aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Řecko - Kefalonia

Kefalonia je největší z Jónských ostrovů a šestý největší ostrov Řecka. Bujná lesní vegetace s jedinečnou jedlí kefallonskou vystupuje údolími až k pohoří Mega Soros, jehož největším vrcholem je hora Aenos. Krajina ostrova je velmi rozmanitá. Západní pobřeží je lemováno příkrými útesy a oblázkovými plážemi, z nichž zcela jedinečné jsou pláže Mitos a Petani. Jih ostrova Vám bude připomínat stále kvetoucí zahradu. Jižní pláže se zlatým pískem jsou ideálním místem pro odpočinek. Na ostrově jsou vzácné jeskyně, tiché kláštery dosud obývané mnichy, zbytky benátských hradů. U hlavního města Argostoli lze zhlédnout geologickou zvláštnost – mořské mlýny nazývané Katavotres. Nedaleko města Lixouri vysoko nad mořem je klášter Kipourion. Ozdobou ostrova je pevnost Sasu. Jestliže Vás zajímá historie nevynechejte návštěvu pohřebiště z doby Mykénské v Mazarakote, nejstarší klášter ostrova Atru nebo hlavní město Agrostoli.

Základní informace
Hlavní město:  Argostóli
Rozloha:  737 km2
Počet obyvatel:   23 000
Nejvyšší vrchol:  Aenos – 1627 m n.m.
Doba letu z Prahy:  2 hod. 30 min.

TABULKA TEPLOT    V.   VI.   VII.  VIII.  IX.  X. 
Teplota vzduchu °C   22  27  29   32   27  24 
Teplota vody °C          20  22  24   25  24  22 

Naše tipy na výlety:• OKRUH OSTROVEM (pláž Mirtos, klášter Agios Gerasimos, krápníková jeskyně Drogarati,vesnička Assos)
• LODNÍ VÝLET ITHAKA (lodní výlet do města Vathy a návštěva krásných pláží Ithaky)
• LODNÍ VÝLET (na ostrovy Meganissi, Scorpios, Lefkada)
• ITHAKA (autobusem + trajektem: hl. město Vathy, vesnička Kioni, vesnička Stavros)

LETOVISKA

LixouriJe druhé největší  město ostrova a leží na jednom z kefallonských poloostrovů zvaném Paliki. V centru je prostorné čtvercové náměstí lemované platany. Kavárny, cukrárny a taverny lákají k posezení a široká třída vedoucí podél nábřeží naopak k procházkám. Můžete četným lodním spojením navštívit hlavní město Argostoli.
Dva kilometry od centra Lixouri je písečná pláž Lepeda – pláž s červeným saharským pískem.
Vzdálenost od letiště:  cca 15 km + 25 minut lodí (asi 1 h. a 30 min.)
Hodnocení letoviska:  Doporučujeme všem klientům, vhodné i pro milovníky zábavy a nočního života.

LepedaOsada Lepeda vznikla u krásné pláže s červeným saharským pískem stejného jména. V místě je malý obchod, vilky, chatky, restaurace s vynikající kuchyní a na pláži stánek s občerstvením. Do centra Lixouri podél moře je to asi 30 minut pohodlnou chůzí.

XiXi je osada, která vznikla u stejnojmenné pláže s červeným pískem. Mezi jemným pískem jsou ostrůvky šedého jílu, který se především používá ke kosmetickým a lázeňským účelům. Tato pláž získává každým rokem modrou vlajku EU. Tato oblast je proslavena vynikajícími podmínkami pro vodní sporty. V osadě je několik dobrých taveren, barů a 1 obchod. Lixouri je vzdálené 8 km.

Agia EfimiaJe malebné městečko, které se nachází asi 10 km od města Sami na východním pobřeží ostrova. Od hlavního města Argostoli je vzdáleno 31 km. Naleznete zde jiné typy pláží než v oblasti Pallii. Pobřeží v blízkosti Agia Efimia je skalnaté, tvořené velmi efektními tabulovitými kvádry. Malé okouzlující pláže z bílých oblázků a průzračné moře je ideální pro potápění. Přímo v místě je škola potápění.

Lassi Je živé předměstí hlavního města Argostoli. Má dvě pláže s jemným bílým pískem, které se zvolna svažují do moře. Samotné Lassi je dlouhé asi 3 km. Na hlavní komunikaci se nalézají taverny, restaurace, bary, kavárny a obchody. Po půlhodinové pěší procházce dojdete do hlavního města. V okolí Lassi je velké množství nádherných pláží. Nejvěhlasnější je z nich Makris Gialos. Další krásné pláže jsou Platia Gialos, Kalamnia, Radakia, Kamarulis a další.

Řecko | Řecko - informace | Kefalonia - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.