aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Španělsko - Costa Brava a Maresme

COSTA BRAVA
Costa Brava patří mezi nejznámější rekreační oblasti Španělska. Nachází se v severovýchodní části země. Táhne se od francouzských hranic až téměř k hlavnímu městu Katalánska Barceloně. Costa Brava, v překladu "Divoké pobřeží" je charakteristická svými strmými skalními útesy spadajícími přímo do moře, které v kombinaci se zelenými piniemi a kvetoucími keři vytvářejí nezapomenutelné přírodní scenérie. Malebné zátoky s romantickými plážemi se střídají s širokými písčitými plážemi s hrubším pískem s veškerým turistickým servisem. Večerní procházky po plážích, posezení u poháru sangrie, nezapomenutelná podívaná na katalánské tanečnice a tanečníky flamenca lákají každoročně tisíce turistů. Příjemná dovolená je obohacena i místní vynikající gastronomií, která nabízí nejen plody moře a množství zeleniny a ovoce, ale i vynikající vína. Pro zpestření dovolené se v letoviscích organizuje mnoho lodních a autobusových výletů. Každý z návštěvníků této části Španělska si může vybrat z bohatství tohoto kraje, jehož tradice a kulturní život ovlivnili takoví umělci, jakými byli Antonio Gaudí, Salvátor Dalí, Pablo Picasso či Joan Miró.

Doba letu: 2h 20 min

TABULKA TEPLOT         V.    VI.   VII.  VIII.  IX.   X.  
Teplota vzduchu °C        22   25  28   29   24  22 
Teplota vody °C              20   23  25    27   23  20   

LETOVISKA

Lloret de Mar

Lloret je nejznámější letovisko v oblasti Costa Brava - dovolená hlavně pro mladé. Jedno z nejelegantnějších letovisek španělského pobřeží, velice živé a oblíbené středisko s okouzlující pláží se zlatým pískem. Hlavní pláž je lemována širokou palmovou promenádou, mírně zvlněná  okolní krajina vytváří v některých místech malebné zátoky se skalami a zbytky středověkého opevnění.  V Lloret de Mar se každý večer nabízí posezení a zábava v desítkách zábavních podniků, barů, diskoték, kavárnikách i taveren otevřených do pozdních nočních hodin.  Velký zábavní park, nedaleký vodní park  Water World a další atrakce jen doplňují širokou paletu nabídky. Klidnější část letoviska - Fenals - má vlastní písečnou pláž a nabízí větší klid uprostřed udržované zeleně a přitom snadný přístup do centra, vzdáleného jen několik set metrů.
Transfer z letiště: 40 minut

Blanes
Blanes je největším a nejjižnějším městem na celé Costa Bravě (cca 35.000 stálých obyvatel). Leží kolem nádherného asi čtyřkilometrového písečného zálivu. Uprostřed města se v moři nachází skalnatý útes Sa-Palomera, který dělí městské pláže na 2 úseky. Podél moře vede široká promenáda lemovaná hotely a apartmány. Blanes má velmi zachovalé historické centrum, skvělou polohu na úpatí hradní hory a patří k nejkrásnějším střediskům na pobřeží. Milovníci přírody jistě ocení 2 botanické zahrady s tropickými rostlinami. Večer se můžete pobavit v některém z místních barů, restaurací či diskoték.  
Transfer z letiště: 50 minut

Malgrat de Mar - Santa Suzanna - Pineda de Mar
Malgrat je nejsevernějším letoviskem oblasti Costa de Maresme. Předěl mezi Costa Brava a Costa de Maresme tvoří malá říčka Tordera, vtékající do moře mezi Blanes a Malgrat de Mar. Široké, kilometry dlouhé pláže a pocit volnosti z otevřeného prostoru je asi nejcharakterističtější pro tuto oblast. Pohoří zde ustupuje poněkud do pozadí a umožňuje tak postupný rozvoj a rozšiřování ubytovacích kapacit. Rušnější Malgrat a klidnější Pineda mají vedle hlavní promenády podél pláže také svá centra na místě původních malých městeček, kde se konají tradiční trhy, které stojí za návštěvu. Santa Suzanna je nejnovějším z těchto středisek a její promenáda je pokračováním letoviska Malgrat de Mar. Vedle množství obchůdků, kaváren, barů a restaurací na promenádě je hlavní atrakcí Marineland v Malgrat. Příjemné je také snadné železniční spojení do centra Barcelony.
Transfer z letiště: 60 minut

Calella
Největší tradiční letovisko na Costa de Maresme se stává v sezoně doslova kosmopolitním letoviskem. Široká písčitá pláž ( přes 3 km dlouhá) s výběrem všemožných aktivit a vodních sportů přitahuje návštěvníky přes den (mohou si najít i intimnější prostředí nedalekých malých zátok, z nichž jedna je oblíbeným útočištěm naturistů), zatímco večer láká městečko nepřebernou škálou rozptýlení v klubech, barech a diskotékách. Za procházku stojí vedle rušné plážové promenády také klidnější centrální ulice Passeig de Manuel Puigvert, stíněná letitými stromy. Městečko je dějištěm mnoha kulturních a společenských aktivit jako je např. největší festival tradičního katalánského tance Sardana. Calella tak nabízí vše, co se od ideálního přímořského turistického střediska žádá.
Transfer z letiště: 80 minut

