aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Španělsko - Andalusie

Costa de Almería, Costa del Sol, Costa de la Luz., Costa Tropical

Costa de Almeria
Půvabné rybářské vesnice, klidná letoviska, dlouhé bílé pláže s modrou vlajkou EU za čistotu pláží nebo plážičky ukryté mezi skalami, průzračná voda, hory, polopouštní krajina. Tak lze několika slovy charakterizovat pobřeží Costa de Almería, neznámou východní část známého jihošpanělského regionu Andalusie. Samotnému hlavnímu městu Almería dominuje pevnost Alcazaba, z které se vám dostane pohled na chudou arabskou čtvrť.
Hlavní město této provincie je známo především jako „ciudad del moro“, tedy maurské město. Na Costa de Almería naleznete několik pěkných letovisek, například Aguadulce, Roquetas de Mar, Mojacar, El Toyo – Retamar. Nachází se v nejvýchodnější části Andalusie, provincii, která je nejvyprahlejší částí celého Španělska s rozlehlou skalnatou polopouští.Tři tisíce hodin slunečního svitu za rok zaručuje stálé počasí a 316 slunečných dní bez deště. Zima zde prakticky neexistuje. Léto je díky jedinečnému mikroklimatu mírnější než na jiných místech této části pobřeží. Neustále tu vane mírný větřík, díky němuž jsou horké letní dny více než snesitelné.Naleznete zde jedinou poušť v Evropě, Taberna, kde se točila spousta westernových filmů, nyní je zde tematický park Oasys – Mini Hollywood, kde naleznete přírodní rezervaci s mnoha druhy zvířat a typickou vesnici Divokého západu.
Roquetas de Mar
Letovisko Roquetas de Mar nabízí návštěvníkům vše, po čem mohou zatoužit. Lákavé jsou především písčité, velmi čisté pláže s pozvolným vstupem do moře. Vyhledávají je proto hlavně rodiny s dětmi. Mezi nejkrásnější pláže patří Playa de Cerrillos, La Bajadilla, La Romanilla, Los Bajos. Pláže v Roquetas de Mar bývají pravidelně vyznamenány modrou vlajkou EU, tedy velmi čisté pláže. Samozřejmostí jsou restaurace, obchůdky, bary, diskotéky. Také zde najdete vodní park Mario Park s tobogány a bazény a akvárium
Aguadulce
je letovisko ležící 12 km od Roquetas, které nabízí příjemnou přímořskou promenádu, dlouhou písčitou pláž, pozvolný vstup do moře, restaurace, bary, obchody, přístav, leží cca 10 km od Almeríe
El Toyo Retamar
jsou 2 nové urbanizace, kde se nachází 8 hotelů a velice dokonalá sportovní střediska postavená pro 15. Středozemní hry. V okolí najdete tenisové kurty, golfové hřiště, multifunkční halu, několik barů, restaurací. Pláž je zde dlouhá, písčitá, vstup do moře pozvolný. Nedaleko se nachází přírodní park Cabogata.
Mojacar
Mojacar Pueblo je historické městečko, převážně s arabskou architekturou postavené na úžasném místě na kopci, v horách Sierra Cabrera, s překrásným výhledem na Středozemní moře, 98 km od hlavního města Almería. Bílé budovy, náměstíčko, hrad, kostel. Mojacar je malé městečko. Mojacar playa, malé pobřežní letovisko, má vše, co turista potřebuje, bary, restaurace, obchůdky a na 17 km pláží, jsou písčité i oblázkové, živé i poloprázdné.
V blízkosti je 18jamkové golfové hřiště.
Národní park Cabogata (UNESCO 1997)
První vesnice, na kterou narazíte cestou z Almeríe, se jmenuje San Miguel de Cabo de Gata. Má dlouhou pláž a tvoří ji hlavně rekreační domky a apartmány, na jižním konci má i své staré jádro s malým rybářským přístavem. Jižně od San Miguel se nacházejí solné laguny Salinas de Cabo de Gata, kde je možné po celý rok kromě zimních měsíců pozorovat různé druhy ptáků. Největší pozornost mají plameňáci, jichž tu v srpnu bývá až tisíc. Dále se podél útesů dostanete až k majáku Faro de Cabo de Gata. Odtud pokračuje jen stezka pro pěší a cyklisty k pláži Mónsul (hodina pěšky). Jedna z nejkrásnějších pláží zdejšího přírodního parku – Playa de los Genovese se nachází blízko malého letoviska San José.Stojí za to si projet celý přírodní park Cabo de Gatas, nádherné útesy a výhledy.

