aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Itálie - Sicílie

Sicílie je největším italským ostrovem a od pevniny ji dělí Messinská úžina. Symbolem Sicílie je Etna, největší dosud činná sopka v Evropě. Sicílie je vyhledávaná turisty z mnoha důvodů. Je zde překrásné čisté moře a pěkné pláže, množství historických památek s dochovanými antickými chrámy a především ideální klima, které umožňuje koupání a slunění od začátku května do konce října.

 

Letoviska: 
TAORMINA
- město s 10.000 obyvateli situované na východním pobřeží Sicílie 40 km od Messiny je považováno za nejznámější turistické místo Sicílie. Rozkládá se na vyvýšenině s nadmořskou výškou 200 m n.mořem a patří k nejhezčím místům na světě vůbec. Pohled na antické řecké divadlo umocní v dálce čnící vulkán Etna, k dalším raritám místa bezesporu patří nádherné pláže Isola Bella, pláže Mazzaró a zahrady Naxos. V úzkých starých kouzelných uličkách centra Taorminy plných butiků, barů, cukráren a obchodů s dárkovým zbožím lze obdivovat nesčetné památky různých historických etap města.
ARENELLA - oblast, nacházející se 9 km od Syrakus, které založili Řekové z Korintu v roce 733 př. n. l. má krásné pláže s dobrými podmínkami pro koupání. V blízkosti jsou archeologická a historická města např. Noto, Ragusa a Modica. 

Jazyk: italština, lze se domluvit anglicky a německy.

Měna: Euro

Sportovní vyžití: dobré podmínky pro potápění, vnitrozemí je ideální pro horská kola, v hotelech tenis, aerobik, spinning, dobré podmínky pro windsurfing.

Zábava: Sicílie je vhodná pro prožití odpočinkové dovolené ale i pro aktivní poznávání. V turistických střediscích je množství barů a diskoték, které můžete navštívit.

Fakultativní výlety:  
Etna
– výlet na jednu z nejznámějších evropských sopek, spojený s návštěvou malebných městeček Acitrezza a Acicastello.
Syrakusy – celodenní výlet do antického města
Taormina – prohlídka romantické Taorminy s možností koupání
Palermo – prohlídka města s překrásnou katedrálou v Monreale
Lipari – celodenní výlet na ostrovy vulkanického původu, prohlídka sirného jezírka a přírodních bahenních lázní.

Itálie | Itálie - informace | Sicílie - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.