aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Řecko - Korfu

Říká se mu smaragdový, zelený, kouzelný, tajuplný, perla Ionského moře, ostrov Geralda Durella nebo císařovny Sissy… Ostrov připomíná kvetoucí zahradu – je porostlý olivovníky, cypřiši, jalovci, borovicemi, pistáciovníky, planikou, sépií a oleandry. Skutečným pokladem je na 50 druhů zemních orchideí. Další zajímavostí jsou drobné zkameněliny mořských živočichů a rostlin, které se vyskytují po celém ostrově. Dodnes připomínají dávný původ hornin, z nichž je ostrov složen. Severní část ostrova má hornatý charakter. Zde se nachází nejvyšší pohoří Pantokrator, které je tvořeno vápenci a dolomity. A právě vápenec je základním stavebním kamenem celého ostrova. Na Korfu je několik zajímavých míst, která doporučujeme k návštěvě: hlavní město Korfu, klášter Vlacherna, letohrádek císařovny Sissy ve vesničce Gastouri, pohoří Pantokrator, turistické místo Paleokastritsa s blízkými jeskyněmi u moře, vesničku Lakones s vyhlídkou Bella Vista, letovisko Sidari s bizarními skalními útesy. V blízkosti Korfu je řada ostrovů: Gravia, Antipaxos, Lagudia, Lazareto, Otupni, Paxos, Vidos, Pontikonissi (známý myší ostrov) – z nich doporučujeme navštívit dva nejvýznamnější a největší – Paxos a Antipaxos. Věříme, že se Vám bude líbit nejen na námi doporučených místech, ale na celém ostrově a pobyt Vám přinese radost a osvěžení.

Základní informace
Rozloha:
  592 km2
Hlavní město: Korfu / Kerkyra
Počet obyvatel: cca 100 000
Nejvyšší vrchol: Pantokrator  (906 m n.m.)
Patron ostrova: sv. Spyridon
Doba letu z Prahy: 1 hod. 50 min.

TABULKA TEPLOT    V.   VI.   VII.  VIII.  IX.   X. 
Teplota vzduchu °C   24  28  30  32    27  24 
Teplota vody °C         19   21  24  25    24  22 

Naše tipy na výlety:• OKRUH OSTROVEM (celodenní okružní jízda klimatizovaným autokarem s návštěvou ACHILLEONU – zámečku rakouské císařovny Sissi, kláštera v Paleokastritse, kanálu D’Amour – kanálu lásky v Sidari)
• ALBÁNIE  (lodní výlet do albánského Butrintu)
• PAXOS A ANTIPAXOS (celodenní lodní výlet na okolní ostrovy spojený s koupáním)
• KEFALONIE (lodní výlet s návštěvou jeskyně Melissani a vesnice Sami)


LETOVISKA
Sidari
Sidari, původně rybářská vesnice, dnes oblíbené letovisko známé svým rušným nočním životem, leží na severovýchodě ostrova. Pláže i pobřeží v okolí vynikají neobyčejnou krásou. Žlutobílé pískovce zvláštních a bizardních tvarů zde vytvářejí mnoho zátok a úzkých kanálů, z nichž nejznámější je jistě „Canal D`Amour“ (voda je zde však studenější). Vysoké skalní útesy a ostrůvky kolem nich se rozprostírají k mysu Drastis a dále až k Peroulades. Pláže v samotném Sidari jsou písčité a lze na nich provozovat řadu vodních sportů (banana, ringo, parasailing, vodní lyžování, wakeboard). V centru naleznete velké množství obchodů se suvenýry, potravinami, ovocem a zeleninou či oblečením, restaurací, taveren, rychlých občerstvení, kaváren, cukráren, diskoték, barů (i s velkými obrazovkami pro sledování sportovních přenosů), dále pak směnárny, bankomaty, půjčovny aut, motocyklů, kol. Je zde též 24 hodinový zdravotní servis (středisko), lékařské ordinace, lékárny aj. Autobusy směrem do hlavního města Kerkyry či do Kassiopi jezdí několikrát za den (jednosměrný lístek stojí cca 3€).
Vzdálenost od Korfu: cca 50 km.
Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace.

RodaKlidnější turistické letovisko na severním pobřeží se během posledních let stalo velmi vyhledávaným střediskem zahraniční klientely. V letovisku je denní i noční život soustředěn do pomyslného trojúhelníku. Jednu stranu tvoří písečná pláž s možností pronájmu slunečníků a lehátek (za poplatek cca 2 – 3€/kus) a různých vodních sportů – např. jízda na banánu nebo ringu (cca 12€/osoba), paragliding (cca 45€/dvojice nebo cca 30€/osoba), vodní lyžování s výukou pro začátečníky (cca 30€/osoba). Na pobřeží je několik taveren, restaurací a barů, které lákají k posezení nad osvěžujícím míchaným nápojem nebo ledovou kávou. Druhou pomyslnou stranu tvoří silnice lemovaná tavernami, občerstveními, bary, kavárnami, diskotékami, minimarkety, obchody s ovocem a zeleninou a pekárnou. Také je zde bankomat, lékařská ordinace, lékárna a několik půjčoven aut, kol a motorek. Poslední stranu trojúhelníku vytváří malebná ulička procházející letoviskem, kterou se dostanete k místnímu kostelíku.
Vzdálenost od Korfu: cca 40 km.
Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace. Další možnosti zábavy pro děti i dospělé: projížďka na koních (cca 12 – 15€), autodráha pro děti, zábavní kluby, diskotéky.

