aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Řecko - Thassos

Ostrov Thassos je nejsevernějším řeckým ostrovem. Leží v Egejském moři a je krásně zelený po celý rok, proto je také nazýván zeleným smaragdem Egejského moře. Na ostrově najdete několik letovisek, která nabízí vše, co jejich návštěvníci potřebují pro strávení bezstarostné dovolené. Ostrov leží pouhých 8 kilometrů od řeckého pobřeží a plavba trajektem z přístavu Keramoti trvá půl hodiny. Pobřeží je v severní části převážně srázné s malými zapadlými zálivy. Od jihu se za krásnými písečnými plážemi táhnou řetězce kopců sahající až k zalesněným horám uprostřed ostrova. Hlavní město zvané Thassos nebo také Limenas leží na severním pobřeží, na opačné straně ostrova pak leží oblíbená letoviska Limenaria, Pefkari, Potos. Historie ostrova je velmi bohatá a sahá až do doby neolitu. Postupně se na ostrově vystřídalo mnoho kmenů a národností, které sem přijížděly hlavně kvůli těžbě věhlasného bílého mramoru, který se používal po celém starověkém světě pro stavbu chrámů. V dnešní době žije na ostrově více jak 16 tisíc obyvatel, kteří se živí převážně turistickým ruchem, produkcí skvělého vína, sběrem oliv a samozřejmě vývozem mramoru. Pojeďte s námi na ostrov s kouzelnou atmosférou provoněný vůní piniových hájů a moře.

Základní informace
Hlavní město:
  Thassos / Limenas
Rozloha:  400 km2
Počet obyvatel:   16 000
Nejvyšší vrchol:  Ypsarion – 1208 m n.m.
Doba letu z Prahy:  2 hod. 10 min.

TABULKA TEPLOT    V.  VI.   VII.  VIII.  IX.  X. 
Teplota vzduchu °C  25  27  30   33  28  26 
Teplota vody °C         20  22  25   25  25  23 

Naše tipy na výlety:• OKRUH OSTROVEM (ženský klášter archanděla Michaela, Aliki – antický chrám, pláž Golden Beach, hlavní město Limenas)
• LODNÍ VÝLET (výlet za nejkrásnějšími plážemi ostrova)
• JEEP SAFARI  (celodenní výlet pro milovníky přírody- vodopády, vesnice Kastro, přír. útvar Diovo oko, klášter Archangelos)

LETOVISKA
Thassos
Hlavní město ostrova nabízí turistům nejen tradiční obchody, taverny a kavárny, ale také antické pozůstatky staré Agory – náměstí, antické divadlo skryté ve stínu pinií. Hlavní promenáda lemovaná obchody se stáčí do malého rybářského přístavu, kde kotví desítky rybářských a výletních lodí, v novém přístavišti pak kotví trajekty zajišťující přepravu z protějšího Keramoti. Hlavně večer je město plné návštěvníků. Pokud se odhodláte vystoupat po úzké cestě a po schodech až k antickému divadlu nebo dokonce k pozůstatkům starých opevnění nad městem, budete odměněni nádherným pohledem na celý přístav. 

PefkariMenší letovisko ležící mezi Limenárií (cca 2 km) a Potosem (cca 1 km) je ideálním místem pro trávení klidné dovolené. Celé okolí je porostlé piniovými háji. Najdete zde krásnou pláž, taverny, bary i minimarkety, večer se můžete projít do vedlejšího Potosu za zábavou nebo si jen tak posedět v plážovém baru a pozorovat odraz měsíce v moři. Na pláži si můžete pronajmout lehátka a slunečníky nebo vyzkoušet některý z vodních sportů.

PotosTypické letní středisko najdete na samotném jihu ostrova, místní přímořská promenáda lemovaná tavernami a bary je jedna z nejhezčích na ostrově. Kromě mnoha obchodů s různým turistickým zbožím zde najdete také půjčovny aut a motorek nebo dětský autodrom. Na písečné pláži si můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Pro milovníky klidu stačí popojít po pláži kousek za Potos, kde najdete klid a poloprázdnou pláž.

Skala PotamiaMenší letovisko ležící ve východní části ostrova nedaleko od hlavního města se pyšní nejdelší pláží ostrova zvanou Chrisi Akti (Zlatá pláž). Najdete zde typické řecké taverny a bary, na pláži si můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Místo je zvláštní i tím, že přímo za zády budete mít nejvyšší vrchol Ypsarion s výškou více než 1200 metrů nad mořem, který připomíná obrovskou mořskou vlnu, která se najednou zvedá až k nebi. 

Skala Prinos, Skala Rachonina západním pobřeží vyrostla během posledních let nová letoviska, která nabízí svým návštěvníkům kvalitní ubytování nedaleko pláží, v okolí najdete tisíce olivových stromů, jejichž věk dosahuje i několika stovek let. Dříve byla tato místa obsazována rybáři, kteří tady kotvili se svými loděmi a každé ráno časně vyráželi na lov. Nedaleko těchto přístavů najdete vesnice ukryté v horách se stejným názvem, kde rybáři se svými rodinami bydleli. Dnes jsou z přístavů turistická centra a v horských vesničkách i nadále bydlí místní obyvatelé.

TrypitiMalá zátoka z krásnou písečnou pláží je ideální pro klid a pohodu. Na pláži si můžete pronajmout lehátka a slunečníky, zahrát si plážový volejbal, nebo se občerstvit v místním plážovém baru.

Řecko | Řecko - informace | Thassos - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.