aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Řecko - Lesbos

Lesbos, zvaný též Mytilini, je s rozlohou 1.630 km2 třetím nevětším ostrovem Řecka po Krétě a Evii. Naštěstí je ostrov na turistech v podstatě nezávislý, turistika tvoří sotva pět procent ostrovních příjmů, a tak zde stále najdete ničím nenarušený tradiční způsob života, vynikající autentickou místní kuchyni, zajímavé zvyky a tradice a v neposlední řadě také mnohem příznivější ceny než na jiných řeckých ostrovech. Lesbos se nachází ve středo-severní části Egejského moře nedaleko tureckého pobřeží. Ostrov je velmi bohatý na zeleň, kromě všudypřítomných olivovníků se zde nacházejí především borovicové a dubové porosty. Místní obyvatelé zde žijí poklidným tempem a na každého návštěvníka zcela zaručeně zapůsobí pohodová a přátelská atmosféra. Klikaté uličky hlavního města Mytilini, kouzelné kamenné domky vesnice Molyvos, nespočet hradů či rozličné kláštery a kostelíky, písečné pláže a průzračné moře plné vynikajících ryb nevyjímaje, to vše čeká na každého návštěvníka tohoto malebného ostrova. A až se posadíte v taverně ke stolu, usrknete vyhlášeného místního ouza a přivoníte ke krásně propečené rybě, zapomenete na okolní civilizaci a na malou chvíli se budete cítit jako jeden z místních rybářů.

Základní informace
Hlavní město
:   Mytilini
Rozloha: 1630 km2
Doba letu z Prahy:  2 hod. 30 min.


TABULKA TEPLOT    V.   VI.  VII.  VIII.  IX.  X. 
Teplota vzduchu °C   21  26  30  31   26  22 
Teplota vody °C         18  20  23   24   23  21 

Naše tipy na výlety:• LODNÍ VÝLET (lodní výlet k severnímu pobřeží, koupání v moři a oběd barbeque)
• OSLÍ TREKING (výlet do horské vesničky Vafios)

LETOVISKA

PetraMalebná vesnička Petra leží jen 5 kilometrů jižně od Molyvu a patří k nejhezčím na ostrově. Zvláštní kouzlo jí dává skála stojící uprostřed roviny nedaleko moře (jméno vesnice vzniklo z řeckého petra=skála), na jejímž vrcholu se nachází kostel Panagia Glykophilousa, do kterého se můžete podívat po zdolání 114 schodů. Za ten výhled na okolí to ovšem stojí. Od kostela se pak klikatí směrem k moři kamenné uličky mezi malými kamennými domky, dnes v mnoha z nich najdete obchody s různými turistickými suvenýry, kavárny či restaurace. K letní dovolené patří také moře a pláž, v Petře najdete pěknou dlouhou písečnou pláž s pozvolným vstupem do křišťálového moře. Petra je prostě Ideální místo pro letní dovolenou plné klidu i romantiky. Transfer na letiště 60 minut.

MytiliniHlavní město a významný přístav leží na jihovýchodě ostrova. Za antiky bylo město obehnáno kamennou zdí, nechyběla agora – tržiště či antické divadlo. Dodnes zde najdete mnoho památek z této doby. Najdete zde spoustu rozmanitých kostelů či byzantskou pevnost přestavěnou franckými dobyvateli.

MolyvosNejstarší město ostrova leží na severním pobřeží. Město je postavené na skalnatém výběžku s opevněným hradem na vrcholu. Nechybí zde ani antické památky.

Plomari/Agios IsidorosMěstečko leží na jihu ostrova a má úžasnou tradiční architekturu. Dodnes se zde vyrábí vyhlášené místní ouzo. Místní architekturu kamenných domků s červenými taškovými střechami dokresluje množství kostelíků. Město je významným centrem vzdělání.

Řecko | Řecko - informace | Lesbos - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.