aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Rakousko - lyže - KITZBÜHELSKÉ ALPY (TYROLSKO)

Fieberbrunn, Kitzbühel, Niederau, St. Johan in Tirol, Waidring, Walchsee, Ellmau, Erpendorf, Kirchberg, Söll, Going am Wilderkaiser, St.Ulrich am Pillersee, Aurach, Uttendorf, Kirchbichl, Jochberg, Reith, Itter, Schaffau, Hopgarten, Skiwelt Wilder Kaisen - Brixental

Kitzbühelské Alpy
Rakouské pohoří leží ve dvou spolkových zemích - Tyrolsko a Salcbursko. Nejvyšší horou je Kreuzjoch, která měří přes 2 500 m. Není to ale jediná dvoutisícovka v Kitzbühelských Alpách, v okolí najdeme celkem 23 podobně vysokých hor. Všechny nabízejí skvělé podmínky pro lyžaře, vyznavače snowboardingu a dalších zimních radovánek. 
 
Střediska:
Kitzbühel
Město ležící na řece Kitzbühler Ache, v nadmořské výšce 762 m. n. m., mezi vrcholy Hahnenkamm a Kitzbühel Horn. Každý rok se zde koná Světový pohár alpského lyžování. Zábavu a adrenalin zde může zažít každý, od začátečníků až po profi lyžaře. Navštívit můžete Qpark-DC Snowpark nebo Aquaarenu Kitzbühel, která nabízí bazén s vodopádem, saunový svět, slatinné zábaly nebo turecké parná lázně. 
 
Wildschönau
Lyžařská oblas Ski Juwel leží poblíž slavnějšího údolí Zillertal. Řdí se k top 10 lyžařským oblastem Tyrolska. Celkem 109 sjezdovek všech obtížností zajistí zábavu lyžařům i snowboardistům, pobavíte se i na některé ze sáňkařských drah nebo vyzkoušítě své lyžařské umění v Race'n Boarder Areně či Snowboard Family-Parku v Schatzbergu. 
 
Alpbach
Krásná vesnička je srdcem oblasti Ski Juwel. Najdete zde 3 údolní stanice, které Vás vyvezou až do výšky přes 2000 m. n. m. Spokojeni budou i běžkaři, kteří mohou využít nádharné běžecké trasy. V této oblasti najdete vyhlášené palírny. Za ochutnání určitě stojí místní Prügeltorte, což je sladké pečivo, které se podobá českému trdelníku. Oblast je známá také výrobou sýra Heumilchkäse či vařením domácích piv. 
 
St. Johann
Lyžařské středisko, které získalo několik ocenění. Najdeme zde zábavu především pro rodiny s dětmi, sjezdovky jsou spíše mírné a krásně široké. Po celodenním lyžování je pro odpočinek ideální navštívit Panorama Badewelt, kde najdete bazén a wellness zónu se saunami a parními lázněmi. 
 
Fieberbrunn 
Lyžařské středisko od sezóny 2015/2016 je spojeno s lyžařskou oblastní Saalbach-Hinterglemm. Vhodné jak pro rodiny s dětmi, začátečníky, tak i příznivce freeride stylu. Možnosti zábavy a adrenalinu nabízí i bobová dráha Timoks Winter Coaster nebo Powairea Fieberbrunn s různými atrakcemi. 
 
Walchsee
Letovisko Walchsee se nachází v nadmořské výšce 658 m. n. m. V oblasti Zahmer Kaiser najdeme všechno, co Vás napadne - lyžování, bežkařské trasy, výlety na sněžnicích či procházky zasněženou krajinou. Zábavu si užijete i na sáňkařské dráze nebo při snowtubingu. Zkušenějším lyžařům doporučujeme sjezdovky v oblasti Hochkössen.
 
Skiwelt Wilder Kaisen - Brixental 
Tento skiareál nabídne osm špičkových středisek nacházející se v Kitzbühelských Alpách pod masivem Hohe Salve. Druhá největší "na lyžích" propojená oblast. 284 km sjezdových tratí od širokých prosluněných svahů pro rodiny s dětmi až po prudké černé sjezdovky. Záruka skvělého lyžování i na okraji sezóny. Pro snowboardery a freestylisty 5 funparků. 

Rakousko - lyže | Rakousko - lyže - informace | KITZBÜHELSKÉ ALPY (TYROLSKO) - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.