aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Španělsko - Mallorca

MALLORCA

Mallorca, zrozená z mořské pěny bájného Středomoří, je vášnivá i rozjímavá, okouzlující i nepokorná, poetická i bouřlivá, taková dovede být Mallorca, nejpopulárnější cíl evropských turistů ve Středozemním moři … Ochutnejte i vy její jedinečné kouzlo! Mallorca je největší z Baleárských ostrovů v západním Středomoří. Mírné zimy a horká léta způsobují, že dlouhodobě průměrná celoroční teplota se zde pohybuje nad 20 °C. Pobřeží tohoto ostrova o celkové délce okolo 550 km se stalo jedním z hlavních lákadel pro turisty ze všech zemí Evropy. Podél kilometry dlouhých pláží z jemného písku na jihozápad od hlavního města Palmy vyrostla celá řada oblíbených letovisek.
Mallorca  je také ostrov stvořený k zábavě, sportu i k poznávání. K zábavě dospělých i dětí zvou vodní parky, delfinárium a další centra, zájemci o noční život si zajisté vyberou z pestré nabídky diskoték, zábavních a nočních podniků či klubů. Milovníci sportu mají možnost využít rozsáhlé nabídky vodních sportů, cyklististiky – silniční i horské, tenisu, golfu – 13 golfových hřišť, nebo i jízdy na koni.

ZÁKLADNÍ INFORMACERozloha: 3.648 km2, od východu na západ místy měří až 100 km, od severu na jih 70 km.
Obyvatelstvo: 800.000
Délka pobřeží: 560 km, z čehož asi 10% tvoří 179 pláží.
Nejvyšší hora: Puiq Major 1445 m n. m.
Hlavní město: Palma de Mallorca (cca 320 tisíc obyvatel)
Jazyk: úředním jazykem je španělština, ale v turistických letoviscích se lze snadno domluvit německy nebo anglicky. 
Doba letu: 2h 40 min
Mallorská kuchyně: nabízí jídla především z "jednoho hrnce", syté polévky, pokrmy z vepřového, jehněčího a kuřecího masa.
 
TABULKA TEPLOT
         V.    VI.   VII.  VIII.  IX.   X.  
Teplota vzduchu °C        24   29  31   32   28  26 
Teplota vody °C              21   24  26    27   26  23  

 

 

LETOVISKA

Východní pobřeží Mallorcy

Východní pobřeží Mallorcy přenese návštěvníky do úplně jiného světa, daleko od rušných kilometry dlouhých pláží a životem tepajících turistických středisek, kterými se vyznačuje okolí hlavního města Palmy. Nenajdete tady dlouhé, písčité pláže, ani množství diskoték, či jiné noční zábavy, zato vás tu okouzlí zdejší příroda. Podél východního pobřeží se táhne pohoří Sierra Levante, které dosahuje jen asi 500 – 600 m nadmořské výšky. Z tohoto členitého terénu stéká spousta nepravidelných toků, vytvářejících řečiště zvaná torrente. Ty se vodou plní ale jen v případě, že v zimě delší dobu panuje silně deštivé počasí, v turistické sezóně jsou torrentes vyschlé. Jejich ústí do moře tvoří malebné zátoky, zvané calas a těch na východním pobřeží najdeme nepřeberné množství. Calas nabízejí typické koupání této části ostrova – většinou se jedná o malé pláže na konci zátoky mezi dvěma skalnatými břehy. Zátoky mají převážně písčité dno, ale okolí je členité a skalnaté, proto je zde i spousta podmořského života. Mezi nejkrásnější zátoky určitě musíme počítat podmořskou přírodní rezervací Cala Mandrago. Hlavní spojovací silnice na východě Mallorcy vede asi 5 km od pobřeží a do jednotlivých zátok vás zavedou odbočky. Kopcovitý terén neumožňuje vést silnici podél břehu, ale dá se říci, že zátoky na konci téměř všech odboček Vás okouzlí. Každá je jiná. Najdete tam totiž nejen malé pláže, ale i řadu malých původně rybářských vesnic, které tvoří neopakovatelné kouzlo zdejšího pobřeží. Živým centrem této oblasti ostrova je letovisko Cala D’Or, ale i příjemná je i procházka v přístavu Porto Petro. Další přírodní přístav Porto Cristo je navštěvován turisty z celého ostrova nejen pro malebnost zátoky, ve které se nachází, ale především kvůli krasovým „Dračím“ jeskyním Cuevas Drach s největším podzemním jezerem na světě či nedalekým jeskyním Hams s krápníky rostoucími v rozporu s přírodními zákony.
Mezi nejkrásnější zátoky v této oblasti patří i přírodní přístav Porto Colom a malá zátoka Cala Murada. V obou těchto místech, stejně jako v Cala d’Or nabízíme nově klientům naší cestovní kanceláře hotely ke strávení dovolené.

