aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Řecko - Olympská riviéra

Oblast se nachází na nejkrásnější křižovatce Řecka na severovýchodním pobřeží pod impozantním pohořím Olymp, které si podle řecké mythologie vybralo 12 bohů za sídlo a odkud vládli zemi.
Olympská riviéra zabírá pobřežní pás Egejského moře v délce cca 70 km. Největší atraktivitu oblasti tvoří dlouhé písčité pláže a snadná dosažitelnost významných historických a přírodních památek.

Proč je dobré navštívit Olympskou riviéru?
Pobřežní pás pod Olympem tvoří dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do vody, která je zde tak čistá, že je pravidelně oceňována Modrou vlajkou Evropské unie.Díky ideálním přírodním podmínkám je možné skloubit pobyt u moře s turistikou a cykloturistikou.

Naše tipy na výlety:• METEORA (druhá nejvýznamnější klášterní osada v Řecku)
• THESSALONIKI (druhé největší město Řecka a hlavní město Makedonie)
•  ATHÉNY (hlavní město celého Řecka, nachází se zde historické památky nevyčíslitelné hodnoty)
•  DELFY (jedna z nejslavnějších svatyní Řecka – historický areál, stadión, divadlo, a muzeum)
•  DION – LITOCHORO – OLYMP (zajímavý historický areál v Dionu a výlet k vodopádům z města Litochoro)
 
TABULKA TEPLOT    IV.   V.    VI.    VII.   VIII.   IX.   X.    XI.
Teplota vzduchu °C   25   25   29   32   33    28   23   20
Teplota vody °C         18   18    22   26   26    24   21   17
 
LETOVISKA

Platamonas
Původně malá rybářská vesnička se za poslední roky rozrostla v živé přímořské letovisko, tvořené hlavní třídou posetou obchody se suvenýry, butiky, minimarkety, restauracemi, tavernami i stánky s rychlým občerstvením. Letovisko nabízí možnosti denní i noční zábavy. Pro mladé je zde několik moderních barů, diskoték a klubů. Letovisko ožívá ve večerních a nočních hodinách, kdy zde lidé korzují, vyrážejí na procházky, do restaurací, do taveren či posedět s přáteli v rybí restauraci u výtečně připravených mořských specialit. Najdete zde též kostel a přístav. Pláž je zde písečná s pozvolným vstupem do moře. Nad Platamonasem se tyčí do výšky mohutný křižácký hrad, který po celá staletí zaujímal strategicky důležitou polohu. Ve druhé světové válce byl vybombardován německou armádou. Vykopávky zde začaly v roce 1973 a pokračovaly do roku 1989.
Vzdálenost od letiště: cca 98 km.
Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace. V letovisku je též banka, kde lze směnit i české koruny, ovšem kurz je značně nepříznivý. Bankomat, přístupný 24 hodin denně, je hned poblíž.

Nei PoriDnes známé a vyhledávané přímořské letovisko, jehož největším lákadlem je dlouhá široká písečná pláž s možností vodních sportů. Středisko je lemováno hradbou pohoří bájného Olympu, který svou přirozenou horskou kulisou brání přístupu severních větrů a deštivému počasí. Právě zde se vytváří speciální mikroklima s nadprůměrným počtem slunných dní. Letovisko se táhne v délce několika kilometrů. Hlavní třída je lemována ubytovacími zařízeními, převážně apartmány nebo studii, dále jsou zde obchody se suvenýry, restaurace, taverny, bary, cukrárny, turistické kanceláře a směnárny. V moderním letovisku nechybí ortodoxní kostel, prostorná dětská hřiště ani lunapark. Každý večer jezdí mezi Nei Pori a Platamonasem malý vláček. Zpáteční jízdenka stojí cca 5€. Odpoledne odtud obvykle jezdívá vláček přes Platamonas na hrad, cena jízdenky je cca 7€ a z Platamonasu cca 5€. Pro sportovně založené cestovatele je zde k dispozici sportovní atletické centrum, jehož součástí jsou tenisové kurty, sportovní hřiště, vybavené fitcentrum, velký bazén, dětský koutek a snackbar s občerstvením.
Vzdálenost od letiště: cca 100 km.
Vzdálenost od Platamonasu: cca 2 km.
Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace, pro rodinnou dovolenou i pro sportovně založené. 

LeptokariaV posledních letech se z Leptokarie stalo velké moderní přímořské letovisko, ležící na úpatí pohoří Olympu a omývané Egejským mořem. Leptokaria nabízí svým hostům vše, co potřebují. Čisté moře, dlouhé písčito – oblázkové pláže, denní i noční zábavu, bohaté možnosti nákupů. Hlavní třída je lemována řadou restaurací, taveren, kaváren, cukráren, minimarketů a supermarketů. Dále je zde řada cestovních kanceláří, směnáren, nechybějí půjčovny aut, kol a motorek.
Vzdálenost od letiště: cca 80 km.
Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace.  Pro zdatnější turisty je možnost horských výletů do pohoří Olympu.

Řecko | Řecko - informace | Olympská riviéra - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.