Costa del Sol
Slunečné pobřeží zaujímá asi 300 km na jihu Španělska a je ze severu chráněno pohořím, které zabraňuje přístupu chladného vzduchu a deště. Málo srážek, neustálý vánek a příjemné teploty po celý rok udělaly z Costa del Sol nejnavštěvovanější místo Andalusie, neboť se pyšní 300 slunečnými dny v roce, širokou paletou kvalitních hotelů, ale hlavně dlouhými krásnými plážemi, čistou vodou, širokou nabídkou zábavy, nákupů, sportu, proslulou španělskou kuchyni a přátelskými místními obyvateli, kteří si turistů cení.
Milovníci přírody a historie ocení okolní nádhernou krajinu, hory vypínající se nad pobřežím, bílé andaluské vesničky a blízkost historicky zajímavých míst – Málagy, Sevilly, Granady a paláce Alhambry, Cordoby a v neposlední řadě Gibraltaru. Vyznavače sportu a hlavně golfu plně uspokojí velké množství kvalitních golfových hřišť. Díky skvělé poloze je zde široká nabídka výletů, ze které si vybere každý. Na Costa del Sol naleznete vše, co můžete potřebovat pro strávení klidné nebo naopak aktivně prožité dovolené.
Torremolinos
Nejživější a nejlidnatější letovisko se nachází v bezprostřední blízkosti Málagy. Toto moderní letovisko disponuje nespočetným množstvím hotelů, řadou nákupních ulic, kaváren, restaurací a barů. Celým Torremolinos se táhne pobřežní promenáda, která odděluje pláž od města. Proslulá je rybářská čtvrť La Carihuela, kde můžete v místních restauracích ochutnat nejrůznější pokrmy z mořských plodů a ryb či nakoupit nejrůznější suvenýry.
Nejznámějším jídlem je typické Pescaito Frito–smažené rybičky. Modernější část Torre je naopak pověstná rušným nočním životem, diskotékami a bary. Pláže v Torremolinos poskytují širokou nabídku vodních sportů. Na okraji letoviska se nachází největší vodní park celé oblasti – Aqualand s nejrůznějšími skluzavkami, tobogány, bazény, restauracemi a bary, obchody se suvenýry, které nabízejí příjemně strávený den všem generacím.
Transfer z letiště: cca 15–20 min.
Benalmádena Costa
Prázdninové letovisko, které pozvolna navazuje na Torremolinos. Benalmádeně dominuje nádherný, nově zbudovaný a velmi luxusní sportovní přístav v moderním andaluském stylu Puerto Marina, který je jedinečným centrem zábavy, nakupování, možností posezení v restauracích či kavárničkách stejně tak, jako místem příjemné večerní procházky. Díky dlouhým plážím s pozvolným vstupem do vody i možnostem nočního vyžití uspokojí toto letovisko každého.
Transfer z letiště: cca 20–30 min.
Marbella
Nejznámější letovisko na pobřeží Costa del Sol, které je vyhlášeným luxusním cílem dovolené. Mnohé hvězdy – herci a zpěváci z celého světa – si vybraly Marbellu za letní sídlo a v přístavu Puerto Banús můžete potkat řadu světových celebrit. V centru starého města najdete plážovou promenádu, moderní i typickou andaluskou architekturu. Asi 4 km od centra Marbelly je vyhlášený přístav Puerto Banús, kde je řada luxusních butiků, restaurací, jachet a plachetnic. Celá oblast je rájem pro sportovce, příznivce vodních sportů, golfu i tenisu.
Transfer z letiště: asi 1 hod. 15 min.
Estepona
Městečko plynule navazuje na pláže nedaleké Marbelly. Její pobřeží má délku asi 21 km. I když je to turisticky velmi oblíbené město, udržela si Estepona tvář typicky bílé andaluské vesničky. Město je ohraničeno pohořím Sierra Bermeja. Navštívit zde můžete ruiny hradu sv. Ludvíka ze 16. století, hodinovou věž (Torre de Reloj), místní archeologické muzeum, které ukrývá výrobky už z paleolitu. Nejnavštěvovanější pláž je Playa de Rada, dále Playa del Cristo, a pokud hledáte nudistickou pláž, zavítejte na vůbec první nudistickou pláž Costa del Sol, Playa de Costa Natura.
Transfer z letiště: asi 1 hod. 30 min.
Nerja
Nerja je známé lázeňské letovisko, staré jádro letoviska se podobá vesnicím západní Andalusie. Široká promenáda končí u skalnatého výběžku nad mořem, který se nazývá Balcón de Europa. Je odtud krásný výhled na pobřeží a daleko na moře. Centrum města láká k příjemným procházkám křivolakými uličkami, posezením v kavárnách a restauracích.
Transfer z letiště: cca 1 hod. 30 min.
Torrox Costa
Sousedí těsně s městečkem Torrox. Torrox Costa je od velikého přístavního města Málaga vzdáleno jen 40 km. Turistům se zde nabízí nejen překrásné pláže, ale můžete si půjčit auto a odsud podniknout nezapomenutelné výlety do okolních historických měst, jako josu Sevilla či Granada. Torrox Costa je skvělým letoviskem pro strávení poklidné a relaxační dovolené.
Transfer z letiště: cca 1 hod. 15 min

