aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Itálie - Sardinie

Ostrov Sardinie leží jihozápadně od italské pevniny, od které ji odděluje Tyrhénské moře. Po Sicílii je druhým největším ostrovem nejen Itálie, ale také celého Středozemního moře. Divoká krása krajiny, romantické pláže se zlatavým či bělostným jemným pískem, zadumané mořské zátoky, smaragdové moře, způsob života plný tradic - to je Sardínie. Celý ostrov je převážně hornatý. Zajímavostí je nejrozsáhlejší evropská poušť, která se nalézá u města Oristano na poloostrově Sinis. Celé pobřeží je lemováno překrásnými plážemi s průzračnou vodou, nejznámější částí je Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží) na severovýchodě ostrova. Právě kvůli moři bývá často Sardinie nazývána Karibikem Středomoří. Čisté moře nabízí ideální podminky pro koupání, potápění a další vodní sporty.

STINTINO je malé městečko ležící na severozápadním pobřeží Sardinie u dvou malých zálivů, vytvářejících přirozený přístav. Většina obyvatel je potomky 45 rodin přestěhovaných sem násilně roku 1882 z ostrova Asinara, jenž stát přeměnil ve vězení. Hlavní atrakcí této chudé oblasti jsou bezesporu pláže tvořené  bělostným pískem mezi divokými útesy a křišťálově čisté tyrkysově modré moře.

ISOLA ROSSA  je turistické plážové středisko v zálivu Asinara na severu Sardinie, výborně položené jak vůči nejvýznamnější historickým místům a archeologickým nalezištím této části ostrova, tak i vůči nejslavnějším turistickým lokalitám, jako je Costa Smeralda, Santa Teresa di Gallura, Castelsardo, Alghero nebo Stintino. Sugestivní pobřeží s plážemi s jemným bílým pískem střídanými zálivy se skalami z červené žuly kontrastuje se smaragdovou barvou průzračného moře, tolik lákajícího k potápění. Ideální pro rodiny s dětmi.

COSTA PARADISO je turistické středisko ležící na severním skalnatém pobřeží několik kilometrů východně od Castelsarda. Najdeme zde okouzlující a spíše intimně malé písečné či skalnaté pláže spadající do průzračného moře, bujnou a stále zelenou středomořskou begetaci či nádherné panoramatické výhledy z růžově až rudě zbarvených skalisek. Díky svým četným podmořským lokalitám je vyhledáván sportovními potápěči z celého světa. 

GOLFO DI MARINELLA je záliv a stenojmenné středisko patřící k neznámějším turistickým centrům severovýchodního pobřeží. Je ideálním výchozím bodem jak k poznávání krás přírodních, např. souostroví La Maddalena či národního parku Giara di Gesturi, tak i historických (Arzachena - Tombe dei Giganti). Oblast vhodná pro rodiny s dětmi - nepřeberné množství pláží v menších klidných zátokách s jemným bělostným pískem a pozvolným vstupem do průzračně čistého moře.

PORTO ISTANA se nazývá velmi klidná a osamocená část pobřeží Turchese ležící necelých 12 km jižně od Olbie.

ALA  BIRDI je turistický komplex ležící uprostřed nádherného borovicového háje, přímo na pobřeží u rozhlehlé písčité pláže, typické pro oblast Golfo di Oristano.

Itálie | Itálie - informace | Sardinie - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.