aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Jamajka

Jamajka - výběr destinací | výběr země

Informace o zemi Jamajka

JAMAJKA  - exotická atmosféra Karibiku, nádherné dlouhé pláže s jemným bílým pískem, rozmanitá pohoří vnitrozemí a vše podkreslující hudba v rytmu reggae, co více si můžete přát. Tento ostrov o rozloze 10.990 km čtverečních s více než 2,5 milióny obyvatel bývá nazýván pravým turistickým rájem. Pláže v Montego Bay, Negrilu či Discovery Bay zajisté patří mezi perly celého Karibiku.
Negril - nejpopulárnější turistické středisko Jamajky s nádhernými dlouhými písečnými plážemi a širokou nabídku vodních sportů a zábavy. Na západním konci Negrilu, kde se nachází mnoho obchůdků a restaurací, pocítíte atmosféru původní Jamajky.
Falmouth - před 200 lety byl Falmouth prosperujícím městem a jedním z nejdůležitějších přístavů Jamajky, dnes je to poklidné provinční městečko. Oblast je vhodná pro rodiny s dětmi.
Runaway - poklidné středisko s menšími písečnými zálivy s výbornými podmínkami pro potápění. 

POČASÍ NA JAMAJCE 

 

Měsíc                           I.           II.         III.         IV.        V.           VI.        VII.       VIII.       IX.         X.         XI.              XII.       

Průměrná teplota
vzduchu (°C)

30 30 30 31 31 32 32 32 32 31 31 31

Průměrná teplota
vody (°C)

27 27 27 27 29 29 28 29 29 29 28 28

Průměrné měsíční
srážky (mm)

20 18 10 37 138 114 51 92 86 168 52 25

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Vstupní formality při cestě na Jamajku:
Při vstupu do země je nutné vstupní vízum (je udělováno na letišti v „immigration office" za poplatek 20,- USD), musíte mít zpáteční letenku a platný cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po předpokládaném návratu. Očkování a lékař: není vyžadováno žádné speciální očkování.

Časový posun: -6 hodin vůči středoevropskému času.

Jamajka - nápoje a strava:
Pobyt na Jamajce je většinou s programem All inclusive. Orientační cena nápojů v restauracích – nealko cca 2 USD, pivo cca 2 USD, alkoholické nápoje 4 USD. Cena večeře 10 - 15 USD. Vodu z vodovodní sítě nedoporučujeme pít.

Měna:
Místní měnou je jamajský dolar, přibližný kurz za 100 jamajských dolarů je cca 30 Kč, lze platit USD. Platební karty jsou přijímány, rovněž je možný výběr hotovosti z bankomatů.
Elektrické napětí: 110 V, v hotelech vyšší kategorie i 220 V. Doporučujeme s sebou adaptér.

Sportovní aktivity na Jamajce:
Pobyt ve většině hotelů je s programem All Inclusive, který zahrnuje i velké množství sportovních aktivit – většina hotelů nabízí zdarma veškeré nemotorizované vodní sporty, k dispozici bývají kajaky, šlapadla, windsurfing, menší katamarány a plachetničky. Rovněž většinou zdarma k dispozici tenisové kurty, plážový volejbal.

Jamajka - potápění:
Orientační cena ponoru s kyslíkovou bombou je cca 35 USD za jeden ponor včetně zapůjčení potápěčské výstroje.

Jamajka - golf:
Jamajka je vyhlášenou golfovou destinací, najdete zde 10 golfových hřišť, orientační cena green fee za 18 jamek je od 60 USD výše dle kvality hřiště.

Jamajka - nákupy:
Mezi nejoblíbenější suvenýry patří jamajský rum a jamajská káva (Blue Mountain).

Jamajka - Výlety a průvodce:
Při pobytu na Jamajce je k dispozici anglicky mluvící průvodce během celého roku. V období charterových letů je zajištěna asistence českého delegáta. Ve všech nabízených střediscích je široká nabídka fakultativních výletů.

Jamajka - Pronájem automobilu:
Orientační cena pronájmu automobilu je cca 60 USD na den a více dle typu automobilu + pojištění cca 10 USD.

Jamajka - Pronájem skútru:
cca 30 USD na den.

Jamajka - popis destinací

Jamajka - výběr destinací | výběr země

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.