací a pláže jsou proto téměř liduprázdné a klidné. Převažují zde pláže veřejné. Vstup do moře je ve všech místech poměrně pozvolný.

Itálie | Itálie - informace | Jižní Itálie - Apulie, Kalábrie, Kampánie - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.