AcharaviTuristy velmi navštěvované letovisko leží na severním pobřeží ostrova. Středisko tvoří hlavní silnice a vedlejší cesty vedoucí směrem k moři. Několik kilometrů dlouhá písčito-oblázková pláž, vhodná též pro rodinnou dovolenou, je s pozvolným mělkým vstupem do Iónského, čas od času rozvlněného, moře. V letovisku je dostatek možností denní i noční zábavy, jsou zde restaurace, bary, supermarkety, krámky se suvenýry. Během pobytu doporučujeme navštívit též původní vesničku Acharavi, kde jsou tradiční domky a můžete poznat život místních Řeků. Mezi Acharavi a sousedním střediskem Almiros byl vybudován vodní park Hydropolis, který též doporučujeme rodinám s dětmi.
Vzdálenost od Korfu: cca 35 km.
Hodnocení letoviska: pro všechny generace.

BarbatiPříjemné turistické středisko s malým a poklidným centrem se rozkládá na strmém úbočí nejvyššího pohoří ostrova Korfu – Pantokratoru, které se nad letoviskem tyčí jako ochranné hradby a vytváří tak zajímavý kontrast proti průzračnému moři. Pro milovníky soukromí a divoké přírody jsou zde menší pláže s oblázky, kameny nebo pískem. Známá je pláž „Golden Beach“. Na hlavní pláži letoviska jsou možnosti vodních a plážových sportů jako banana, ringo, vodní lyže, parasailing, šlapadla, loďky, pronájem slunečníků a lehátek. Podél hlavní silnice jsou rozesety restaurace, taverny, obchůdky s potravinami, ovocem, zeleninou a suvenýry. V Barbati jsou také půjčovny automobilů, jízdních kol, internetová kavárna a směnárna (obvykle mění i české koruny). Bankomat a lékařská ordinace jsou v sousedním letovisku Ipsos (cca 10 minut jízdy autobusem).
Vzdálenost od Korfu: cca 20 km.
Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace, ideální pro rodinnou dovolenou.

MoraitikaDnes již velmi známé a navštěvované letovisko leží na jihovýchodě ostrova. Převažují zde písečné pláže s bohatou nabídkou vodních sportů. V letovisku je celá řada restaurací, taveren, kaváren, cukráren a barů. Je zde také nákupní zóna, kde jistě vyberete nějaký pěkný suvenýr, který udělá radost Vašim příbuzným či přátelům.
Vzdálenost od Korfu: cca 20 km.
Hodnocení oblasti: vhodné pro rodinnou dovolenou.

MessonghiLetovisko na jihovýchodním pobřeží vyrostlo z původní malé řecké vesničky. Dodnes zde můžete vidět rybářské „chýše“ a původní stavení. Messonghi má na ostrově dlouholetou turistickou tradici Letovisko se pyšní krásnou a dlouhou písečnou pláží, vybavenou lehátky, slunečníky, sprchami a toaletami. Zdejší pláž je řekou Messonghi, vlévající se do moře, rozdělena na dvě části. Vstup do moře je pozvolný, voda průzračná a pobřeží ideální ke šnorchlování. Zabavit se můžete více či méně adrenalinovými vodními sporty (banana, šlapadla, kánoe, ringo, vodní lyže a další) nebo se nechte zlákat vůní rybích specialit, připravovaných v tradičních řeckých tavernách podél pobřeží.
Možností večerní a noční zábavy je zde nespočet a každá generace si zde přijde na své. Po celém letovisku jsou turistům k dispozici půjčovny aut, motorek i kol za příznivé ceny.
Vzdálenost od Korfu: cca 21 km.
Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace.

Agios GeorgiosStále ještě rozvíjející se letovisko na jihozápadním pobřeží nabízí svým návštěvníkům velmi příjemné podmínky ke koupání v čistém a osvěžujícím moři. Dlouhá zlatavá pláž s vodními sporty je zdejší atraktivitou číslo jedna. V centru letoviska je řada obchodů s potravinami a suvenýry, je zde několik restaurací, kaváren, stánků s rychlým občerstvením, pizzerií a taverniček s typickými řeckými a místními pochoutkami, kde doporučujeme ochutnat speciality z čerstvých ryb.
Vzdálenost od Korfu: cca 32 km.
Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace.

GlyfadaTuristická oblast zvaná Glyfada se rozprostírá na úpatí 270 metrů vysokého kopce, na jehož vrcholku je malebná vesnička Pelekas. Jde o menší středisko na západním pobřeží, obklopené několika nádhernými písečnými plážemi a divokou, téměř nedotčenou přírodou. Je zasazeno do malého zálivu a z obou stran jakoby uzavřeno rozličnými skalními útvary. Pláž Glyfada je jednou z nejproslulejších pláží na ostrově, táhne se na vzdálenost asi dvou kilometrů a moře je zde mělké a křišťálově průzračné. Letovisko se skládá jen z několika hotelů a apartmánů, taveren a stánků s občerstvením.
Vzdálenost od Korfu: cca 14 km.
Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace vyhledávající klidnou dovolenou.

Řecko | Řecko - informace | Korfu - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.