aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Maďarsko - Budapešť a okolí - Visegrád, jezero Velence, střední Maďarsko

Budapešť, Visegrád, jezero Velence

Budapešť - zvaná také královna Dunaje nebo malá Paříž na Dunaji, patří svou polohou k nejkrásnějším městům na světe. Klikaticí se široký tok Dunaje dělí dvoumiliónovou maďarskou metropoli na kopcovitý Budín a rovinatou Pešť, jejíž nábřeží prohlásilo Unesco za součást světového kulturního dědictví.
K zajímavým pamětihodnostem města rozhodně patří 2000 let staré pozůstatky z dob antického Říma, Turecké lázně z doby před 400 lety a budovy, představující osobitou maďarskou secesi.
Milovníkům kultury se naskýtá obrovská možnost výběru chráněných památek, muzeí a galerií, divadel, kin, operních scén, koncertních síní a ve víc než 200 zábavných podnicích pestré programy. Dvěma populárními středisky zábavy v městském parku jsou budapešťský Velký cirkus a Lunapark, ve kterém je dodnes v provozu stoletý kolotoč muzeální hodnoty, vyznamenaný cenou Evropa Nostra. Mezi prvními na světě byla založená budapešťská zoologická a botanická zahrada. Zdejší podzemní dráha je nejstarší na evropském kontinentě.
Pod Budínskými vrchy se táhne souvislý jeskynní systém, z jehož hloubky prýští léčivé prameny, napájející 12 léčivých komplexů. Na území Budapešti vyvěrá celkem 123 pramenů termálních a minerálních vod, čímž se řadí na první místo ve světě.
Z vyhlídky Gellértova vrchu, tyčícího se ve středu města a prohlášeného chráněnou přírodní rezervací, se naskýtá nejúplnější pohled na panorama Budapešti. Vody léčivých pramenů, proudících z hloubky Gellértova vrchu, zužitkovávají nejelegantnější Gellértovy termální lázně, ve kterých je na ploše 6000 m˛ k dispozici termální, vanová a perličková koupel, bazén s mořskými vlnami, plovárna, koupaliště, slunící terasa pro naturisty a komplexní terapeutické služby.
Markétin ostrov, ležící uprostřed Dunaje, mezi Arpádovým a Markétiným mostem, je zcela uzavřený pro autobusovou dopravu. Dvoukilometrová oáza zeleně je nejvíce ceněným budapešťským parkem. Z léčebného wellness hotelu se otevírá překrásný pohled na Dunaj a Budínské vrchy. Můžete zde využít kryté i venkovní léčivé a zážitkové bazény, sauny, masáže, solárium, fitness a kompletní balneo a fyzioterapeutické služby.
Léčivé vody s obsahem hydrogenkarbonátu, vápníku, sodíku a magnesia jsou vhodné na léčbu revmatizmu, nemocí pohybového ústrojí, Bechtěrevové nemoci, zánětlivých onemocnění kloubů a svalů, pooperačních a poúrazových (ortopedických) stavů.

PARLAMENT:
PO-PÁ: 8 – 18 hodin, SO: 8 – 16 hodin, NE: 8 – 14 hodin
Pro občany států EU je vstup ZDARMA.
Prohlídky se konají v angličtině v 10., 12. a 14. hod., v němčině Po-So v 11., 15. hod., Ne v 11.hod.

ZÁBAVNÍ PARK (Vidámpark):
Při zakoupení náramkové vstupenky spolu s pokladním lístkem je volný vstup na atrakce ve Vidámparku. Některé atrakce (Gokart, závodní auta) se platí zvlášť, některé se spustí vhozením mincí. Náramková vstupenka platí pouze v den zakoupení při jednom vstupu do Vidámparku. Děti výška pod 100 cm, osoba na invalidním vozíku – vstup zdarma.
15.3.-30.4., 1.9.-2.11. - každý den
dospělá osoba: 3.700 Ft
děti výška 100-140 cm: 2.300 Ft
1.5.-31.8. - všední dny
dospělá osoba: 3.900 Ft
děti výška 100-140 cm: 2.500 Ft
1.5.-31.8. - so, ne, svátky MR
dospělá osoba: 3.900 Ft
děti výška 100-140 cm: 2.900 Ft

TROPIKÁRIUM – OCEANARIUM:
Na ploše 2800 m˛ si prohlédnete 400 druhů zvířat a 100 druhů rostlin z Rudého moře, Karibiku a Indického oceánu, akvária a sály s maďarskou faunou, mississippskými aligátory, varany, pavouky, žábami, sladkovodními rybami z Afriky, Asie, Jižní Ameriky, rybami z polosladkých vod a rybami korálových útesů, murénami, rejnoky. Velkou atrakcí je akvárium se žraloky a dešťový prales.
Vstup a prohlídka areálu s dětským kočárkem či na invalidním vozíku je zajištěna. Otevřeno po celý rok od 10 – 20 hodin (vstup posledního návštěvníka nejpozději do 19.00 hodin).
vstupné - dospělá osoba 14-62 let: 1.700 Ft
vstupné - děti 4-14 let, osoby nad 62 let: 1.000 Ft

ZOOLOGICKÁ ZAHRADA (Állatkert)- vstupné:
dospělá osoba: 1.700 Ft
děti 2-14 let v doprovodu rodiče, studenti: 1.200 Ft
2 dospělí + 2 děti: 5.000 Ft

BUDAPEST CARD 2009:
Poznejte Budapešť a šetřete peníze s kartou, která nabízí následující služby: neomezený počet cest městskou hromadnou dopravou, volný vstup do 55 muzeí a dalších atraktivních objektů, okružní jízdy za poloviční cenu, slevy na vstupenky kulturních a folkloristických pořadů, slevy v obchodech, restauracích a termálních lázních, slevy na letištní minibus, půjčování aut, sport, zábavu atd. Karta je přenosná a platí pro dospělého s jedním dítětem do 14-ti let. Kartu lze zakoupit v Budapešti u větších pokladen metra, v turistických informačních kancelářích, cestovních kancelářích a hotelech.
Cena karty na 48 hodin je 6.300 Ft
Cena karty na 72 hodin je 7.500 Ft

 

Maďarsko | Maďarsko - informace | Budapešť a okolí - Visegrád, jezero Velence, střední Maďarsko - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.