Platja d’Aro
Mondénní letovisko přímo u krásné pláže. Do padesátých let minulého století tu bylo jen pár rekreačních vil a zájezdní hostinec. Dnes je Platja d’Aro výstavné letovisko, jemuž nechybí nic, po čem plážový turista prahne. Koupání je tu nádherné. Kromě hlavní široké pláže dlouhé skoro dva kilometry tu najdete i romantické plážičky skrývající se v malých zátokách. Vede k nim pohodlná stezka „Camí de Ronda“, lemující už od roku 1940 tuto část rozeklaného pobřeží a končící na pláži menšího letoviska Sant Antoni de Calonge. Vydáte-li se směrem k Sant Feliu, narazíte po necelých dvou kilometrech na jednu z nejkrásnějších zátok této oblasti - Sa Conca. Nudit se tu nebudou ani ti, kteří na sluníčku moc dlouho nevydrží. Pouhé tři kilometry odtud je historické městečko Castell d’Aro, v němž jakoby se zastavil čas. Uličky kolem pozdně gotického kostela Vás přenesou do středověku. Dojem umocňuje mohutná pevnost Benedormiens, nabízející krásný pohled do okolí. Proslulé jsou zdejší svátky – fiesty. Nejznámější z nich jsou sardinkové hody, kdy se na náměstí pečou sardinky, popíjí se katalánské víno, tančí se tradiční katalánský tanec sardana. Toto letovisko lze doporučit náročnějším hostům, kteří si chtějí užít kouzla katalánského Divokého pobřeží, vykoupat se na krásných plážích a vyzkoušet i zdejší golfová hřiště nebo potápění na ostrovech Medas.
Transfer z letiště: 40 minut

TIPY NA VÝLETY
Barcelona a kláštěr Montserrat
Během celodenního výletu navštívíte horský masiv s klášterem Montserrat, v němž je uchovávána soška patronky Katalánska Panny Marie Montserratské, známé pod názvem Moreneta - Černá Madona.Poté budete mít možnost vidět nejznámější architektonické skvosty Barcelony jako je chrám Sagrada Familia, Gaudího domy na Passeig de Grácia i monumentální stavby v okolí náměstí Espanya a sami se projít středověké centrum města a hlavní tepnu - třídu Ramblas spojující nábřeží se sochou Kryštofa Kolumba a živé náměstí Place de Catalunya. 

Barcelona
Jedinečná příležitost poznat více nádherné město Barcelona, centrum hrdého Katalánska. Jeho největší architektonickými skvosty jsou stavby Gaudího, reprezentované jedinečným Chrámem sv. rodiny (Sagrada Familia), historické středověké jádro města s monumentální gotickou Katedrálou i mnoho jiných staveb, z pozdější doby např. budova parlamentu a olympijská sportoviště na hoře Montjuic. Zážiitkem je procházka po rušné hlavní promenádě Ramblas i po tichých uličkách historického centra. Budete mít volný čas i k nákupům, návštěvě muzeí významných umělců, kteří tvořili v Barceloně - Dalího, Picassa a Miróa - nebo poznání nového zábavního střediska Mare Nostrum s jeho velkým mořským Akváriem.

Andorra
Celodenní výlet, při kterém můžete obdivovat nádhernou krajinu Pyrenejí a nakoupit si v malém státečku Andorra. 

Islas Medas
Kouzlo katalánského pobřeží lze poznat při plavbě na moderním katamaránu Atlantida k ostrovům Medas, jejichž rozeklané břehy a nedostupné vnitrozemí byly po dlouhou dobu útočištěm středomořských pirátů. Katamarán nabízí také jedinečnou příležitost seznámit se s bohatým podmořským životem procházkou mezi skleněnými stěnami jeho trupu.

Port Aventura
Tématický park ve stylu Disneylandu, vytvořený filmovým studiem Universal Studios. Vy i Vaše děti se budete moci bavit na atrakcích typu maxicentrifuga a v prostředí, inspirovaném známými filmy.

Water World
Velký vodní park s mnoha atrkcemi pro děti i dospělé u Lloret de Mar.

Marineland
"Mořská zoologická zahrada", kde si každý najde zábavu pro sebe. Můžete sledovat cvičené delfíny, lachtany nebo papoušky. I v Marineladnu je pro Vás připravena řada vodních atrakcí jako skluzavka Kamikadze, Černá díra nebo Canyon River.

 

Španělsko | Španělsko - informace | Costa Brava a Maresme - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.