aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Kanárské ostrovy - Fuerteventura

Fuerteventura - „nejkrásnější pláže Atlantiku“ Ostrov Fuerteventura (1.661 km2) vyniká především nádhernými „nekonečnými“ plážemi se žlutobílým pískem. Na pobřeží dlouhém 340 km se jich nachází 152 v délce cca 75 km, v mnohých lokalitách se tvoří písečné duny. Díky zvolna klesajícímu pobřežnímu šelfu je zde mělké dno a průzračná voda nabývá nádherných tyrkysových odstínů.
Ostrov je vzdálen necelých 115 km od břehů severní Afriky, takže zdejší písek sem byl navát ze Sahary.
Fuerteventura je velmi málo obydlená. Místní obyvatelé se zabývají chovem koz, které chovají především kvůli mléku, ze kterého pak vyrábějí místní vyhlášený sýr Majorero. Také krajkářství tu má velikou tradici.
Mezi významná centra ostrova patří starý přístav Corralejo, u kterého se prostírají skvostné písčité pláže a duny, které dohromady zabírají plochu 30 km2 a byly spolu s nedalekým ostrůvkem Lobos vyhlášeny národním parkem.
Hlavní atrakcí jižní části ostrova je 26 km dlouhý pobřežní pás pokrytý žlutobílým pískem, zvaný Jandía, kde naleznete překrásné pláže (Costa Calma, Playa de Sotavento), které zatím zůstaly ušetřeny masové turistiky a mohutné hotelové zástavby. Jsou rájem pro surfaře, ale i pro rodiny s dětmi (pozvolný přístup do vody) a milovníky klidné dovolené. Dále k jihu se pobřeží zaplňuje moderní výstavbou až k letovisku Morro Jable.

Kanárské ostrovy | Kanárské ostrovy - informace | Fuerteventura - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.