aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Od jezer a palem Bernina expressem do Alp - hotel ***

Od jezer a palem Bernina expressem do Alp - popis

Od ledovců k palmám – tak zní oficiální slogan světoznámého vyhlídkového vlaku Bernina Express. Pojeďte se přesvědčit, že slogan nepřehání a tato nejvýše položená železniční trať křižující Alpy opravdu spojuje sever Evropy s jihem, přemosťuje jazykové oblasti a kultury. Nejprve se z vyhlídky nad Bodamským jezerem podíváme na severní, německy hovořící část Švýcarska. K malebnému Komskému jezeru si již zajedeme do Itálie a navštívíme nejproslulejší letoviska na jeho břehu – stejnojmenné Como, nejkrásnější italské město Bellagio a úchvatnou Varennu. Po výletu do Itálie se vrátíme do Švýcarska a to nejkrásnějším úsekem Bernina Expressu z Tirana do Svatého Mořice, světoznámého střediska na břehu Moritzersee.
 
Program zájezdu:
1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 23,30 hodin) - Beroun - Rokycany - Plzeň. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Cesta Německem do Švýcarska.
 
2. den: V ranních hodinách příjezd do hlavního města rakouského Vorarlberska BREGENZ, u břehu Bodamského jezera. Abychom ocenili rozlohu a panorama tohoto druhého největšího alpského jezera, vyjedeme si lanovkou na 1.064 m vysokou lesnatou horu PFÄNDER. Na jejím vrcholu si kromě úchvatného panorama a pohledů do Německa i Švýcarska budete moci prohlédnout jelena, divoké kance, kozorožce i hvízdající sviště. Po přivítání alpskou krajinou se vydáme do Švýcarska, do italsky mluvícího kantonu Ticina. Elegantní kantonální metropole BELLINZONA byla důležitým místem už pro staré Římany, kteří odtud kontrolovali velké alpské průsmyky. Kromě renesančního historického centra nabízí hned tři pevnosti nad městem s nádhernými výhledy do údolí. Další krásné výhledy nás čekají u jezera Lugano po výjezdu pozemní lanovkou na skalnatý vrchol SAN SALVATORE. Díky rozhledu na všechny světové strany budeme mít pod sebou Lugano i jezero jako na dlani. Přejezd do hotelu na večeři a nocleh.
 
3. den: Po snídani odjezd do italského města COMO u stejnojmenného několikaramenného jezera, které sklízí ze všech italských jezer největší chválu. Ač je město oblíbeno turisty, hlavní zdroj příjmů zajišťuje výroba hedvábí pro milánské návrháře. Po procházce po nábřeží možnost výjezdu pozemní lanovkou o téměř 500 metrů výš k obci Brunate, od níž je krásný výhled na jezera Como, jednoho z nejhlubších jezer Evropy. Nebyl by to výlet k jezeru, kdybychom se nevydali také na plavbu a to rovnou na jedno z nejkrásnějších míst u jezera, do městečka BELLAGIO. Díky promenádě obrostlé oleandry a lípami, hotely omítnutými v odstínech karamelu, broskve a smetany a starému centru na kopci s dlážděnými uličkami a průchody bývá považováno za nejhezčí město v Itálii. Pobřežní VARENNA ve stínu borovic je oázou klidu a pohody. Zdejší Villy Cipressi a Monastero jsou proslulé svými terasovými zahradami. Přejezd do hotelu na večeři a nocleh.
 
4. den: Po snídani cesta k vrcholu našeho zájezdu – projížďce Bernina Expressem. Ze severoitalského TIRANA se vydáme vlakem největšího soukromého železničního dopravce Rhétských drah. Ač patří Bernina k nejstrmějším drahám světa, nikde si nevypomáhá ozubnicí a coby ojedinělá technická památka byla zapsána na seznam UNESCO. Po třech kilometrech dorazíme na italsko-švýcarskou hranici a dále budeme pokračovat v kantonu Graubünden. Čeká nás zde jedna z nejznámějších železničních staveb spirálový viadukt Brusio, prosmýkneme se podél západního břehu překrásného jezera Lago di Poschiavo a pomalu opustíme zelené louky a obce v italském stylu a začneme šplhat do strmých serpentýn až nás ve stanici Alp Grüm přivítají velehory pohledem na čelo ledovce Palü. Nejvyšší bod celé cesty nás čeká v Ospizio Bernina (2256 m) na břehu jezera Lago Bianco, cestou uvidíme také ledovec Morteratsch spadající z masivu Piz Bernina, jediné čtyřtisícovky východních Alp a lestnatým údolím sjedeme do cíle naší cesty, slavného zimního střediska SVATÝ MOŘIC. Po procházce v tomto někdejším dějišti zimních olympijských her odjezd domů.
 
5. den: Návrat do ČR v ranních hodinách.

Přehled termínů

Celkem 1 zájezd

1
Datum
Podrobnosti
Strava
27. 07. - 31. 07. 2022
2 noci
poznávací zájezdy
autobusem (Praha)
polopenze
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
1

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.