Costa de la Luz
Od ústí řeky Guadiany až k mořské úžině Gibraltaru se rozprostírají příjemné, světlé, pobřežní písčité pláže, obklopené borovými lesy a salinami, přerušované řekami, které vytvářejí široké delty. Za své jméno děkuje Costa de la Luz (Pobřeží světla) světelným podmínkám, které tu lze registrovat po celý rok – oslňující bílé světlo vyvolané sluncem, solí a vodou se od vodní hladiny odráží zpět na břeh.
Na Cádizu je dobré to, že vždy máte z čeho vybírat. Můžete si užívat na pláži, chodit do vinných sklepů, absolvovat putování po bílých vesničkách nebo se vydat na moře a pozorovat delfíny a velryby – zní to neuvěřitelně, ale je to pravda. V přístavu Tarifa se několik firem věnuje výletům za kytovci. Vychutnáte si ráno v Gibraltarské úžině s africkým kontinentem na dohled. Vše máte na dosah ruky.
V provincii je celkem 260 km pobřeží a 138 km pláží – malé zátoky, zálivy, několikakilometrové písčiny, pobřeží s klidnými a průzračnými vodami a vlnami. Některé pláže jsou otevřené a vydané na milost silnému větru, na jiných vane lehký vánek, další jsou pokryté bílým pískem, některé jsou blízko města, jiné za útesy.
V oblasti Marco del Jerez je více než 40 vinných sklepů, skutečných muzeí vína, která jsou plná historie, zařízení z 19. století, nejznámější je jistě Sherry – Jerez. Známí jsou tančící koně – koně z Královské andaluské školy jezdeckého umění v Jerezu tančí. Je to skutečný jezdecký balet.
Hlavním městem provincie je nejstarší město západu, Cádiz, s více než tři tisíce let dlouhou historií. Do této oblasti připluli Tartessané a Féničané a své stopy zde zanechali také Římané a Vizigóti. Od roku 711 bylo město muslimským územím až do doby, než ho Alfons X. Moudrý ve 13. století začlenil do Kastilského království.
Nesmíme zapomenout na gastronomii – cádizskou kuchyni ovlivňuje především místní produkce vín, úrodná část regionu (tzv. huerta) a mořské ryby a jiné mořské plody, zejména proslavené krevety z města Sanlúcar de Barrameda na pobřeží Atlantského oceánu. Nesmíme také zapomenout na sýry, uzeniny a masné produkty podomácku vyráběné v horských vesnicích či na bohaté cukrářské výrobky, na kterých je patrný vliv arabské kultury a ženských klášterů. Lahodné jsou například „tocino de cielo“, karamelový krém vyráběný z vaječných žloutků a cukru, marcipánový „alfajor“ z vesnice Medina Sidonia a mandlová pochoutka „turrón“ z Cádizu. Od Conilu se kupí nové „urbanizaciones“, jako třeba na pláži Barrosa – Sancti Petri – velice moderní letovisko. Obec Chiclana je proslavena vínem Chiclanero, podobným sherry, které se tu prodává v malých sklípcích přímo na místě.
Conil de la Frontera
Conil je malé typické andaluské rybářské městečko vzdálené asi 45 km od Cádizu. Leží v nížině na pobřeží a má překrásné, dlouhé písčité pláže. Útulné městečko s náměstíčkem, bílé domy, uličky plné malých obchůdků a restaurací zvou k procházkám, posezení u dobrého vína, prostě klidně prožité dovolené.
Chiclana de la Frontera/ Novo Sanct i Petri
Sousedí s Conilem, dnes jde především o turisticky navštěvované místo a to hlavně díky Playa de la Barrosa, čtvrti, která je jakoby oddělena od městečka, a která zahrnuje velmi turisticky atraktivní místa, jako je Novo Sancti Petri. Z pláží je možné pozorovat „ostrov“ a „hrad“ Sancti Petri, kde byl podle legendy umístěn fénický chrám věnovaný Herkulovi. Protože je tato oblast nově postavená, najdete zde pouze velmi kvalitní, nové luxusní hotely, ubytování pro skutečně náročné klienty.
 

Španělsko | Španělsko - informace | Andalusie - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.