aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Řecko - Limnos

Jedinečný, nádherný a ještě neposkvrněný ostrov nabízející mnoho možností ke strávení klidné dovolené. Pobřeží Limnosu lemuje více než stovka písčitých pláží s nezapomenutelně čistou průzračnou vodou, která vám učaruje. Pokud chcete poznat to pravé turistikou nedotčené místo, pak je pro Vás Limnos tou nejlepší volbou. Na 259 km se rozkládá bohatě členěné pobřeží, plné nádherných zálivů a mysů, na druhé straně i dvou rozlehlých propastí. Severozápad ostrova je hornatý, směrem na východ kopců ubývá a nastupují roviny. Nejvyšším bodem ostrova je Skopia (Vigla), která dosahuje 470 m. Ostrov se vyznačuje středomořským klimatem s mírnými zimami a horkým slunným létem. Svým tvarem ostrov připomíná čtyřúhelník. Na východě téměř sousedí s poloostrovem Malá Asie a ostrovy Imbros a Tenedos, které jsou součástí Turecka. Nejbližším bodem k řecké pevnině je tzv. „třetí noha“ ostrova Chalkidiki a poloostrov Mount Athos. Již starověký řecký básník a filozof Sofokles řekl : „ Athos zastiňuje záda našich limnijských krav.“ Za jasného slunného počasí je velmi dobrá viditelnost z východního a severního cípu ostrova. Ostrov Limnos je osmým největším řeckým ostrovem leží v severo-východním cípu Egejského moře. Je součástí řecké prefektury Lesbos a jeho rozloha čítá 475,60 m2. Počet obyvatel lehce přesahuje 18 tisíc. Ostrov zahrnuje asi 35 vesnic a měst. Hlavním městem a současně důležitým obchodním centrem je Myrina s 3400 obyvateli, také známá pod jmény Hora či Kastro. Další významná města jsou Moudros, Atsiki a Koutali. Úředním jazykem je řečtina. Základní měnou euro.

Výlety

OKRUH OSTROVEM- celodenní autobusový výlet za krásami ostrova, historickými památkami a relaxací na jedné z nejkrásnější pláží ostrova. Poznáte tradiční vesničky, zastavíte se u místních kostelíčků, dochovalých katakomb, oběd je zajištěn ve výborné limnoské taverně a odpoledne si užijete na pláži. 

PŮLDENNÍ OKRUH OSTROVEM - příjemný půlden strávíte v tradiční vesničce Poliochni a ve městečku Moudros, kde strávíte příjemný oběd v malebné taverně. Odpoledne si užijete relaxace na pláži Fanaraki.

VÝLET K TERMÁLNÍM PRAMENŮM - kousek od hlavního města Myriny vyvěrají termální prameny Therma o teplotě 42 C. Účinky termální vody jsou známy již z antických dob. V blízkosti pramenů stojí turecké lázně tzv. hammam.

ŘECKÝ VEČER - řecký večer obsahuje tradiční řecké tance, poslech řecké hudby a ochutnávku místních specialit. 

CELODENNÍ VÝLET LODÍ - příjemná plavba lodí po okolí spojená s obědem a občerstvením na palubě. Přibližná doba plavby od 10 - 16 hodin.

Řecko | Řecko - informace | Limnos - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.