aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Srí Lanka

Srí Lanka - výběr destinací | výběr země

Informace o zemi Srí Lanka

SRÍ LANKA - vzácné kameny, aromatické čaje, fascinující míšení odlišných kultur a historií, rajský tropický ostrov s přívětivými lidmi, bujnou vegetací, písčitým pobřežím s modrým mořem. To vše je Srí Lanka. Jeden ostrov, ležící jižně od Indie, který patří k nejhezčím na světě.
S výjimkou hlavního města Colomba, které si dodnes zachovalo svůj původní kolorit, zde nenaleznete jiné velké město.
Velmi pestré je na Srí Lance náboženské složení obyvatel. Na ulicích potkáte buddhisty, hinduisty, muslimy i křesťany.

POČASÍ NA SRÍ LANCE

 

Měsíc                         I.         II.       III.       IV.      V.          VI.      VII.     VIII.     IX.       X.       XI.             XII.     

Průměrná teplota
vzduchu (°C)

30 31 31 31 30 29 29 29 29 29 29 30

Průměrná teplota
vody (°C)

27 27 28 28 29 29 28 27 27 28 27 27

Průměrné měsíční
srážky (mm)

89 69 147 231 371 224 135 109 160 348 315 147

 DŮLEŽITÉ INFORMACE

Vstupní formality na Srí Lanku
Turistické vízum na pobyt do 30 dní se uděluje zdarma po příletu na letiště v Colombu. Platnost pasu musí být nejméně 6 měsíců od data vstupu.

Srí Lanka - očkování a lékař
Očkování není povinné. Doporučené je očkování proti hepatitidě typu B. Jelikož cestujete do exotické země, vybavte se běžnými léky proti zvýšené teplotě a střevním potížím. Na Srí Lance je v místním vodovodu pouze užitková voda. Pitná voda je bez potíží k dostání v minimarketech v plastikových láhvích.

Jazyk na Srí Lance
Úředním jazykem je sinhálština a tamilština. V turistických centrech se domluvíte anglicky.

Časový posun je + 5 hodin vůči středoevropskému času.

Nápoje a strava na Srí Lance
Všechny hotely na Srí Lance jsou minimálně se snídaní. Většina jídel je v místním stylu, převážně ochucené curry. Restaurace větších hotelů mají v nabídce též evropskou kuchyni. Ceny jídel a nápojů jsou přibližně stejné jako u nás. V hotelech vždy počítejte s vyššími cenami.

Srí Lanska - měna
Místní měnou je srílanská rupie. 1 rupie je přibližně 30 haléřů. Nejvhodnější je mít s sebou americké dolary, 1 USD = cca 100 rupií. Směnu doporučujeme již na letišti. Platební karty jsou akceptovány ve větších hotelech a restauracích.

Elektrické napětí
Elektrické napětí je 230 – 240 V. Zásuvky jsou anglického typu se třemi zdířkami. Doporučujeme vzít si s sebou redukci zásuvek.

Sportovní aktivity na Srí Lance
Ideální pro pěší turistiku je horská oblast kolem Hortonových planin a Adam’s Peak. Šnorchlování a potápění se provozuje hlavně na západním pobřeží v oblasti Hikkaduwy a Unawatuny. Zátoka Urugam je ideálním místem pro surfaře. Na Srí Lance jsou tři golfová hřiště světové úrovně v nadmořských výškách 10, 400 nebo 2.000 metrů v Colombu, Kandy a v horském městečku Nuwara Eliya.

Nákupy na Srí Lance
Tradičním suvenýrem ze Srí Lanky jsou dřevěné masky z oblasti města Ambalangoda, batik z oblasti kolem Kandy nebo všudepřítomný arak.

Srí Lanka - pronájem automobilu
Vzhledem ke složité dopravní situaci, která turistům připadá jako velmi chaotická, se na Srí Lance pronájem nedoporučuje.

Zájezdy na Srí Lanku

Srí Lanka - popis destinací

Srí Lanka - výběr destinací | výběr země

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.