aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Itálie - Severní Itálie - Bibione, Caorle, Lignano, Lido di Jesolo, Rosolina Mare

BIBIONE
Bibione patří mezi nejnavštěvovanější letoviska v regionu severního Jadranu. Díky své nedlouhé historii představuje ideální prázdninové městečko, kde se vysoké moderní domy střídají s vilkami v kvetoucích zahradách. Městečko, jež na jedné straně překvapí rušnými ulicemi plnými obchodů, diskotékami a nákupními centry a na straně druhé poklidnými čtvrtěmi s dětskými hřišti a piniovými háji podél moře jako oázami klidu a pohodlí. Na děti je pamatováno na mnoha místech Bibione, na plážích jsou volně přístupné prolézačky a malé kolotoče, na obchodních třídách nejrůznější atrakce a kousek od centra pak především všemi vyhledávaný lunapark. Dlouhá a široká pláž potěší svojí čistotou, stejně jako moře, které je zde mělké a mírné a jako stvořené pro rodinnou dovolenou. Počátky přímořského letoviska Bibione spadají do první poloviny 20. století, kdy zde byly provedeny práce na odvodňovacích kanálech v bažinách ústí řeky Tagliamento a vybudovány přístupové cesty, a tak se dřívější území nikoho, kterým proplouvali jen loďky rybářů, mohlo následně v druhé polovině 20. století stát atraktivním přímořským letoviskem.
 
CAORLE
Oproti ostatním letoviskům v oblasti, nejde v případě Caorle o klasicky uměle vytvořené letovisko, ale o historické město s původní zástavbou. Caorle bylo založeno už před více než 2000 lety a původně bylo vesnicí rybářů a pastevců. Stejně jako Benátky se původně rozkládalo na ostrově v ústí řeky a název městečka původně znamenal „Ostrov koz“. Svého času Caorle dokonce soupeřilo s Benátkami o postavení nejdůležitějšího centra oblasti. Nejznámějšími architektonickými pozoruhodnostmi je historický kostel na pobřeží a svého druhu jedinečná kuželovitá zvonice. Toto historické Caorle se dělí na dvě pláže oddělené centrem s přístavem, tzv. Ponente (západ) a Levante (východ) a potom na další, novější, předměstí, které byly vystavěny v posledních třech dekádách, protože samotné historické Caorle se už nemá kam přirozeně rozrůstat, je sevřené mezi lagunu, řeku a přístavní průplav.
 
LIDO DI JESOLO 
Jesolo Lido žije v létě rušným turistickým životem a na své si zde jistě přijdou ti, kteří hledají jemný písek, čisté a dobře vybavené pláže, mírný vstup do moře, obchodní třídy i diskotéky. Z okolních letovisek je největší, s nejdelší pláží, cca 12 km, a díky vysokým budovám hotelů a turistických komplexů podél moře se mu často říká „italské Miami“.
 
ROSOLINA MARE
Rosolina Mare nabízí unikátní spojení přírody a turistického ruchu. Nachází se v chráněné oblasti delty Pádu (italsky Po), která je charakteristická mnohdy až nepropustnou divočinou lesů, lagun, říček a ramen řeky Pádu. Na své si tak přijdou nejen milovníci slunění na krásných čistých plážích, ale i milovníci přírody v jen pár kilometrů vzdálené botanické zahradě Delta del Po. Všudypřítomné zeleni je v Rosolina Mare podřízen i charakter výstavby, naprostá většina staveb jsou nevysoké vilky nebo domy obklopené zahradou, větší domy jsou typické hlavně pro střed letoviska, kde je soustředěna i většina obchodů, kaváren a restaurací. Můžete zde najít požadovaný klid a pohodu stejně jako množství zábavy. Rosolina Mare nabízí řadu restaurací a pizzerií, cukráren, obchodů, diskotéky, půjčovny kol a čtyřkolek, jízdárnu, tenisové kurty, minigolf, různé atrakce pro děti a dětský park, nafukovací skluzavky či bazén s tobogánem, letoviskem se lze projet vyhlídkovým vláčkem. V pondělí a čtvrtek se koná dopolední trh, každý den kromě pátku potom malé večerní trhy v hlavním centru. Nabízí však také nádherné široké pláže s jemným zlatavým pískem a pozvolným vstupem do vody oceněné modrou vlajkou Evropské unie za čistotu.
 
LIGNANO
Lignano se rozkládá podél osmikilometrové zlatavé pláže, sevřené z jedné strany řekou Tagliamento, jež tvoří hranici s regionem Veneto, a z druhé strany rozlehlou lagunou. Je přirozeným turistickým centrem severního Jadranu a tomu odpovídá i starostlivost o jeho hosty. Pečlivě udržované pláže s nabídkou lehátek, slunečníků a občerstvení, množství zeleně mezi jednotlivými domy, dětská hřiště, vodní park Aquasplash, lunapark, zoo, dětský zábavní park Juniorpark, velké golfové hřiště i minigolf a v neposlední řadě rušné obchodní třídy i vyhlášené diskotéky, v hlavní sezóně i operní představení – to vše vám toto letovisko nabízí.

GRADO
Grado je malebné letovisko ležící v oblasti Friuli nacházející se východně od Lignana směrem na Terst, a to ve směru dálnice z Udine.
Letovisko nabízí: plážové aktivity, lázeňské procedury, cyklistická turistika, vodní sporty, velký vodní park; lodní výlety po laguně, historická města v okolí.

 

Itálie | Itálie - informace | Severní Itálie - Bibione, Caorle, Lignano, Lido di Jesolo, Rosolina Mare - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.