aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Řecko - Peloponés

Nejjižnější část řecké pevniny, byl ve starověku pojmenován podle Pelopa - mýthického krále v Elidě.
Turisty lákají na Peloponés historické památky, stejně jako klidná místa pro rodinnou dovolenou. Poloostrov Peloponés se skládá ze 7 krajů – Argolidy, Arkádie, Achaie, Elisu, Korinthie, Lakonie a Messénie. Nejznámější je pravděpodobně Argolida, kde se nachází Epidaurus, Nafplio, Argos, Mykény, Tíryns, Assini a řada dalších památek. Olympie, která leží v kraji Elis (Ilia) je neméně slavná. Pravidelně zde bývá zažehnut olympijský oheň. Bájemi opředená bývá Sparta, sídlo krále Meneláa, jehož ženu, krásnou Helenu, unesl trojský princ Paris, a tím rozpoutal trojskou válku. Do seznamu míst vhodných k navštívení nezapomeňte připsat Nafplio, zcela unikátní město poblíž letoviska Tolo, kde na Vás dýchne atmosféra starého Řecka. V každé denní i noční době má Nafplio svoje kouzlo.

Naše tipy na výlety:•  ATHÉNY (hlavní město celého Řecka, nachází se zde historické památky nevyčíslitelné hodnoty)
•  DELFY (jedna z nejslavnějších svatyní Řecka – historický areál, stadión, divadlo, a muzeum)
•  OLYMPIE (historický areál vč. archeologického muzea, expozice dějin olympijských her a vykopávek z Olympie)
•  NAFPLIO (noční plavba do nedalekého města)
•  ARGOLIDA  (Mykény, Starý Korinth, Epidaurus)

TABULKA TEPLOT     V.   VI.   VII.  VIII.  IX.  X. 
Teplota vzduchu °C   25   29  31  32   28  24 
Teplota vody °C          20   21  24  25   24  22 

LETOVISKA
Tolo
Kdo se rozhodl navštívit Řecko poprvé, všem doporučujeme jako bránu do řeckého světa, zvolit si Peloponés a letovisko Tolo. Tak jako řecká abeceda začíná od písmene Alfa, tak i Tolo zaujímá první místo v návštěvnosti Peloponésu. V Tolu najdete širokou písečnou pláž s vodními sporty, vhodnou pro rodinnou dovolenou, je zde též možnost pronájmu slunečníků a lehátek. A nespočet taverniček, restaurací, barů, kaváren, cukráren, obchodů s potravinami i suvenýry. V letovisku je též přístav, zastávka linky městského autobusu, stálý lékař, lékárny, banka & bankomaty, internetová kavárna, půjčovny motorek i aut. Určitě doporučujeme vydat se na procházky do okolí nebo podniknout romantický večerní výlet lodí do nedalekého Nafplia. Z Tola byste měli odjíždět příjemně odpočati a nabiti energií do dalších dnů.

Niforeika
Leží na severozápadě poloostrova Peloponés  na konci Patraského zálivu, který zde přechází v Jónské moře. Niforeika je svou polohou ideální jak k odpočinku, tak k výletům za antickou historií. Vzdálenost do Delf je 140 km, Olympie 100 km, Epidauru 200 km, Mykén 150 km, Korintku 130 km.  Na pláži si můžete najít místo, kde budete úplně sami. Žádný z bungalovů či hotelů na pobřeží není vzdálen od moře více jak 100 metrů. Nenajdete zde promenádu plnou restaurací a barů jako třeba na Krétě, ale za to každý z místních obyvatel se k Vám bude chovat jako přítel. A pak to panorama moře, na které je vidět z každé taverny.

Kalamata
Stále více mezi turisty oblíbená oblast v okolí Kalamaty se nachází v jižní části poloostrova Peloponés – nejjižnější části řecké pevniny. Turisty sem láká jak množství historických památek, tak klidnější letoviska pro strávení relaxační dovolené. Krajinu zde charakterizují zalesněná pohoří a pobřeží, která jsou lemována písečnými plážemi. Jeho malebnost podtrhují nekonečné pomerančové a citrusové háje, fíkovníky, cypřiše, eukalypty, olivy, agáve a vše co, patří ke zdejší bujné vegetaci. Díky své poloze a výbornému klimatu letní sezóna na Peloponésu trvá od dubna do října. Poloostrov skrývá právě na jeho jižním území mnoho historických památek: připomeňme si alespoň starověkou Spartu, byzantskou Mystru, středověké chrámy v Monemvassii, město Pylos, Kalamata a další.

Řecko | Řecko - informace | Peloponés - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.