aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Maďarsko - Východní Maďarsko, Hajdúszoboszló, Tiszafüred

Hajdúszoboszló, Tiszafüred

První písemné zmínky o usedlosti jsou staré více než devět století a pocházejí z doby Gézu I. Dnešní, skoro 30 tisícové město, známé největšími termálními lázněmi a prvním aquaparkem v Maďarsku leží v blízkosti Velké uherské nížiny a Hortobágyské puszty, ve vzdálenosti 22 km jihozápadně od Debrecenu. Na první pohled monotónně působící krajina, představí v krátké chvilce před zraky návštěvníků své krásy, které opěvovali přední maďarští lyrici, spisovatelé a její proměnlivost v ročních obdobích zvěčnili známí malíři. Zdejší devíti obloukový kamenný most (167 m) je nejdelším mostem v zemi. Pro svoji výjimečnost bylo 80 tisíc ha území prohlášeno národním parkem a přírodním kulturním dědictvím.

Lázně:
V r. 1925, při hledání ložiska zemního plynu, z vrtu hlubokého 1090 m, vytryskl vydatný termální pramen, horký 73 şC a tím se změnil charakter zemědělského městečka na léčebné centrum. V r. 1931 se zde léčilo 91 tisíc pacientů. V současnosti přesahuje počet návštěvníků 1,5 miliónu ročně. Voda má významný obsah hydrogenkarbonátu, jódu, brómu a jiných prvků. Je vhodná k léčení nemocí pohybového ústrojí, artritidy, bolestí a deformací páteře, Bechtěrevové nemoci, poúrazových a pooperačních stavů, bolestí svalů, onemocnění a zánětů nervů, některých psychických potížích, vyčerpanosti, chronických gynekologických zánětech, neplodnosti, chronických kožních nemocí a některých druhů ochrnutí.
Na rozloze 30 ha se mimo léčebnou část s termálními bazény mohou od r. 2000 návštěvníci ponořit do víru světa skluzavek a mnohých jiných vodních atrakcí prvního maďarského aquaparku.

Indikace:
pohybové ústrojí, gynekologické poruchy, dýchací cesty, revmatizmus, klouby a páteř, Bechtěrevova nemoc, rehabilitace po úrazu, úbytek vápníku, lupénka, ekzém a pocení, deformita, lumbágo

Počet bazénů:
Léčebné lázně: 4 venkovní termální bazény jsou propojeny s vnitřní halou.Uvnitř haly jsou 3 kryté bazény s odlišnou teplotou léčivé vody: 32, 36 a 38 °C. Dětem vstup zakázán!!!
Koupaliště: Během léta se zde mohou rekreovat statisíce návštěvníků ve 13 bazénech jak s termální vodou tak sladkou (bazén s vlnobitím, plavecký bazén, perličkový a dětský s pozoruhodnými zážitky). Největší senzací je tzv. středozemní mořská pláž - největší ve střední Evropě. Podívanou skýtá také pirátská loď a zářící věž. Písečná pláž a palmy budí dojem koupání na mořském pobřeží. V květnu a září může být provoz venkovních bazénů omezen z důvodu nestálého počasí.
Aquapark: Centrum skluzavek se nalézá v zadní části koupaliště na ploše 1 ha. Zde si na své přijdou jak malí tak velcí návštěvníci. Aquapark nabízí velké množství vodních atrakcí včetně velkých skluzavek (čtyřtraťová obrovská kamikadze, mohutná skluzavka, „černá díra“, „šílená řeka“, Niagara, big hole, twister, z 12 metrů vysoké věže můžete sjíždět z devíti možných skluzavek). Děti pobaví maličké vodopády, v bazénu stojící sloni (jako živí), dětská skluzavka a dřevěné hřiště. Kdo se unaví klouzáním, může si odpočinout v proudící řece nebo 3 nových bazénech (pro dospělé, děti a nejmenší). V bazénu pro nejmenší pak stojí vodní hrad.

AQUA-PALACE - krytý bazén s vodními atrakcemi – bude otevřen 1. 3. 2010
Tento palác bude mít plochu 15 000 m˛, vodní plocha bude 1 600 m˛ a najednou pojme až 1 000 osob. Aqua-Palace bude zážitkem nejenom pro rodiny s dětmi, ale také pro ty, kteří si přejí zvláštní, tématické lázně a jedinečné wellness zážitky.
Bude zde tropický bazén, bazén v ledové jeskyni, bazén v kině, termální bazén, bazén v jeskyni, římské lázně, bazén v Ganze, mořský bazén.
Speciální nabídka v Maďarsku - koupání pro rodiny nejen s malými dětmi.
Bazény pro batolata a maminky, pro děti místnosti na hraní i odpočinek, místnost pro přebalování těch nejmenších. Rodinný bazén, vířivka a 2 skluzavky pro starší děti.
Svět saun: finské sauny, infračervené sauny, masážní sprchy, ponorné bazény.
Soukromé lázně pro rodiny a skupiny přátel: 3x soukromá jacuzzi, finská sauna.
Sportovní aktivity: 2 surfařské kanály pro milovníky vodních sportů, plavecký bazén, fitness, místnost na aerobic, 2 kurty na squash pro milovníky aktivního odpočinku.
Kadeřník, kosmetika, manikúra, pedikúra, solária, thajské masáže, alternativní typy masáží, akupunktura.
Snack bar, samoobslužná restaurace, kavárna pro milovníky lahodných pokrmů.

Maďarsko | Maďarsko - informace | Východní Maďarsko, Hajdúszoboszló, Tiszafüred - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.