aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Jižní Švýcarsko a Chamonix - švýcarské a francouzské Alpy - hotel

Jižní Švýcarsko a Chamonix - švýcarské a francouzské Alpy - popis

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách Praha (cca 21.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Přejezd přes SRN do Švýcarska.

2. den: V ranních hodinách MELIDE U LUGANA – miniaturní Švýcarsko – zde jsou velmi pěkné působivé modely význačných budov a přírodních krás Švýcarska. CASLANO – exkurze do výrobny čokolády Alprose, kde potěšíte oči i chuťové buňky báječnými cukrovinkami – je zde možnost výhodného nákupu i ochutnávky. MORCOTE – historická rybářská vesnice, příjemný výstup ke kostelu Santa Maria del Sasso. LUGANO – prohlídka města ležícího na břehu stejnojmenného jezera, lemovaného palmovou promenádou a spoustou v této oblasti neočekávané subtropické vegetace. V podvečer odjezd na ubytování do hotelu, večeře a nocleh.

3. den: Snídaně. Odjezd přes část Itálie s výhledy na Stressu a Lago di Maggiore až na průsmyk SIMPLON PASS (2005 m n. m.) a odtud přes Visp podél řeky Rhôny do horské oblasti pod MATTERHORN. Z městečka Täsch vláčkem do Zermattu na samém úpatí Mattenhornu. Zde možnost pěší turistiky či dále typickou švýcarskou horskou zubačkou až na Gornergrat (3100 m n. m.), odkud se naskýtá kruhový výhled do okolí čtyřtisícovek se stále zasněženými vrcholy. Zde je také jedinečný výhled na majestátní horu Matterhorn, která zde ční jako obří dračí zub. Možnost sestupu do nižší stanice zubačky. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

4. den: Snídaně. V dopoledních hodinách výjezd pod nejvyšší horu Evropy MONT BLANC do střediska francouzského horolezectví a všech zimních sportů CHAMONIX – prohlídka světoznámého střediska na úpatí nejvyšší hory Evropy. Podle počasí možnost výletu lanovkou na AIGUILLE DU MIDI, odkud se otevírá nezapomenutelný pohled na fascinující panorama největšího masivu v Evropě. Případně možnost vláčkem na Mer de Glace. ŽENEVA – průjezd hlavním městem kantonu, mostem přes řeku Rhônu a krátká zastávka na nábřeží Ženevského jezera, kde je památník atentátu na císařovnu Sissi a krásný výhled na fontánu nad jezerem. V podvečer odjezd zpět do ČR.

5. den: Návrat do ČR v ranních hodinách.

Přehled termínů

Celkem 0 zájezdů

Datum
Podrobnosti
Strava
Žádné termíny nejsou momentálně k dispozici Pro aktuální nabídku nás prosím kontaktujte.

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.