aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Kuba

Kuba - výběr destinací | výběr země

Informace o zemi Kuba

KUBA - perla Antil, ostrov zářivé tropické zeleně, míchaných nápojů, proslavených doutníků a krásných žen. Pláž všech pláží Varadero s jiskřivě zářivým pískem, rázovité koloniální čtvrti Havany, pověstná flotila amerických vozů z padesátých let na kubánských silnicích. Sklenka daiquiri, nebeská chuť doutníku Cohiba, vyhlášený rum. Ostrov, který byl již kdysi legendou, ostrov, kde život běží naplno i přes všechna vnější úskalí. Kuba si díky své izolaci uchovala atmosféru méně uspěchaných dob, dob, kdy byl život složen z drobných lidských radostí i velkých tragédií.  Dob starců na moři, dob Ernesta Hemingwaye, který se do Kuby vášnivě zamiloval. Kuba, ostrov, který zůstává navždy v srdci.

 POČASÍ NA KUBĚ

 

Měsíc              I.        II.       IIII.      VI.  V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.

Průměrná  teplota      
vzduchu (°C)

 26  26  26   26     27     28       28    28       28     28    27     26     
Průměrná teplota 
vody (°C)
 25  25  25  25  26  27  28  28  28  28  27  26

Průměrné měsíční 
srážky (mm)

 71  46  46  58  119  165  124  135  150  173  79  58

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Kuba - vstupní formality
Při vstupu do země nutné předložit vstupní turistickou kartu, kterou Vám vyřídíme v Praze během dvou pracovních dní za poplatek 850,- Kč.Při odletu z Kuby se platí na letišti v hotovosti turistická odletová taxa.

Očkování a lékař při cestě na Kubu
Při pobytu na Kubě není vyžadováno žádné speciální očkování.

Jazyk
Úřední jazykem je španělština, anglicky se domluvíte pouze v turistických centrech.

Časový posun
- 6 hodin vůči středoevropskému času.

Nápoje a strava na Kubě
Pobyt na Kubě je většinou s programem All Inclusive. Orientační cena nápojů v restauracích  – nealko cca 1,5 CUC, pivo cca 1,5 CUC, alkoholické nápoje mojito či Cuba Libre 3,- CUC. Cena večeře cca 8,- až 10,- CUC. Vodu z vodovodní sítě nedoporučujeme pít.

Měna
Oficiální měnou je kubánské peso, které však turisté nesmí mít u sebe. Veškeré ceny pro turisty jsou v konvertibilním pesu (CUC). Použití platebních karet je velmi omezené, výběr hotovosti pouze přímo v bance, na Kubě nejsou bankomaty!

Elektrické napětí na Kubě
110 V, v hotelech vyšší kategorie i 220 V. Doporučujeme s sebou adaptér.

Sportovní aktivity na Kubě
Pobyt na Kubě je většinou s programem All Inclusive, který zahrnuje i velké množství sportovních aktivit – většina hotelů nabízí zdarma veškeré nemotorizované vodní sporty, k dispozici bývají kajaky, šlapadla, windsurfing, menší katamarány a plachetničky. Rovněž většinou zdarma k dispozici tenisové kurty, plážový volejbal či půjčovna kol.

Kuba a potápění
Orientační cena ponoru s kyslíkovou bombou se pohybuje od 25,- CUC do 35,- CUC jeden ponor včetně zapůjčení potápěčské výstroje.

Kuba - golf
Profesionální golfové hřiště je ve Varaderu, orientační cena green fee za 18 jamek je 66,- CUC + povinný pronájem golfového vozíku cca 22,- CUC.

Nákupy na Kubě
Nejoblíbenějšími suvenýry z Kuby jsou světoznámé kubánské doutníky a kubánský rum.

Výlety a průvodce při dovolené na Kubě
Při pobytu ve Varaderu máme zajištěnu asistenci česky hovořícího delegáta během celého roku. Ve Varaderu široká nabídka fakultativních výletů.

Pronájem automobilu na Kubě
Orientační cena pronájmu automobilu je cca 60,- CUC na den a více dle typu automobilu + pojištění cca 10,- CUC. Pronájem skůtru je cca 24,- CUC na den.

 

 

Kuba - popis destinací

Kuba - výběr destinací | výběr země

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.