aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Maďarsko - Jižní a jihozápadní Maďarsko, Harkány

Harkány

Město s téměř 180letou lázeňskou tradicí se nachází v nejjižnějším cípu Maďarska, svíraném kraji Baranya a Somogy, na úpatí hory Tenkes, v blízkosti maďarsko-chorvatských hranic.
První písemné zmínky o Harkányi pocházejí z r. 1323. Samotný rozvoj města nastal až v 19. století, kdy byly objeveny prameny léčivé vody. Už v r. 1824 se ve zdejším lázeňském domě léčilo 1400 pacientů. V dnešní době ročně navštěvuje lázně přes 1 milión návštěvníků.
Lázeňský areál obklopují obchůdky a stánky se suvenýry, občerstvením, ovocem, zeleninou, prodejny s potravinami a spotřebním zbožím. Večer se nabízí příjemné posezení ve stylových restauracích s hudbou, v kavárnách a cukrárnách.
Město Harkány je místem pravidelného pořádání nejrůznějších kulturních akci, na kterých vystupují přední domácí umělci.
Pro návštěvníky doporučujeme výlety do okolí za poznáním historie, lidových tradic, přírody a také vynikajících vín, které se pěstují v oblasti Villány už od doby keltské a římské.

Lázně:
Léčivá termální voda s vysokým obsahem sirníků a sirouhličitanů vyvěrá o teplotě 62 şC, z hloubky 1500 m. Napomáhá při léčbě lupénky, neplodnosti, veškerých nemocí pohybového ústrojí, a to v formě koupelí a bahenních zábalů. Z důvodu vysokého obsahu stopových prvků se aplikuje i jako pitná kůra.
Lázeňský areál o rozloze 13,5 ha je umístěn uprostřed města ve starobylém parku. Návštěvníkům jsou k dispozici vnitřní a venkovní léčivé sedací bazény s vodou teplou 35 a 37 şC a 5 rekreačních bazénů s vodou teplou 25–35 şC, sauna, bazén s perlivou lázní, bazény pro děti, v letním období slouží ke zpříjemnění pobytu i obří tobogán, dětská hřiště a po celý rok řada restaurací.

Indikace:
pohybové ústrojí, revmatizmus, klouby a páteř, Bechtěrevova nemoc, rehabilitace po úrazu, úbytek vápníku, deformita, lumbágo

Počet bazénů:
3x termální bazén venkovní, 3x termální bazén krytý, 1x plavecký bazén venkovní, 1x dětský bazén, 1x tobogán

Maďarsko | Maďarsko - informace | Jižní a jihozápadní Maďarsko, Harkány - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.