aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Rakousko - lyže

Rakousko - lyže - výběr destinací | výběr země

Informace o zemi Rakousko - lyže

Nejbližší lyžování na horách s nadmořskou výškou až 3000 m, přes 20 tisíc kilometrů sjezdovek. Příjemná rodinná atmosféra, dobrý poměr kvalita / cena. Zajímavé slevy pro děti, pobyty s wellness.
 
Užijte si lyžování v moderních skiareálech s kilometrami sjezdovek všech obtížností v těchto oblastech: 
 
Horní Rakousko - Oberösterreich
Je jednou ze spolkových zemí, se kterou Česká republika sousedí. Pro lyžaře jsou zde připraveny kvalitní skiareály na nejsevernějších výběžcích Alp pod horou Dachstein a v oblasti Pyhrn-Priel. Místo je skvělé pro zimní rodinnou dovolenou, co by kamenem dohodil z České republiky a spoustu místních sjezdovek je známé konáním světových pohárů v alpském lyžování. 
 
Innsbruck Olympia Skiworld - Seefeld - Stubai 
 
Salcbursko - Solnohradsko (rakousky Land Salzburg)
Oblast patři mezi jednu z nejoblíbenejších destinací pro lyžařskou dovolenou v Rakousku a to především díky stovkám upravených sjezdovek, velkými možnostmi aktivního vyžití. Každé středisko má sjezdovky, jak pro začátečníky, tak i zdatné lyžaře. Dalším čím se tato spolková země může pochlubit je nejdelší sáňkařská dráha na světě na hoře Wildkofen. Mezi jedny z nejoblíbenějších lyžařských center patří: Salzburger Sportwelt, Saalbach-Hinterglemm atd. Nelyžaři mohou vyrazit do krásného Salcburku, který je rodištěm slavného Mozarta. 
 
Kaprun - Zell am See
Jedna z nejoblíbenějších lyžařských oblastí celého Rakouska se nachází ve spolkové zemi Salcbursko, v krásné přírodě mezi jezerem Zell am See na úpatí hory Schmittenhöhe a Kaprunem pro ledovcem Kitzsteinhorn. Nabízí až cca 139 km sjezdovek všech obtížností ve vzájemně se doplňujících střediscích Kitzsteinhorn, Maiskogel, Schmittenhöhe a Lechnerberg. 
 
Kitzbühelské Alpy
Jedna z nejluxusnějších oblastí, často také nazývaná „Monte Carlo Alp“, se nachází ve dvou spolkových zemích Tyrolsko a Salcbursko a je skvělých místem i pro ty nejnáročnější lyžaře a snowboardisty. Nejvyšší horou celé oblasti je Kreuzjoch a centrem oblasti je krásné město Kitzbühel, kde se každoročně koná Světový pohár v alpském lyžování. 
 
Korutany 
Korutany (německy Kärnten) jsou jižní spolkovou zemí Rakouska, které hraničí s Itálií a Slovinskem. Najdeme zde velké množství velkých jezer jako např. Wörther See, Millstätter See, Ossiacher See atd. Oblast se může pyšnit jedněmi z nejlepších alpských středisek, největším přírodním kluzištěm a termálními prameny, ve kterých je možné relaxovat po náročném dni lyžování. 
 
Solná Komora 
Solná Komora se nachází východně od Salzburgu je známá solnými doly, ale i bohatými archeologickými nálezy z doby až 5000 let př. n. l. Žádná jiná oblast Rakouska nemá tak pestrou nabídku přírodních a historických atraktivit. Nádherné výhledy na vrcholy Alp i do romantických údolí a velké množství dalších krásných zážitků čeká právě na Vás. Solnou krajinu tvoří 76 jeze

Rakousko - lyže - popis destinací

Rakousko - lyže - výběr destinací | výběr země

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.