aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Řecko - Skopelos

Méně známé řecké souostroví Sporady leží severovýchodně od druhého největšího řeckého ostrova Evia. Je tvořeno celkem 11 ostrovy, z nichž 4 jsou trvale osídleny. Patří mezi ně Skiathos, Skopelos, Alonissos a Skyros. Turisty nejoblíbenějšími jsou Skiathos a Skopelos. Však zde jeho návštěvníci najdou neuvěřitelné přírodní scenérie a desítky překrásných rozmanitých pláží. Vegetace pokrývá téměř celý ostrov, tisíce borovic a olivovníků či vinohrady dotvářejí unikátní barevné kombinace, které nadchnou každého cestovatele. Severní pobřeží ostrova je skalnaté tvořené mnoha jeskyněmi a několika přírodními zátokami, kam se dostanete pouze lodí. Ostrov Skopelos, rozlohou o polovinu větší než Skiathos, je turisty méně vyhledávaný a o to více klidu zde najdete. Během pobytu můžete podnikat různé výlety po ostrově nebo na lodi, navštívit můžete třeba i nedaleký ostrov Alonissos, který je svou úžasnou panenskou přírodou oblíbeným výletním místem. Krásné liduprázdné pláže, mnoho příležitostí k odpočinku či zábavě, bohatá vegetace a rozmanité zátoky, to vše nabízejí

Základní informace
Hlavní město:
   Chora
Rozloha: cca 120 km2
Doba letu z Prahy:  2 hod. 20 min.


TABULKA TEPLOT    V.   VI.  VII.  VIII.  IX.  X. 
Teplota vzduchu °C   23  27  29  32   28  24 
Teplota vody °C         18   21  23  25   24  22 

Naše tipy na výlety:• LODNÍ VÝLET (na ostrov Evia s návštěvou přístavu Vasilika a vodopádů Drymonas)

LETOVISKA

ChoraHlavní město a přístav má typickou atmosféru řeckého ostrovního centra. Úzké uličky mezi domky s typickou středomořskou architekturou ovlivněnou benátskými prvky.  Ne nadarmo se říká, že Skopelos vypadá jako v pohádce. Večer můžete posedět v nějaké z místních rybářských taveren.

Glossa/LoutrakiDruhé největší centrum na ostrově Skopelos leží na severozápadním pobřeží 250 metrů nad mořem. Pod Glossou se přímo u moře nachází druhý ostrovní přístav Loutraki, odkud čas od času vyplouvají trajekty na protější Skiathos.

PanormosZátoka Panormos s překrásně čistým tyrkysovým mořem a pláží z bílých oblázků leží na západní straně ostrova. Panormos je takový malý zelený ráj na Skopelosu. V okolí najdete desítky dalších malých zátok.

U zájezdů na Skopelos je přílet na letiště na sousedním ostrově Skiathos. Transfer z letiště do přístavu ve Skiathosu trvá cca 5 minut, plavba trajektem na Skopelos cca 1 hodinu a délka následného transferu je autobusem cca 20-40 minut podle vzdálenosti pobytového místa. Je třeba vzít na vědomí možnost časových odchylek vzhledem k časům příletů a odletů, počasí a harmonogramu trajektů. V případě čekání na loď v malebném přístavu na Skiathosu můžete posedět v některé z blízkých a útulných taveren, vždyť vaše řecká dovolená ve stylu Mamma Mia začíná hned vystoupením z letadla!

Řecko | Řecko - informace | Skopelos - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.