aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Řecko - Skiathos

Méně známé řecké souostroví Sporady leží severovýchodně od druhého největšího řeckého ostrova Evia. Je tvořeno celkem 11 ostrovy, z nichž 4 jsou trvale osídleny. Patří mezi ně Skiathos, Skopelos, Alonissos a Skyros. Turisty nejoblíbenějšími jsou Skiathos a Skopelos. Ač je to neuvěřitelné, jediná silnice spojující letiště na severovýchodě ostrova s jihozápadním pobřežím měří pouhých 17 kilometrů. Zato však zde jeho návštěvníci najdou neuvěřitelné přírodní scenérie a desítky překrásných rozmanitých pláží. Vegetace pokrývá téměř celý ostrov, tisíce borovic a olivovníků či vinohrady dotvářejí unikátní barevné kombinace, které nadchnou každého cestovatele. Severní pobřeží ostrova je skalnaté tvořené mnoha jeskyněmi a několika přírodními zátokami, kam se dostanete pouze lodí. Nejznámější pláž Lalaria je doslova zaříznutá do skalnatého pobřeží. Jihovýchodní pobřeží ostrova je více přístupné a najdete zde většinu turistických letovisek včetně hlavního města ostrova, přístavu Skiathos. Na jihozápadním výběžku ostrova 13 km od přístavu Skiathos se nachází zátoka s nejhezčí pláží na ostrově, Koukounaries. Název zátoky je odvozen od řeckého výrazu pro piniové háje, které zde pronikavě voní a tvoří neodmyslitelnou kulisu této krásné zátoky. Pláž s jemným pískem a s pozvolným vstupem do moře, častokrát vyhlášena mezi nekrásnějšími přírodními plážemi ve středomoří, je ideální pro relax pod slunečníkem. V okolí jsou citlivě postaveny malé rodinné hotýlky, studia i větší komplexy s krásným výhledem na celou zátoku. Transfer z/na letiště cca 30 minut.

Základní informace
Hlavní město:
  Skiathos
Rozloha:  61 km2
Nejvyšší vrchol:  Stavros – 433 m n.m.
Doba letu z Prahy:  2 hod. 20 min.

TABULKA TEPLOT    V.  VI.  VII.  VIII.  IX.  X. 
Teplota vzduchu °C  23  27  29  32   28  24 
Teplota vody °C         18  21  23  25   24  22 

Naše tipy na výlety:• LODNÍ VÝLET (na ostrov Evia s návštěvou přístavu Vasilika a vodopádů Drymonas)
• LODNÍ VÝLET  (lodní výlet na okolní ostrovy Skopelos a Alonissos)

SkiathosHlavní město ostrova s jediným přístavem leží na východě ostrova. Typické městečko s úzkými uličkami plnými tradičních kaváren, taveren a obchodů. Z hlavního města vde jediná 17 km silnice na ostrově směrem na letiště a do horské vesnice Evagelistrias.

PlataniasNa jižním pobřeží se nacházejí další menší turistická střediska, kde v bezprostřední blízkosti u krásné písečné pláže stojí několik hotelů a penzionů. Večer si můžete zajít do některé taverny či baru, případně si zajet do nedalekého hlavního města za zábavou či nákupy. Vesměs všechny pláže na jižním pobřeží jsou písečné s pozvolným vstupem do moře ideální pro rodiny s dětmi.
Vzdálenost od letiště:  cca 30 minut
Hodnocení letoviska: Letoviska jsou přímo předurčena pro klidnou a pohodovou dovolenou.

TroulosNa jižním pobřeží se nacházejí další menší turistická střediska, kde v bezprostřední blízkosti u krásné písečné pláže stojí několik hotelů a penzionů. Večer si můžete zajít do některé taverny či baru, případně si zajet do nedalekého hlavního města za zábavou či nákupy. Vesměs všechny pláže na jižním pobřeží jsou písečné s pozvolným vstupem do moře ideální pro rodiny s dětmi.
Vzdálenost od letiště:  cca 30 minut
Hodnocení letoviska: Letoviska jsou přímo předurčena pro klidnou a pohodovou dovolenou.

KoukounariesLetovisko Koukounaries s nejhezčí pláží na ostrově. Pláž s jemným pískem a s pozvolným vstupem do moře, častokrát vyhlášena mezi nejkrásnějšími přírodními plážemi ve středomoří, je ideální pro relax pod slunečníkem.
Vzdálenost od letiště: cca 30 minut
Hodnocení letoviska: Letoviska jsou přímo předurčena pro klidnou a pohodovou dovolenou.

 

Řecko | Řecko - informace | Skiathos - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.