aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Maďarsko - Severní Maďarsko - Eger, Mezőkövesd, Lillafüred, Debrecen

Eger, Mezőkövesd, Lillafüred, Debrecen

Eger
Od Budapešti 124 km vzdálené správní středisko Hevešské župy, leží na stejnojmenné říčce, mezi jihozápadními svahy podhůří Bukových hor.
Po dlouhá staletí je sídlem církve a zdejší bazilika je třetí největší v Maďarsku. Na základě početných dochovaných budov ze 17. a 18. století dostalo město přívlastek „ muzeum maďarského baroka“. Turecké lázně z r. 1600 a 40 m vysoký minaret jsou památkou na víc než 100 let panování Turků. Eger byl také centrem vzdělávání a v budově lycea můžete vzhlédnout expozici hvězdářského muzea, diecézní knihovnu se sbírkou kodexů a první maďarskou tištěnou knihu z r. 1473. Symbolem Egeru je hrad, který sehrál v dějinách města významnou roli. Je třetím nejpopulárnějším a nejnavštěvovanějším místem Maďarska a vždy se tady něco děje: závody veteránů, hudební soutěže, divadelní představení, letní hradní hry, středověké trhy a vinný festival, na kterém jsou představovány nejlepší vína ze světoznámé Egerské vinařské oblasti.

Lázně:
Nacházejí se v samém centru města a rozprostírají se na ploše 5 ha. Léčebné procedury zde mají staletou tradici – už za doby turecké nadvlády se využívaly léčivé účinky termálních pramenů.
6 bazénů je napájených termální vodou, která má odlišné kvality. Jeden pramen má teplotu vody 28–29 şC a obsahuje radon. Druhý pramen vyvěrá z hloubky 1200–1600 m, je 47 şC teplý, obsahuje hydrogenkarbonát a má vyšší obsah vápníku. Doporučuje se při léčbě revmatizmu, nemocí pohybového ústrojí, deformitě, při nemoci lumbágo, jako rehabilitace poúrazových a pooperačních (ortopedických) stavů, fyzického a psychického vyčerpání.
Po renovaci v letech 1998 – 2002 jsou návštěvníkům k dispozici 50 m dlouhý plavecký bazén, venkovní a kryté zážitkové bazény pro dospělé a děti, restaurace a bufety. V areálu je možné vidět botanické zvláštnosti a umělecká díla.

Indikace:
pohybové ústrojí, gynekologické poruchy, revmatizmus, klouby a páteř, rehabilitace po úrazu, lupénka, ekzém a pocení, deformita, lumbágo, zažívací ústrojí

Počet bazénů:
1x termální bazén venkovní - částečně krytý 37 şC se sírou
1x léčebný bazén venkovní 29 şC s radonovou vodou
1x zážitkový bazén venkovní - částečně krytý pro dospělé
1x velký letní bazén s radonovou vodou 28 şC
1x plavecký bazén venkovní 26 şC, 8 drah
1x plavecký bazén krytý, 8 drah
1x dětský bazén 30 şC - vodní hrad
1x dětský letní bazén s léčivou vodou 29 şC, 1x tobogán

 
Mezőkövesd.
Na jižním úpatí Bukových hor, 19 km jihovýchodně od Egeru se nalézá středisko svérázné etnografické oblasti Matyó - Mezőkövesd.
O životě obyvatel tohoto území, malebných pestrobarevných interiérech jejich chalup a nádherně vyšívaných krojích, vypráví místní muzeum. Zde také můžete vidět největší sbírku zemědělských strojů v Maďarsku.
Na periferii městečka se rozrostly lázně, jejichž termální voda láká k léčení, odpočinku i odreagování. Přímo v areálu lázní probíhá každoročně od dubna do konce srpna festival folklóru a vína.
V pozdním odpoledni a večer Vás místní restaurace a hospůdky očekávají s bohatou nabídkou specialit maďarské kuchyně a širokým výběrem známých druhů vín z nedaleké Egerské vinařské oblasti.

Lázně:
Při hledání ropy v r. 1939 zde byl objeven pramen 68 şC horké termální vody, vyvěrající ze země z hloubky 875 m. Je obohacený zejména hydrogenkarbonátem, vápníkem, chloridem, sodíkem, má nejvyšší obsah sulfidu ze všech termálních vod v Maďarsku.
Příznivě působí na žíly, zpomaluje kornatění cév. Doporučuje se jako prevence proti tromboembolii, napomáhá látkové výměně a snižování cholesterolu. Léčí degenerativní a zánětlivá onemocnění pohybového ústrojí a páteře v chronickém stádiu, záněty a bolesti svalů, žlučníkové potíže a lupénku.
V nově zrekonstruovaném, moderním areálu jsou venkovní a kryté léčivé bazény, naplněny termální vodou o teplotě 30-40 şC.

Indikace:
pohybové ústrojí, gynekologické poruchy, revmatizmus, klouby a páteř, rehabilitace po úrazu

Počet bazénů:
3x termální bazén venkovní, 2x termální bazén krytý, 1x plavecký bazén venkovní, 1x plavecký bazén krytý, 1x dětský bazén, 1x tobogán, 1x bazén s vlnobitím

 

Maďarsko | Maďarsko - informace | Severní Maďarsko - Eger, Mezőkövesd, Lillafüred, Debrecen - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.