aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Jordánsko

Jordánsko - výběr destinací | výběr země

Informace o zemi Jordánsko

Oficiální název: Jordánské hášimovské království
Hlava státu: král Abdullah bin Al - Hussein
Hlavní město:  Ammán
Rozloha státu:  89,206 km2
Počet obyvatel:  5,46 mil.
Měna:  jordánský dinár - JOD
Náboženství:  islám, 4% křesťanů
Úřední jazyk: arabština, angličtina
El. napětí:  230V, 50Hz

Nejvhodnějším obdobím k návštěvě Jordánska je jaro nebo podzim, kdy se vyhnete žhavému letnímu slunci a mrazivým zimním větrům. Přestože zima může být na většině území Jordánska poměrně chladná, na pobřeží Rudého moře a v Aqabě je stále příjemné počasí.

Jordánsko sousedí na severu se Sýrií, na severovýchodě s Irákem, na východě a na jihu se Saúdskou Arábií a na západě s Izraelem. Je rozděleno na tři geografické zóny: úrodné Jordánské údolí, které se rozkládá na západě země; plošinu East Bank (Východní břeh), kde je soustředěna většina velkých měst: a East Bank, poušť rozkládající se směrem na východ do Sýrie, Iráku a Saúdské Arábie.
Mezi beduínská umělecká díla patří stříbrné šperky, pestrobarevné textilie a široká škála nožů.
Islámské zákony zakazují jíst vepřové maso a pít alkohol a tento zákon je víceméně dodržován v celé zemi. Islám má také tendenci rozdělovat pohlaví, možná si všimnete řady stravovacích zařízení, která jsou určena výhradně mužům. Požádáte-li, ukáží vám „rodinnou místnost“, prostory situované stranou, kam mají přístup ženy. Při stolování si Jordánci zpravidla objednávají mezzeh, několik předkrmů, po kterých následuje společné hlavní jídlo. Arabský nekvašený chléb, khobz, se jí takřka ke každému jídlu. Dalšími typickými pokrmy jsou felafel, smažené cizrnové kuličky, shwarma, rožněné plátky jehněčího masa, a fuul, směs obsahující fazole, česnek a citron. Beduínskou specialitou je Mensaf, celé jehně včetně hlavy s rýží a piniovými oříšky.

Jordánsko - popis destinací

Jordánsko - výběr destinací | výběr země

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.