aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Rakousko - lyže - KORUTANY

Bad Kleinkirchheim, Berg im Drautal, Bodensdorf, Döbriach, Flattach, Gmünd, Hermagor, Katschberg, Mallnitz, Millstatt/Millstäter See, Nassfeld, Peserthein-Millstatt, Rennweg, Seeboden, St. Stefan, Tröpolach, Velden-Auen, Ossiach, Gerlitzen, Heiligenblut, St. Urban - Simonhöhe, Spittal am der Drau, Mölltal - Ankogel
 
Korutany (německy Kärnten) jsou spolková země na jihu Rakouska, hraničící s Itálií a Slovinskem na jihu Karnskými Alpami a Karavankami, od Salcburska jsou na severu odděleny Vysokými Taurami. Na východě sousedí se Štýrskem a na západě s Východním Tyrolskem. Největší řekou je Dráva, nachází se zde řada velkých jezer, oblíbených zejména pro letní turistiku, jako jsou Wörther See, Millstätter See, Ossiacher See a Faaker See. Hlavním městem země je Klagenfurt; dalším významným městem je Villach proslulý svými lázněmi.
Většinu obyvatel tvoří samozřejmě německy hovořící skupina s jedinečným a jednoduše rozpoznatelným dialektem, ovšem pro Rakousko netypicky se zde lze dohovořit i slovanským jazykem, žije zde totiž slovinská menšina čítající asi 25 000–40 000 osob, soustředěná na jihovýchodě Korutan.
 
Lyžařské středisko Bad Kleinkirchheim
Bad Kleinkirchheim je pro změnu znám krom skvělého lyžování je též díky místním vyhlášeným termálním lázním. Ve středisku je celkem 103 km značených a upravených sjezdovek, 22 moderních lanovek a vleků a více než 800 sněžných děl, které pokrývají 97 % plochy na lyžování. Většina zdejších sjezdovek je střední obtížnosti, ale pozor, v některých místech narazíte na sklon až 70 %. Kdo sleduje Světový pohár v lyžování, určitě si za žádnou cenu nenechá ujít jízdu po proslulé Franz-Klammer-Abfahrt.
 
Lyžařské středisko Nassfeld
Nassfeld leží v nejjižnějším regionu Korutan poblíž italských hranic, kde jsou tradičně výborné sněhové podmínky a slunečné dny i uprostřed zimy, je nezpochybnitelně jednou z TOP 10 lyžařských oblastí Rakouska. Najdete zde 110 km sjezdovek a 30 moderních lanovek a vleků. Díky rozmanitým sjezdovkám je Nassfeld vhodný jak pro sportovní, tak i pro rodinnou dovolenou, kterou dětem určitě zpříjemní místní dětský klub BOBO. Snowboardisté si pochvalují jedinečný Fun Park Gartnerkofel.
 
Rodinná střediska Katschberg, Gerlitzen, Ankogel, Innerkrems a Heiligenblut
Těmto třem veličinám korutanského lyžování však notně dýchají na záda další resorty, z nichž mnohé nejsou neznámé ani českým návštěvníkům. Rodiny s dětmi ocení přátelské a kompaktní středisko Katschberg ležící přímo nad dálnicí ze Salzburgu. Méně nároční kvitují cenovou vstřícnost menších skiareálů, jako jsou Gerlitzen, Ankogel či Innerkrems. Poněkud „zapadlý“ Heiligenblut se vám zase odmění těmi nejkrásnějšími alpskými panoramaty v čele s králem rakouských hor, Grossglocknerem.
 
Mölltal - Ankogel 
Součástí střediska je ledovec Mölltaler Gletscher, který je jediným ledovcem v Korutanech a sahá do výšky až 3.122 m. n. m. Letovisko nabídne kvalitní lyžování, jak pro náročné, tak i pro rodiny s dětmi a pohodové lyžaře. Ráj pro milovníky freeridu. Garance sněhu, středisko má rozsáhlé umělé zasněžování. Letovisko Ankogel nabídne široké červené sjezdovky, lesy a noční lyžování, které je již v ceně skipasu. Zážitkem určitě bude Gletscher Expess, nejdelší podzemní lanovka na světě a panoramatická restaurace Eissee v 2800 m. n. m. 

Rakousko - lyže | Rakousko - lyže - informace | KORUTANY - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.