aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Řecko - Lefkada

Ostrov Lefkada je jeden z Jónských ostrovů, který Vás ohromí svou nádhernou přírodou. Na západě se rozkládají dlouhé písečné pláže, kterými je Lefkada proslulá. Nejznámější jsou Porto Katsiki, Pefkoulia, Kathisma, Egremni, Milos. Většina z nich je skryta mezi strmými skalisky. Některé jsou zcela opuštěné, na jiných lze koupit občerstvení nebo si pronajmout lehátka se slunečníky. Na východním pobřeží je nejrušnější letovisko Nidri s ostrůvkem Skorpios na dohled. Naleznete zde řadu zajímavostí – na severu klášter Faneromeni a středověkou pevnostSanta Maura, na východní straně ostrova i malý vodopád. Na jihu ostrova je velmi romantické místo Mys Dukato. Při pohledu z výšin útesu do hlubin se Vám zatočí hlava a rázem pochopíte, proč v antice toto místo považovali za jeden ze vstupů do Hádovy podzemní říše.  K velkým zážitkům patří i návštěva řady ostrovů a ostrůvků, které přiléhají k Lefkadě – k nejzajímavějším patří Kastos, Kalmaos, Meganissi a Scorpios.

Základní informace
Hlavní město:  Lefkada
Rozloha:  300 km2
Počet obyvatel:   23 000
Nejvyšší vrchol:  Stavrota – 1158 m n.m.
Doba letu z Prahy:  2 hod. 20 min.

TABULKA TEPLOT    V.   VI.  VII.  VIII.  IX.  X. 
Teplota vzduchu °C  24  28  31  32   28  24 
Teplota vody °C        19  21  24   25   24  22 

Naše tipy na výlety:• OKRUH OSTROVEM (celodenní autokarový výlet do Nikopolisu, Ioanniny a Diovy svatyně v Dodoni)
• LODNÍ VÝLET  (lodní výlet na okolní ostrovy Meganissi. Kastos, Kalamos, Scorpios a Madouri)
• VÝLET S POTÁPĚNÍM (výlet rychlým člunem)
• KEFALONIE, ITHAKA (lodní výlet s návštěvou městečka Fiskardo a vesničky Kioni)

LETOVISKA

Vassiliki
Městečko Vassiliki leží na jihu ostrova přímo u moře. Oblázkovo-písčitá pláž s velmi pozvolným vstupem do vody je dlouhá více než jeden kilometr a najdete na ní půjčovny lehátek i slunečníků, vodní lyžování a školy windsurfingu. Vassiliki má velmi příjemné centrum s promenádou, kde se dá v blízkosti malého přístavu povečeřet, či se projít, nakoupit si anebo si dát drink v baru. Vaší pozornosti by neměla uniknout pláž Agiofilli, jedna z nejkrásnějších na ostrově, kam plavba pendlujícím lodním taxíkem trvá cca 15 minut.
Vzdálenost od letiště:  cca 65 km
Hodnocení letoviska: Ideální kombinace klidné dovolené a zároveň zábavy na dosah. Vhodné pro milovníky windsurfingu.

Agios NikitasTradiční rybářská vesnička na severozápadě ostrova. Ve staré části s hlavní třídou najdete obchůdky, kavárny, řecké taverny. K nejkrásnějším plážím této oblasti patří Pefkoulia a Milos. Dostanete se na ně pěšky, za dobrých klimatických podmínek i lodním taxíkem. Hlavní město Lefkada je možné navštívit pravidelným autobusovým spojením (cca 13 km).
Vzdálenost od letiště:  cca 32 km
Hodnocení letoviska: Agios Nikkitas je vyhledávané pro své klidné prostředí.

Mikros GialosJe malebná malá osada s báječným koupáním. Nachází se cca 25 km severovýchodně od městečka Vassiliki. Z vyhlídky horské vesničky Poros se zříceninou věže ze 4. století vzdálené 7km, můžete ocenit překrásný pohled na modrozelenou zátoku této malebné osady.
Vzdálenost od letiště:  cca 50 km
Hodnocení letoviska: velmi klidné prostředí.

NidriNachází se na východním pobřeží a je to druhé největší město na ostrově. Spojuje se zde nádherná zeleň, hory a pláže. Najdete zde mnoho přírodních památek a přímo naproti leží ostrůvek Scorpios. Zároveň městečko pulsuje pestrým nočním životem, jsou zde bary, diskotéky a přes den řada kavárniček, restaurací a obchůdků.
Vzdálenost od letiště:  cca 36 km
Hodnocení letoviska:  patří k nejživějším letoviskům na Lefkadě.

Meganissi je největším z desítek satelitních ostrovů a ostrůvků, které patří do Prefektury Lefkada. Rozloha necelých 20 km2, nejvyšší hora Megas Birnos 284 m n. m. v. Hlavní město Vathy (v hluboké zátoce na severu ostrova). Vzdálenost od Nidri 4 námořní míle. Od Lefkady oddělen průlivem jehož šíře v nejužším místě nedosahuje ani jednoho kilometru. Počet obyvatel cca 2.000, kteří žijí ve 3 obcích. K Meganissi patří rovněž několik ostrovů (např. Kythros na jihu, Panagia na západě, Nissopoula na severovýchodě a další malé ostrůvky).
V antice byl ostrov nazýván Taifos (také Kaphirs) podle krále Taifose, jenž byl Poseidonovým synem. Podle Homéra svěřil král Odysseus před odjezdem do Tróje své loďstvo právě taifonskému králi. Historie ostrova od samého začátku až po současnost kopírovala osudy sousední Lefkady.
Tento nádherný kousek země, vzdálené od turistického shonu, se diametrálně liší od sousední Lefkady. Neuvěřitelná členitost pobřeží s opuštěnými zátokami obklopenými kopci pokrytými bujnou vegetací, ohromující ticho rušené jen zvuky cikád a racků, třpytivé pláže. To jsou místa jako stvořená pro relaxaci a odpočinek, místa, kde se můžete dostat do kontaktu s původním životem. Mimořádná členitost pobřeží s nesčetným počtem zátok je ideální pro výlety na člunu, který si zde můžete zapůjčit. Pláže (většinou odlázkové až hrubý písek): Na severovýchodě a východě zátoka Ampelakia, zátoka Atherinos, zátoka Limonari. Řada malých pláží na severu. Na východě pláž Agios Ioannis, dále v okolí Vathy. Hezká pláž je rovněž kousek od přístavu pod Spatohori.
Doporučujeme zapůjčit si motorový člun. Půjčovna je přímo v přístavu Porto Spilia pod Spartohori. Jelikož je ostrov nebývale členitý, zejména na severovýchodě, najdete určitě v některé z mnpha zátok místo, které hledáte. Na jihozápadním pobřeží je známá jeskyně Papanikolis (za II. světové války sloužila jako úkryt řecké ponorky) a nedaleko od ní další. Malebné jsou rovněž místní vesnice. Hezké koupání najdete na pláži přímo u Spartohori, další krásnou pláž najdete v zátoce Atherinos u severovýchodního výběžku Fanari a kousek odtud je pláž Karakofolia. Další pláže najdete na východním pobřeží a v řadě menších zátok. Doporučujeme rovněž zajet na Lefkadu. Spojení Spartohori – Nidri zajišťuje ferryboat několikrát za den a plavba trvá cca půl hodinky, cena cca 2 EUR/osoba/jedna cesta.

Řecko | Řecko - informace | Lefkada - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.