aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Madeira - Pobytové zájezdy

Ostrov věčného jara - to je Madeira, je to portugalské souostroví. Nabídne příznivé klimatické podmínky po celý rok. Je ti ideální místo pro pěší turistiku, budete obdivovat faunu a floru, oceníte vynikající gastronomii, vykoupete se v Atlantickém oceánu, můžete ostrov procestovat sami autem....

Ostrov se rozkládá v Atlantickém oceánu, 978 km od Portugalska a 545 km od Afriky. Příznivé klimatické podmínky jsou ideální pro celoroční pobyt. V zimě je průměrná teplota 20°C, v létě 24°C.

Madeira je ideální místo pro pěší turistiku, místem jako stvořeným pro turistiku – najdeme zde třetihorní pralesy s množstvím vodopádů a jezírek nebo nádherné scenérie v horách ve vnitrozemí. Známé jsou turistické trasy podél zavlažovacích kanálů tzn. levád. Pokud patříte mezi zdatnější turisty, doporučujeme výlet na nejvyšší horu ostrova Pico de Ruivo.

Ostrov je vulkanického původu a tak se zde nachází málo přírodních pláží. U hotelů jsou většinou vybudována mola, popř. umělé písečné pláže. Na Madeiře je jediná přírodní pláž Prainha.  

Na ostrově jsou také dvě golfová hřiště – Santo da Serra, které pravidelně hostí významné evropské turnaje a Palheiro Golf, otevřené v roce 1993, které je součástí botanických zahrad. 

Hlavním městem je město Funchal – dříve byl Funchal spíše městem obchodníků s cukrovou třtinou, ale dnes je zasvěcený cestovnímu ruchu. Po celém nábřeží se táhne třída Avenida do Mar. Turisté tu naleznou řadu vybraných restaurací s krásným výhledem na čisté moře. Jedna z nich je dokonce v útrobách bývalé lodi slavné skupiny Beatles.

Ostrov nebo část ostrova můžete procestovat autem i na kole.
 

Madeira | Madeira - informace | Pobytové zájezdy - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.