aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Španělsko - Costa Cálida - Mar Menor - La Manga

KOUPÁNÍ:
Léčebná voda a bahno však není jediným lákadlem pro prožití krásné dovolené, ale též malá hloubka, klidná hladina a pozvolný vstup do moře jsou výhody nejen pro seniory. Ve středisku La Manga si můžete vybrat, zda se půjdete koupat do slané laguny o rozloze 170 km 2 či dáte přednost osvěžení ve Sředozemním moři, obě vodní plochy od sebe dělí jen 200 metrů!

POČASÍ V DESTINACI:
Celoroční teplé počasí a 315 slunečných dnů v roce dělají z destinace ideální místo k odpočinku a zdraví prospěšné rekreaci. Průměrná teplota je kolem 18°C a i v létě, kdy teploty dosahují kolem 30 °C, zde fouká příjemný větřík.

LÉČEBNÉ ÚČINKY :
Léčebné účinky vody z Mar Menor spočívají ve zvýšené koncentraci minerálů a solí (42,2 – 46,7 %, např. kyslík (4,5 – 6,5 ml/l), vápníku, hořčíku, sodíku, jodu a fluoru. Moře je tu velice mělké a voda si zde udržuje stálou teplotu.Bylo dokázáno, že termální koupele v tomto druhu slané vody mají osmotický vliv na vnitřní tkáně lidského těla a zvyšují činnost krevního oběhu. Odstraňují jedovaté látky z kožních tkání a uvolňují svaly, což je velice dobré pro ty, kteří trpí revmatismem, artrózou, záněty, nervovými chorobami a všemi druhy nemocí spojených s pohybovým ústrojím.Léčivé bahno z laguny je známé svými léčebnými účinky. Při rozborech bahna z Mar Menor prováděných na univerzitě v Murcii bylo zjištěno vysoké procento obsahu vápníku, hořčíku, sodíku, fluóru, chlóru a síry. Hodnota Ph je mezi 7,12 a 8,45. Bahno nanášené na kůži pomáhá pří léčbě kožních chorob, lupénky, vyrážek i akné. Má totiž schopnost rychlého vstřebávání, neutralizace kyselosti a stimulace účinků. To vše je podstatné pro hojení ran a zlomenin. Lehce nanesená vrstva bahna absorbuje všechny jedy z povrchu kůže. Všech výše zmíněných účinků bahna se využívá i k léčení revmatismu, artózy, pohybového ústrojí a alergií.

 

Španělsko | Španělsko - informace | Costa Cálida - Mar Menor - La Manga - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.