aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy - výběr destinací | výběr země

Informace o zemi Kapverdské ostrovy

KAPVERDY - impozantní horské scenérie, kilometry hebkých pláží, průzračné a teplé vody oceánu. Téměř neznámé sopečné souostroví nabízí ideální dovolenou nejen milovníkům windsurfingu, surfu a potápění.

Jedny z nejlepších pláží i podmořských lokalit se nacházejí na ostrově Sal, divoké sopečné scenérie pak nabízejí ostatní ostrovy. Panuje zde celoročně suché a teplé klima. Na ostrově Sal leží i proslulé solné jezero, které je svými lázeňskými účinky srovnáváno s Mrtvým mořem.

Život na ostrovech plyne pomalu a idylicky, africký temperament obyvatel vynikne teprve až při večerních zábavách či karnevalech. Kapverdské ostrovy jsou dosud nedoceněným rájem pro dovolenou.

POČASÍ NA KAPVERDÁCH

Měsíc                            I.         II.        III.       IV.       V.        VI.       VII.       VIII.     IX.       X.        XI.       XII.      

Průměrná teplota 
vzduchu  (°C)

25 25 24 25 26 26 28 27 26 24 23 23
Průměrná teplota 
vody (°C)
23 23 23 23 24 25 25 25 25 24 23 22
Průměrné měsíční srážky (mm) 2 1 2 1 1 1 1 172 41 16 2 1

PRAKTICKÉ INFO 
Měna Kapverdské Escudo (CVE)
Časový posun -3 hodiny
Doba letu 6h 30min 

Letoviska
OSTROV SAL

Patří k nejznámějším ostrovům celého souostroví a je turistickým centrem země. Nachází se na něm mezinárodní letiště a stal se tak snadněji dostupným nejen pro evropské turisty.  Na samém jihu ostrova leží u nádherné bělostné pláže v přívětivé zátoce původně rybářská vesnička, dnes spíše turistické městečko Santa Maria. Barva zdejšího moře a jeho přívětivost se mohou bez pochyby srovnávat s nejkrásnějšími plážemi Karibiku. Hotely v této oblasti jsou vyhledávány turisty z celého světa, kteří si Kapverdy pro jejich neopakovatelnou atmosféru většinou hned po první návštěvě zamilují a rádi se vracejí. Ostrov nabízí návštěvníkům výběr vodních sportů. Sal je rájem pro milovníky potápění, windsurfi ngu i rybaření. Velkou atrakcí jsou projížďky terénními vozítky či parasailing a kitesurfing. Ve zdejších restauracích a barech hraje večer živá hudba, ve vyhlášené diskotéce Pirata (dvojčeti proslulé diskotéky z brazilské Fortalezy) je zážitkem strávit noc při karibských a latino-amerických rytmech. Návštěva jezera ve zdejším solném dole má léčivé účinky, plně srovnatelné s návštěvou Mrtvého moře. Večeře v místních rybích restauracích nebo nákup tradičních rukodělných suvenýrů je příjemným doplněním odpočinkové dovolené. Ostrov Sal je určen všem, kteří chtějí prožít ideální dovolenou v hotelu na pláži v klidném, civilizací jen málo dotčeném prostředí.

 

Kapverdské ostrovy - popis destinací

Kapverdské ostrovy - výběr destinací | výběr země

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.