aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Řecko - Zakynthos

Je třetím největším z Jónských ostrovů. Díky celoročnímu úhrnu srážek patří k nejzelenějším místům Řecka, moře je zde nádherně čisté a příjemně teplé a ani se vám nebude chtít věřit, že modrá barva může mít tolik odstínů. V mytologii se dokonce praví, že bohyně lovu Artemis a bůh světla a věštby Apollon na Zakynthosu nejraději trávili svůj volný čas. Geologické změny způsobené v dávných dobách zemětřeseními jsou zodpovědné za členitost ostrova, který je z velké části hornatý a zalesněný. Zemětřesení vymodelovalo divoké západní pobřeží, které je tvořeno vysokými skalními útesy, malebnými zátokami, ostrůvky a jeskyněmi. Nejznámější z nich jsou “Modré jeskyně” na severním mysu Skinari, ve kterých je zářivě modrá voda, jako by fosforeskující a vycházející odněkud z hloubi moře. U jihovýchodního cípu ostrova je největší hloubka moře v celém Středomoří - tzv. “Inousská propadlina”, která je hluboká 4 500 m. Na východním pobřeží se vám naopak otevírá nádherný pohled na nekonečné olivové a citrusové háje, úrodné nížiny, které jsou lemovány písečnými plážemi. Na jihu ostrova se rozkládají pláže zátoky Laganas, které lákají nejen turisty, ale i mořské želvy. Při návštěvě ostrova Zakynthos by zajisté neměla být opomenuta nádherná přírodní scenérie - pláž ztroskotání Navagio. Ve vesničkách rozesetých ve vnitrozemí můžete obdivovat místní kostelíky a jejich zvonice. Zajímavý je kostel ve vesnici Maries zasvěcený sv. Máří Magdaleně. Podle církevních legend to bylo první místo na Zakynthosu, kde světice hlásala „Slovo boží”. Ve městě Zakynthos se nabízí návštěva Byzantského či Solomosova muzea. Za prohlídku určitě stojí i nádherný interiér pravoslavného kostela sv. Dionýsa, který je největší na ostrově. Nádherné pohledy na ostrov se vám odkryjí od majáku na Keri při západu slunce, město Zakynthos budete mít doslova jako na dlani, když vyrazíte na vyhlídku Bochali.

Chráněné želvy Caretta-Caretta
Největší atrakcí ostrova jsou mořské želvy Caretta-Caretta, které patří k ohroženému druhu. Dospělí jedinci dosahují velikosti až 1 m a váží až 150 kg. Želvy připlouvají k plážím zátoky v období od června do začátku srpna, aby do písku nakladly vajíčka. Během sezóny se podél šesti pláží v zálivu Laganas objeví v průměru asi 1 300 hnízd. Přibližně od konce srpna na svět přicházejí malé želvičky, které při troše štěstí můžete z dálky pozorovat na jejich první životní cestě z hnízda do moře. Některé pláže zátoky Laganas patří k chráněnému mořskému parku, a proto zde platí určitá vládní opatření na ochranu želv, jako například zákaz motorizovaných vodních sportů, vpichování slunečníků do písku v určitých oblastech a vyklizení pláží mezi západem a východem slunce. Pohyb želv na plážích monitorují ochránci přírody. Také letiště se na noc z tohoto důvodu zavírá. Písečné pláže zálivu Laganas (letoviska Kalamaki, Laganas, Ag. Sostis) patří mezi hlavní hnízdiště chráněných mořských želv Caretta-Caretta, které na pláže kladou vajíčka. Tyto pláže patří pod ochranu přírodního mořského parku. Prosíme také vás, abyste ochraňovali hnízda tohoto ohroženého druhu a respektovali místní vyhlášky a nařízení.

Základní informace
Rozloha: cca 406 km2
Délka pobřeží: cca 123 km
Hlavní město: Zakynthos
Počet obyvatel: cca 42 000
Patron ostrova: sv. Dionýsos
Doba letu z Prahy: 2 hod. 20 min.

TABULKA TEPLOT   IV.  V.   VI.  VII.  VIII.  IX.  X.   XI.
Teplota vzduchu °C 19  23  28  31   31   28  23  19
Teplota vody °C        16  19  21  23   24   23  20  16

Naše tipy na výlety:• hl. město ZAKYNTHOS s Muzeem byzantského umění
• NÁRODNÍ MOŘSKÝ PARK (zahrnuje např. pláže a moře v zálivu Laganas; je domovem nejen želv, ale také ohrožených tuleňů středomořských)
• poloostrov VASSILIKOS (jedna z nejkrásnějších oblastí na celém ostrově)
• mys KERI s majákem (hornaté západní pobřezí poseté ruinami kamenných větrných mlýnů)
• zátoka NAVAGIO s vrakem pašerácké lodi
• „MODRÉ JESKYNĚ“ u mysu Skinari

 LETOVISKA

Zakynthos – hlavní město

Hlavní město a přístav ostrova se rozkládá na svazích kopců pod zbytky benátské pevnosti Kastro. Z nich je úžasný panoramatický pohled na celý Zakynthos a okolní moře. Budovy a domky mají charakteristickou okrovou barvu a lodžie s benátskými oblouky. Nenechte si ujít procházku přístavní ulicí nebo obchodním centrem s malebnými arkádami. Nejrušnější život objevíte zřejmě na náměstí Sv. Marka. Naopak přemítat v klidu můžete v malých tichých uličkách, lemovaných starými domy se zahrádkami plnými jasmínů.

