aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Mar Menor - Španělské "mrtvé moře" - hotel ***

Mar Menor - Španělské "mrtvé moře" - popis

Dovolená „u dvou moří“. Z jedné strany úzkého poloostrova Středozemní moře s „nekonečnou“ pláží a mořským příbojem, z druhé strany mělká a teplá laguna MAR MENOR (Menší moře) unikátní “Mrtvé moře“ v Evropě, které se díky slanosti a vysokému obsahu minerálů pyšní léčivými účinky. Ve středisku LA MANGA si můžete vybrat, zda si půjdete zadovádět do vln Středozemního moře nebo si dopřejete léčebného koupání v prohřáté a klidné laguně Mar Menor. Oblast má 315 slunečních dní v roce. Letovisku, které nabízí veškerý komfort, se přezdívá Španělské Miami. Během pobytu jsou pro Vás připraveny zajímavé výlety do méně známé a českými turisty ještě neobjevené oblasti MURCIE v jižním Španělsku. Zaujme Vás přírodní rezervace Salinas de San Pedro del Pinatar, kde můžete shlédnout hejna růžových plameňáků, volavek, a kde můžete vyzkoušet zdejší léčivé bahno. Navštívíte VALENCII, kde se střetává středověká architektura s moderními budovami, kde se zrodil národní pokrm „paella“. BENIDORM představuje španělský Manhattan u moře s nejvyšším počtem mrakodrapů na obyvatele na světě.
 
Program zájezdu:
1. den: Odjezd v poledních hodinách po trase Praha (cca 13,00 hod.) – Beroun – Rokycany – Plzeň (Možnost přistoupit na trase dle dohody s CK.) Noční přejezd přes SRN a Francii do Španělska.
 
2. den: V dopoledních hodinách příjezd do oblasti COSTA BRAVA. Volno, odpočinek u moře, možnost koupání. Ubytování, večeře a nocleh.
 
3. den: Snídaně. Průjezd podél moře až na pobřeží pomerančového květu - COSTA DEL AZAHAR, kde navštívíme VALENCII, třetí největší město Španělska s neopakovatelnou atmosférou, rušným přístavem a pozoruhodnými památkami, proslulou různými slavnostmi a fiestami. Dochovaly se zde středověké hradby s věžemi a několik starobylých kostelů včetně katedrály La Seo. „La Llotja“, někdejší burza hedvábí patřící k nejkrásnějším příkladům civilní architektury z období gotiky, je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Milovníky moderní architektury zajisté potěší futuristická stavba s názvem Město umění a věd v původním korytě odkloněné řeky Turie. Příjezd do provincie MURCIA, kde dokonale nasajete atmosféru horkého španělského vnitrozemí. Naším cílem bude 22 km dlouhá a 200 až 1200 m široká písečná šíje LA MANGA, “rukáv“, která odděluje lagunu MAR MENOR od moře. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh. ( 7 noclehů na jednom místě s plnou penzí a výlety.)
 
4. den: Snídaně. Volný den, koupání, slunění, oběd, večeře a nocleh.
 
5. den: Snídaně. Výlet do hlavního města oblasti města MURCIA - město ležící na řece Segura se zajímavou historickou čtvrtí a starobylou katedrálou. Návštěva svatyně patronky města Panny Marie Fuesanta, odkud je nádherný výhled na město. Odpoledne návštěva města CARTAGENA, jednoho z nejstarších měst na Pyrenejském poloostrově, které bylo založeno již v roce 228 př. n. l. Kartáginci. Jeho dávná historie Vás zde okouzlí na každém kroku. K nejvýznamnějším památkám patří dobře zachovalé kompletní římské divadlo a zbytky katedrály Panny Marie, mohutné hradby z dob punských válek a nepřehlédnutelný hrad Castillo. Večeře a nocleh.
 
6. den: Snídaně. Volný den, koupání, slunění, oběd, večeře a nocleh. V některých z volných dnů bude možnost cca dvouhodinové projížďky lodí z místního přístavu podlé laguny a ostrůvků.
 
7. den: Snídaně. Výlet do parku SALINAS DE SAN PEDRO, jednoho z největších center talasoterapie v Evropě (léčba onemocnění pokožky, artritidy a revmatických onemocnění mořskou vodou a bahnem). V této jedinečné přírodní rezervaci najdete solné laguny, pláže, písečné duny, zajímavou vegetaci a nejrůznější druhy ptáků, mezi nimi především plameňáky. Návštěva nejhezčích míst v parku s průvodcem. Možnost koupání v přírodních bahenních lázních pod širým nebem. Večeře a nocleh.
 
8. den: Snídaně. Výlet ve formě okruhu po památkách: LORCA - třetí největšího město oblasti Murcie nacházející se na hranici bývalého křesťanského a muslimského světa. Procházka městem je procházka stoletími, během níž navštívíte jeden z největších středověkých hradů z dob válek Maurů s křesťany - Fortaleza del Sol a historické centrum města, kde budete mít možnost prohlédnout si Muzeum slavností, které představuje nádherné vyšívané koňské přehozy a postroje či dobové oblečení používané při různých svátcích. Projdete se náměstím Plaza de España a prohlédnete si katedrálu San Patricio. Víra, kultura, zábava a tradice, to vše tvoří tvář města, které se díky své bohaté minulosti zapsalo v roce 1964 na Seznam městských památkových rezervací. Návštěva jednoho z nejvýznamnějších poutních míst ve Španělsku - CARAVACA DE LA CRUZ, kam každoročně proudí tisíce návštěvníků. Jezdí sem, stejně jako do Říma nebo do Jeruzaléma, aby zde nalezli vykoupení. Ve Svatyni pravého kříže se podle legendy nachází část Kristova kříže. Návrat na večeři a nocleh.
 
9. den: Snídaně. Volný den, koupání, slunění, oběd, večeře a nocleh.
 
10. den: Snídaně. Uvolnění pokojů a tranzit na Costa Bravu. Cestou navštívíme pulzující přímořské letovisko BENIDORM s kosmopolitní atmosférou a mnoha mrakodrapy, které nabízí snad vše, na co si vzpomenete. Je zde i nejvyšší hotel v Evropě. Okolní hory lemující pobřeží vytvářejí zvláštní teplé mikroklima, takže tu sezona nikdy nekončí. Ubytování v hotelu oblasti Blanes - Lloret. Večeře a nocleh.
 
11. den: Snídaně. Uvolnění pokojů, celodenní volno, koupání v moři slunění na pobřeží Costa Bravy. Ve večerních hodinách odjezd. Cesta Španělskem do Francie.
 
12. den: Průjezd Německem. Návrat do ČR v podvečer.

Přehled termínů

Celkem 0 zájezdů

Datum
Podrobnosti
Strava
Žádné termíny nejsou momentálně k dispozici Pro aktuální nabídku nás prosím kontaktujte.

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.