aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Nepál

Nepál - výběr destinací | výběr země

Informace o zemi Nepál

NEPÁL - kraj vysokých hor a nížinných kotlin. Domov orlů, nosorožců a možná i tajemného yettiho. Země buddhistických čhörtenů i hinduistických svatyň. Mystické království, které dynastie ministerských předsedů Ránů až zcela donedávna udržovala ve středověku.
I přes postupné otevírání světu si Nepál zachovává svá tajemství. Do řady horských údolí se i dnes dostat nelze, do těch ostatních se musí po svých.
Avšak Nepál, to není jen Himálaj. Kotlina kolem Káthmándú a Pókhary, oplývající památkami i neprostupná džungle národního parku Chitawan, ukazují další tvář království. Království, jehož obyvatelé, ač jedni z nejchudších na světě, jsou přeci jenom bohati. Neboť když kdysi bohové rozdávali přírodní krásy, Nepál dostal měrou vrchovatou.

POČASÍ V NEPÁLU 

Měsíc                           I.           II.         III.         IV.        V.           VI.        VII.       VIII.       IX.         X.         XI.             

Průměrná teplota
vzduchu (°C)

18 19 25 28 30 29 28 28 27 23 19

Průměrné měsíční
srážky (mm)

18 17 39 48 90 248 386 178 78 6 1

 

Nepál - popis destinací

Nepál - výběr destinací | výběr země

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.