Laganas
Laganas je největší a nejrušnější turistické letovisko ostrova s pětikilometrovou pláží s jemným pískem a průzračně čistým a teplým mořem. Pozvolný vstup do moře je ideální i pro koupání malých dětí. Můžete si také pronajmout za poplatek lehátka a slunečníky. Z Laganas můžete podniknout výlet do hlavního města Zakynthos místním autobusem, který jezdí několikrát denně. V městečku Laganas najdete nespočet taveren s typickou řeckou kuchyní nebo restaurací s mezinárodními pokrmy. Hlavní třída letoviska je velmi oblíbeným a populárním místem nočního života a zábavy jak zahraničních turistů, tak i místních obyvatel. Nachází se zde řada barů, klubů, diskoték a samozřejmě také spousta obchodů. Přesto vám nabízíme ubytování na klidných místech, odkud to není nikam daleko – ani do centra, ani na pláž.
Vzdálenost od letiště: cca 5 km
Hodnocení letoviska: Doporučujeme všem klientům, kteří vyhledávají rušnější dovolenou a noční zábavu.

Kalamaki
Prázdninové letovisko Kalamaki se nachází ve východní části zálivu Laganas. Průzračné a mělké moře, krásná a čistá pláž (v noci je zavřena kvůli želvám) činí toto středisko ideálním místem dovolené pro rodiny s dětmi. Pláž není přesycena lehátky a slunečníky, což ji činí velmi oblíbenou mezi našimi klienty. Letovisko se stále rozrůstá a už nyní vám nabízí spoustu příležitostí k zábavě. V jeho centru se nachází řada restaurací, barů a obchodů, půjčovny aut, motorek a bankomat. Velmi jednoduše se můžete dostat místním autobusem do hlavního města Zakynthos, které je vzdáleno 5 km. Autobus jezdí také do sousedního letoviska Laganas.
Vzdálenost od letiště: cca 2 km
Hodnocení letoviska: Vhodné pro všechny, kteří vyhledávají klidnější dovolenou a rodiny s dětmi.

Planos / Tsilivi
Letoviska Planos / Tsilivi se nachází na východním pobřeží ostrova cca 5 km od města Zakynthos. Jsou to příjemná prázdninová střediska, která patří k favoritům mezi našimi klienty. Je zde krásná dlouhá pláž s možností vodních sportů a se sprchami. Místo nabízí ideální podmínky pro rodinnou rekreaci. V centru Planos / Tsilivi naleznete řadu obchůdků, taveren, kaváren a barů, které lákají k večernímu posezení a zábavě. Je zde také lékárna, internetová kavárna a bankomat.
Vzdálenost od letiště: cca 10 km
Hodnocení letoviska: Ideální pro strávení příjemné dovolené. Doporučujeme všem klientům.

Vassilikos
Příjemné prázdninové letovisko na jihovýchodním cípu ostrova. Městečko je roztroušeno podél nádherných bílých písečných pláží, v pozadí se zelenými kopci, které jsou porostlé borovicemi a olivovými háji. Ideální místo pro strávení poklidné dovolené uprostřed panenské přírody a průzračně čistého moře. Na místních plážích můžete vidět i želvy Caretta-Caretta. V centru naleznete několik obchůdků, taveren a barů. Rušnější centrum je v hlavním městě Zakynthos vzdáleném cca 15 km.
Vzdálenost od letiště: cca 15 km
Hodnocení letoviska: Ideální místo pro strávení vaší dovolené.

Argassi
Letovisko má mnoho mezinárodních restaurací, taveren a barů. Z tohoto letoviska je pěkný pohled na řeckou pevninu Peloponés. Pláže jsou úzké, ale pokud budete cestovat opačným směrem od města Zakynthos naleznete nejlepší pláže na ostrově jako Bannana, Gerakas a Dafni.
Vzdálenost od letiště:  cca 6 km
Hodnocení letoviska: Vhodné pro milovníky nočního života. Nedaleko od hlavního města Zakynthos.

Alykes / Alykanas
Alykes a Alykanas jsou skvělou volbou pro ty z vás, kdo chcete utéct od turistického ruchu. Jsou zde krásné písečné pláže bezpečné pro děti. Několik kilometrů na jihu od Alykanas se nachází malá vesnička Amoudi, která je turisticky nedotčená.
Vzdálenost od letiště: cca 32 km
Hodnocení letoviska:  Vhodné pro všechny, kteří hledají klid a relaxační dovolenou.

Limni Keri
Malá příjemná vesnička, která leží na jihu ostrova přímo v Národním parku Zakynthos. Podél nábřežní promenády a jedné hlavní třídy naleznete taverny, restaurace, kavárny, bary, obchody. Malá část pláže je písečná a pak přechází v oblázkovou. Vstup do moře je pozvolný a vhodný i pro děti. Místo je ideální i pro vodní sporty.
Vzdálenost od letiště:  cca 18 km
Hodnocení letoviska: Pro milovníky přírody a klidné dovolené.

Řecko | Řecko - informace | Zakynthos - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.