aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Španělsko - Costa Dorada, Costa Garraf

COSTA DORADA 
neboli Zlaté pobřeží je oblast Katalánska jižně od Barcelony. Je vyhledávaným místem odpočinku zejména pro jeho široké písčité pláže a příjemné počasí. Správním centrem oblasti je historická Tarragona s řadou antických a středověkých památek i populárními býčími zápasy.
Letoviska: Cambrils, La Pineda,Salou

Salou
Je přímořské letovisko s překrásnými písečnými plážemi, ležící cca 100 km jižně od Barcelony. Pláže a mořská voda v této oblasti patří k nejčistším z celého pobřeží Costa Dorada. Na historické centrum města navazuje moderní výstavba desítek hotelů a apartmánů.
K nejzajímavějším turistickým atrakcím patří světelná fontána v Salou, starý rybářský přístav v Cambrils a obrovský aquapark v La Pinedě.
Ve městě je nespočetné množství restaurací, barů, diskoték, obchodů, které slouží turistům dlouho do noci, resp. časného rána. Salou je místní dopravou spojeno se sousedními Cambrils a La Pinedou, i cca 10 km vzdálenou Tarragonou. Rozsáhlé písčité pláže patří mezi nejhezčí v celém Španělsku a táhnou se v délce 7 km. Široké, upravované pásy zlatého písku s ideálními podmínkami pro koupání a pozvolným vstupem do moře jsou vhodné i pro rodiny s dětmi. Vystihuje to i příznačný název pro letovisko Salou – „pláž Evropy”.
Večerní a noční život je lákavý a pestrý. Můžete relaxovat při příjemném posezení v nejrůznějších kavárnách, barech či diskotékách. Nádherná, široká, palmami lemovaná promenáda dělí hlavní pláž od samotného města, které láká v kteroukoliv denní či noční dobu elegantními obchody či vůní místních kulinářských specialit. Pěkné počasí je vzhledem k jižnější poloze střediska od začátku května do konce října! Milovníkům aktivního odpočinku doporučujeme celou řadu výletů či nejrůznějších atrakcí.

La Pineda
Je samostatnou částí Salou. S centrem města, které je vzdáleno cca 5 km, je spojena pravidelnou městskou dopravou. La Pineda je vyhledávána pro její příjemné písčité pláže. Pozvolný sestup mořského dna umožňuje bezpečné koupání i nejmenším dětem. Letovisko je klidnější než nedaleké rušné Salou a proto je vyhledáváno zejména těmi, kteří touží po příjemném odpočinku s trochou zábavy, večerními procházkami, posezením v typických barech či hospůdkách. K největším atrakcím La Pinedy patří rozsáhlý aquapark s řadou vodních atrakcí, populární plážová diskotéka i nedaleký zábavní park Port Aventura, který je dostupný místní dopravou.

Cambrils
Je rybářská obec, která plynule navazuje na vedlejší Salou. Cambrils je proslulá gastronomická oblast, která je dokonalým rájem pro labužníky. Cambrils je celoročně hojně navštěvovaným střediskem a turisté zde mají možnost využít nepřeberného množství nejrůznějších aktivit.

Doporučujeme:
Navštivte zábavní park Port Aventura. Za branami Port Aventury vás očekávají exotické země a zázračné atrakce – horské dráhy jako Draghon Khan, Tutuki Splash. Čeká vás směs barev a forem, zemí a lidí, historie a poezie. Zanechá ve vás spoustu krásných vzpomínek. Několik tematických oblastí vám umožní „ochutnat“ atmosféru vybraných oblastí světa – Mexika, Divokého západu, Číny, Polynesie, Středozemí. Řada vystoupení, vodních atrakcí. U parku je vodní park Costa Caribe se skluzavkami a tobogány.

Aquapark La Pineda – nespočetné množství skluzavek, tobogánů, vířivých proudů a mnoha dalších vodních atrakcí vám nabízí aquapark v La Pinedě.


COSTA GARRAF

je pobřeží těsně pod Barcelonou a navazuje na něj severní oblast Costa Dorady. Na Costa del Garraf se můžete potápět, plachtit, surfovat nebo jen relaxovat na některé z krásných písečných pláží.
Letoviska: Sitges

Sitges
Je malé pobřežní městečko cca 20 km od Barcelony. Dominantou je farní kostel Església de Sant Bartomeu i Santa Tecla na malé skalnaté vyvýšenině, jež odděluje dvoukilometrovou hlavní pláž na jihozápadě od klidnější plážičky Sant Sebastia na severovýchodě. Od kostela směrem do vnitrozemí stoupá pozvolný svah, na němž stojí stará část města. 500 m od kostela, nad nejvyšším bodem Avingudy d’Artur Carbonell, je vlakové nádraží, odkud se dostanete do Barcelony nebo Tarragony.
Sitges je módním letoviskem již od 90. let 19. století, kdy se stal vyhledávaným útočištěm světové umělecké avantgardy. Od 60. let je Sitges letoviskem, kde „je všechno dovolené“. Tuto oblast proto velmi často vyhledávají nudisté či gayové. Navštivte Aquapark „Aquatic Paradis“ a sportovní přístav. V Sitges můžete vyzkoušet všechny druhy vodních sportů (potápění, plachtění, surfování, vodní lyžování). Najdete zde golfové hřiště, 18 jamek, cca 6 km od Sitges.


 

Španělsko | Španělsko - informace | Costa Dorada, Costa Garraf - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.