aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Španělsko - Formentera

Formentera – nejmenší z Baleárských ostrovů je kouskem téměř tropického ráje. Patrně nejkrásnější pláže Evropy, křišťálově průzračná voda, vůně piniových hájů. Vnitrozemí s nádhernou nedotčenou přírodou,  malebná městečka. Hlavním centrem turistů je Es Pujols. Od sousední rušné Ibizy je ostrov oddělen mořskou úžinou.

Letoviska: MIGJORN – nejrozsáhlejší písečná pláž ostrova. Charakteristická je bělostným pískem a průzračnou vodou, odtud pramení její přezdívka Varadero Evropy. Pláž má velmi dobrou infrastrukturou, díky své délce patří však ke klidnějším zónám ostrova. Transfer z letiště na Ibize trvá zhruba hodinu a půl lodí a busem 

Jazyk: katalánština, španělština, lze se domluvit i anglicky či německy

Nápoje a strava: základem formenterské kuchyně je zelenina, ryby a neodmyslitelný olivový olej. Většina jídej je charakterizována chuťovou vytříbeností, nedílnou součástí je rýže. Vyhlášenou specialitou je guisat de peix, rybí kousky s rýží a česnekovou omáčkou alioli. V období zabíjaček se připravují masitá jídla s rýží a sušená či nakládaná masa. Na ostrově se pěstují a suší vynikající fíky.

Měna: Euro

Sportovní vyžití: vynikající podmínky pro vodní sporty, vnitrozemí je vhodné pro horská kola či pěší turistiku

Zábava: hlavním střediskem večerní zábavy je Es Pujols, je možno také zamířit do vyhlášených klubů na sousední Ibize, vzdálené pouze přes mořskou úžinu.

Fakultativní výlety: 
Okruh ostrovem:
polodenní výlet po nejzajímavějších lokalitách ostrova s návštěvou pláže Illetes, možnost koupání.
Lodní výlet: polodenní výlet na nejkrásnější pláž Formentery s bělostným pískem a průzračným mořem, typický ostrovní oběd v ceně.
Noc na Ibize: večerní výlet na Ibizu s prohlídkou starého města a možností návštěvy vyhlášených barů a restaurací Ibizy.
Okruh po Ibize: Prohlídka ostrova Ibiza

Španělsko | Španělsko - informace | Formentera - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.