aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Kuba - v rytmu Salsy

Kuba - v rytmu Salsy - popis

Kuba - největší ostrov Velkých Antil, označovaný za šperk tohoto souostroví. Nedotčená příroda, divoká pohoří, zelená údolí, rozmanitá vegetace, malebná koloniální města, přetrvávající bohatá afrokubánská kultura, všudypřítomné památníky a muzea revoluce, chytlavé melodie tradiční hudby zvoucí k tanci salsy, rumby či chachachá. Písečné pláže Karibiku a Atlantiku, chuť pravého kubánského rumu a vůně doutníků „Havana“…

Program
1.-2.den: Praha - Havana - Santiago de Cuba. Odlet do metropole Kuby a dále do Santiaga na východě ostrova, hlavního a jediného rivala Havany a města s nejstarším domem na Kubě: pevnost San Pedro, bazilika El Cobre.

3.den: Baconao, Guantánamo. Den na východním konci ostrova. Park Baconao: biosférická rezervace, jedinečné muzeum starých aut, akvárium, kubánský „Jurský park“ - Údolí prehistorie s 200 dinosaury v životní velikosti, jeskynními lidmi aj. Výjezd na Gran Piedra (1244 m) s možnými výhledy až na Jamajku a na Haiti. Mirador de Malones (320 m): vyhlídka na americkou vojenskou základnu Guantánamo.

4.-5.den: Santiago de Cuba - Morón. Přes centrum provincie Granma, poklidné „město cyklistů“ Bayamo a přes město bílých paláců a úzkých uliček - Camagüey (UNESCO) na severní pobřeží. Náspem v moři na ostrůvky Cayo Coco a Cayo Guillermo: koupání v tyrkysovém Atlantiku, šnorchlování a možnost potápění na korálovém útesu.

6.den: Morón - Trinidad. Od severního k jižnímu pobřeží přes Sancti Spiritus: památný starý most Puente Yayabo, točité uličky s kamennou dlažbou a starobylými domy s železnými balkóny. Město, v němž se rozhodlo o vítězství revoluce - Santa Clara: velkolepý pomník, muzeum a mauzoleum revolucionáře Che Guevarry.

7.-9.den: Trinidad a okolí. Koloniální Trinidad (UNESCO) - nejkrásnější město Kuby s podmanivou večerní atmosférou a školami salsy. Pohoří Sierra del Escambray: výlet džunglí bizarními skalními útvary k vodopádu Salto de Caburní, koupání v lagunách pod vodopádem. Historické plantáže cukrové třtiny ve Valle de los Ingenios (UNESCO): haciendy otrokářů, 44 m vysoká strážní věž, vyhlídka. Pobyt u moře na Playa Ancón.

10.-11.den: Trinidad - Havana. Neoklasická architektura „Perly jihu“ - Cienfuegos: botanická zahrada. Krokodýlí farma v Boca. Zátoka sviní na Playa Girón, místo neúspěšného vylodění kontrarevolucionářů v r. 1961. Koupání v Karibiku. Přejezd do Havany: proslulé nábřeží Malecón, promenáda Prado, stará Havana (UNESCO), staré španělské pevnosti, trhy s obrazy a ručními výrobky. Capitol - kubánský „Bílý dům“, Muzeum revoluce.

12.-13.den: Vinales. Nejzápadnější část ostrova - oblast Pinar del Río (nám známá z „chilských“ dílů Majora Zemana), tabákové plantáže, odkud pocházejí nejlepší doutníky na světě. Pěší výlet v překrásné přírodní oblasti vápencových pohoří (Mogotes), zelená údolí s královskými palmami, národním stromem Kuby. Soroa: orchideárium, vodopád a vyhlídka.

14.-16.den: Havana - Praha. Memorial José Martí - místo proslovů Fidela Castra: vyhlídka na Havanu, unikátní Kolumbův hřbitov s hrobkami velkými jak paláce. Finca la Vigía - poslední sídlo E. Hemingwaye. Návštěva muzea rumu a továrny na výrobu doutníků. Ruch večerního města. Odlet domů.

 

Přehled termínů

Celkem 4 zájezdy

1
Datum
Podrobnosti
Strava
05. 03. - 21. 03. 2021
16 nocí
pobytové zájezdy
letecky (Praha)
bez stravy
05. 11. - 21. 11. 2021
16 nocí
pobytové zájezdy
letecky (Praha)
bez stravy
25. 12. - 10. 01. 2022
16 nocí
pobytové zájezdy
letecky (Praha)
bez stravy
04. 03. - 20. 03. 2022
16 nocí
pobytové zájezdy
letecky (Praha)
bez stravy
1

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.