Cala Major/IlletasNejde o typické turistické oblasti se soustředěním hotelů, ale spíše o předměstí hlavního města ostrova Palma de Mallorca, které má především v Illetasi charakter elegantní vilové čtvrti. Cala Major je záliv s písečnou pláží, zatímco Illetas leží na rozeklaném skalnatém pobřeží s malými zálivy s písečným vstupem do moře, tzv. Caletillas. Výhodou této oblasti je blízkost centra hlavního města s jeho nepřebernou nabídkou zábavy, procházek a nákupních možností, stejně jako blízkost všech hlavních jachetních přístavů a klubů a golfových hřišť. V této části ostrova se proto nacházejí hlavně hotely vyšších kategorií, nabízející pro náročné hosty služby na vysoké úrovni. V těchto hotelech se také odehrávají setkání a kongresy na vysoké mezinárodní úrovni. Hotely jsou zde zvyklé vyjít vstříc přáním náročných návštěvníků. Leží zde i jedna z letních rezidencí španělské královské rodiny.
Transfer z letiště: 30 minut

Palma Nova/MagalufTato oblast jihovýchodně od hlavního města je nejvíce oblíbena mezi anglickými turisty. Důvodem jsou krásné pláže z jemného písku i rušný noční život. Ten se odehrává v bezpočtu barů a restaurací, z nichž mnohé vypadají, jako by byly přeneseny ze staré dobré Anglie. Najdete tady jednu z největších a nejvyhlášenějších diskoték v Evropě - BCM. Navštívit můžete také zdejší Aquapark, Casino Paladium, ponorku Nemo, Westernpark a vystoupení v duchu pirátských výprav. Nedaleko leží i komplex Marineland s oblíbeným představením delfínů, lachtanů a papoušků. Komplex je kombinován se zoologickou zahradou a velkým akváriem.
Transfer z letiště: 30 minut

Santa PonsaZáliv s bělostnou písčitou pláží lemovanou středomořskými piniemi navozuje atmosféru letní prázdninové pohody. Právě na této pláži se vylodila katolická vojska pozdějšího mallorského krále Jamese I a zahájila odtud tzv. reconquistu tj. znovu získání ostrova z rukou muslimských Maurů. Dodnes je tato událost vzpomínána velkolepou fiestou - svátkem 9. září. Současné letovisko nabízí výborné ubytovací možnosti a svojí polohou na poloviční cestě mezi hlavním městem a přístavem Puerto d’Andraitx (cca 20 km na obě strany) je skvělým východiskem pro poznání této části ostrova. Nedaleko leží i jedna z letních rezidencí španělské královské rodiny. Exklusivnost celé oblasti dokumentuje i blízkost několika golfových hřišť.
Transfer z letiště: 45 minut

Paguera 
Elegantní, sympatické, klidnější letovisko v zálivu u pláže na jihozápadním cípu ostrova, přibližně 28 km od hlavního města, rozložené v mírně se svažujícím údolí, zakončeném krásnou dvojitou pláží, obklopenou typickými přímořskými skalami. Tepnou městečka je tzv. boulevard, který je příjemnou pěší zónou s obchůdky, restauracemi a kavárnami. Paguera leží na cestě z hlavního města do mondénního střediska Puerto d'Andraitx, které svojí atmosférou pirátského přístavu učarovalo osobnostem showbusinessu jako jsou herec Michael Douglas a modelka Claudia Schifferová, kteří si v jeho okolí vybudovali svoje sídla.
Transfer z letiště: 60 minut

