aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Rakousko - lyže - SALCBURSKO

Bad Gastein, Bad Hofgastein, Bruck an der Glocknerstrasse, Dienten, Dorfgastein, Embach, Filzmoos, Flachau, Grossarl, Hinterglemm, Hinterthal, Krimml, Leogang, Maishofen, Maria Alm, Mauterndorf, Mühlbach am Hochkönig, Neukirchen, Niedernsill, Rauris, Saalbach, Saalfelden, St. Martin bei Lofer, St. Michael im Lungau, Uttendorf, Viehhofen, Wagrain, Wildkogel Arena
 
Salcbursko patří mezi 9 spolkovými zeměmi Rakouska mezi těch pár, jež lze právem nazvat světovými velmocemi alpského lyžování. Jména středisek jako Kaprun, Flachau, Saalbach či Bad Gastein netřeba dlouho představovat nikomu, kdo jen letmo zaslechl cosi o alpském lyžování - jsou to dějiště světových pohárů, mistrovství světa, rodiště šampiónů… Celoplošný skipas Salzburger Super Ski Card platí pro celou spolkovou zemi Salzburgerland. V regionu Vás očekává na 580 nejmodernějších lanovek a vleků, 2.300 kilometrů skvěle upravených sjezdovek, nezničená příroda s hlubokými jezery zrcadlícími majestátní vrcholky hor, bohatá historie a kulturní tradice.
 
Letovisko Saalbach – Hinterglemm – Leogang
Oblast zvaná příhodně Skicircus leží jen 15 km od Zell am See a tvoří zdánlivě nekonečný lyžařský prostor plný nedotčených svahů s hlubokým sněhem a 200 km perfektně upravovaných sjezdovek. Od začátečníků až po ty nejzkušenější si zde užijí jízdu dokola ve 2 údolích bez opakování byť jen jediné jízdy na téže lanovce. Byť nedisponuje extrémní nadmořskou výškou, díky perfektnímu umělému zasněžování a optimálnímu mikroklimatu zde nedostek sněhu po celou zimní sezónu rozhodně nehrozí, spíše naopak.
 
Gasteinertal - termální relaxace po báječném lyžování
Světoznámé lázně Bad Hofgastein a Bad Gastein si svou proslulost budovaly již od první poloviny 19. století. Jsou hlavními magnety Gasteinského údolí, nacházejícího se 100 km jižně od Salzburgu v oblasti Ski amadé. Luxus, jaký si dopřávali pruští a rakouští císaři, si zde můžete v radonových pramenech o teplotě až 46°C vyvěrajících z hloubky 4000 metrů okusit i Vy. Kdo propadne sladkému lenošení po lyžování na dvou stovkách kilometrů zdejších sjezdovek (zasahujících i do sousedního údolí Grossarltal), ten má tendenci se sem neustále vracet, proto je poptávka setrvale vysoká - kupodivu to však současně neznamená snobskou drahotu, zdejší cenová hladina je až překvapivě přijatelná.
 
Hochkönig - pohoda na 150 kilometrech carvingových dálnic
Jakou destinaci doporučit v rámci obřího konsorcia Ski amadé čítajícího na na 860 km sjezdovek těm, kteří touží především po klidu, pohodě a nikterak extrémně náročném lyžování? Jednoznačně Hochkönig, poněkud nezaslouženě se krčící ve stínu větších a věhlasnějších sousedů. Ale upřímně řečeno, potřebujete ke štěstí něco víc, než 150 kilometrů vzájemně propojených sjezdovek, navíc vždy perfektně preparovaných? Tři romantická místa tvořící jádra oblasti, tedy Maria Alm, Dienten a Mühlbach am Hochkönig, doslova ztělesňují rakouskou zimní idylu.
 
Salzburger Sportwelt - sněžná planeta Hermanna Maiera
Světovou slávu zajistil středisku Flachau místní rodák Hermann Maier, mnohonásobný olympijský a světový šampión ve sjezdovém lyžování. Závody Světového poháru se pořádají na „Herminátorem“ pokřtěné sjezdovce Hermann Maier Weltcupstrecke ve Flachau, ale i v Altenmarktu-Zauchensee. Do oblasti Salzburger Sportwelt patří skiareály „Snow Space Flachau“, Wagrain, St.Johann-Alpendorf, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Kleinarl, Eben, Filzmoos a Goldegg, to celé je pak zastřešeno konsorciem Ski amadé s neuvěřitelnými 860 km sjezdovek.
 
Lungau, Lofer, Weißsee, Rauris - klenoty ve stínu obrů
Nepřehlédněte další velmi kvalitní střediska zastíněná výše zmíněnými obry Salzburgerlandu, nezaslouží si to. Všude jinde by totiž tato střediska hrála první ligu. Vždyť třeba taková oblast Lungau by se svými 147 km sjezdovek (z nichž část na Katschbergu leží již v Korutanech) byla ve všech ostatních spolkových zemích vyjma Tyrolska a Vorarlberska suverénně největší! Středně velká (či spíše na rakouské poměry menší) poklidná střediska jako Almenwelt Lofer, Weißsee Gletscher Welt či Raurisertal perfektně splní Vaše představy o ideální rakouské rodinné dovolené.

Rakousko - lyže | Rakousko - lyže - informace | SALCBURSKO - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.