Playa de Palma/El ArenalEl Arenal se změnil z původní malé rybářské vesničky v průběhu několika desetiletí v jedno z nejvyhledávanějších letovisek na Mallorce. Zejména turisté ze SRN považují Arenal za ideální místo pro dovolenou ve Středomoří. Středisko je na západní straně velkého zálivu, v jehož středu leží hlavní město Palma (vzdálené cca 14 km). Od široké pláže s jemným pískem se letovisko zvolna zvedá do úbočí nad zálivem. Na relativně malém prostoru zde najdete neuvěřitelné množství nejrůznějších obchůdků, barů, restaurací, diskoték, večerních podniků a dalších zábavních zařízení. Ne nadarmo se Arenal stal synonymem nepřetržité zábavy. Po několika stech metrech směrem do vnitrozemí mění letovisko svoji tvář. Zeleň středomořských pinií a bylin i vzdálenost od hlavních rušných tepen činí z hotelů v této části Arenalu vyhledávaný ostrůvek relativního klidu, ležící přitom v dosahu pláže i zábavy. Velkým lákadlem pro děti, ale i pro dospělé je jeden z největších vodních parků na světě "Aquacity" a známé minigolfové hřiště střežené prehistorickými dinosaury. Playa de Palma navazuje na Arenal a tvoří ji několik řad hotelů podél pláže směrem k hlavnímu městu. I tady najdete bary, restaurace a střediska zábavy a navíc se můžete lehce po plážové promenádě pěšky, turistickým vláčkem nebo na kole přesunout za pozdním večerním programem, jak do Arenalu, tak na druhou stranu do C'an Pastilly, která uzavírá toto rozsáhlé turistické území na západ od Palmy.
Transfer z letiště: 20 minut

C'an PastillaI tato půvabná rybářská vesnička, ležící na jižním pobřeží ostrova přímo u osmikilometrové pláže, táhnoucí se odtud podél střediska Playa de Palma až k Arenalu, se přeměnila pod vlivem rostoucího zájmu zahraničních turistů na příjemné letovisko. Jeho poloha blízko hlavního města i letiště přímo u krásné písečné pláže se ukázala jako ideální pro velkou část turistů přijíždějících na Mallorcu za pohodovou odpočinkovou dovolenou. Ve srovnání s Arenalem je C'an Pastilla klidnější, elegantnější a více mezinárodní středisko, které si oblíbili turisté z Velké Británie, Portugalska, Francie a Itálie a střední generace turistů z německy mluvících zemí. Okolí původního malého rybářského přístavu se změnilo na centrum vyhlášených rybářských restaurací. Příjemně působí víkendové trhy na místním malém náměstíčku. Pobřežní promenáda nabízí příjemné večerní procházky i výběr obchůdků, barů a restaurací. Mimořádně snadné je i spojení linkovým autobusem do hlavního města (8 km).
Transfer z letiště: 20 minut

 

TIPY NA VÝLETY

Okruh ostrovem Mallorca

Dračí jeskyněPůldenní výlet do krápníkových jeskyní Cuevas Drach, návštěva přístavu Porto Cristo a města Manacor, kde se vyrábí umělé mallorské perly – návštěva fabriky.

Son AmarVečerní varietní program s představením flamenca, moderního baletu, tanečního orchestru a působivými laserovými efekty.

MarinelandV tomto zábavním parku můžete shlédnout neuvěřitelná vystoupení lachtanů, delfínů i papoušků. Nachází se v Portále Nous nad písečnou pláží. Cca 1,5 hodiny cesty z východního pobřeží. Výlet je vhodný nejen pro děti, ale i dospělé.

Aqualand MagallufV Magalufu i v letovisku El Arenal najdete mohutné vodní parky Aqualand. Velké množství skluzavek, tobogánů, bazénů, zábavné programy a spouta dalších lákadel pobaví děti i dospělé.

 

 

Španělsko | Španělsko - informace | Mallorca - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.