aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Vlakem přes "Sto údolí" & Glacierexpresem - hotel ***

Vlakem přes "Sto údolí" & Glacierexpresem - popis

Jen málo míst v Evropě nám umožňuje navštívit během pár hodin hned několik klimatických a jazykových oblastí. Mezi nejrozmanitější kraje patří alpská území na hranicích Švýcarska, Itálie a Francie. Poznávání oblasti zahájíme v Locarnu, slavném letovisku na břehu jezera Maggiore, k němuž se po projížďce vlakem „Sto údolí“ zase vrátíme v Aroně. Pěší turistiku si užijeme v NP Gran Paradiso a antickou historii zase v italské Aostě. Jedním z největších zážitků jistě bude lanovkový přejezd třítisícových hřebenů, oddělujících Itálii od Francie v oblasti Mont Blanc. V údolí Rhony nejprve navštívíme malebná města Sion a Brig a pak se jím vydáme po kolejích Ledovcového expressu přes známá střediska Fiesch, Oberwald a Andermatt do Churu. V tomto neprávem opomíjeném městě strávíme poslední večer s alpskou atmosférou.
 
Program zájezdu:
1. den: 
Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 20.00 hodin) - Beroun - Plzeň. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK). Přes SRN a Švýcarsko do Itálie.
 
2. den: 
V ranních hodinách příjezd do švýcarského LOCARNA. Podloubí, náměstí a promenády elegantního letoviska u jezera Maggiore jsou ozdobena subtropickými zahrádkami s palmami, kaméliemi, buganvíliemi, cypřiši, oleandry a magnóliemi. Před polednem se vydáme speciálním vlakem do malebného údolí CENTOVALLI, pojmenovaném po „stovce“ bočních údolíček. Trasa je dlouhá 52 km a vede přes 83 mostů a viaduktů až do italské DOMODOSSOLY. Tam přestoupíme na historickou trať SIMPLON, někdejší Simplon-Orient-Express, po níž jezdí vlaky z Paříže do Benátek. Naším cílem bude ARONA, historické městečko na břehu jezera Maggiore. Právě zde se narodil Karel Boromejský a jeho obří socha byla až do stavby Sochy Svobody největší sochou světa. Z ní je krásný výhled na jezero i starou pevnost. Možnost koupání, procházky po promenádě nebo občerstvení. Přejezd do hotelu v oblasti Aosta na večeři a nocleh.
 
3. den: 
Snídaně. Dopolední výlet do nejstaršího italského národního parku GRAN PARADISO. Díky státní ochraně je nyní domovem již 4 000 kozorožců, 3 500 kamzíků a dalších vzácných živočichů a rostlin. Navštívíme středisko COGNE a odtud se vydáme na pěší procházku ÚDOLÍM VALNONTEY, které se táhne až pod ledovce čtyřtisícového Gran Paradisa k nejnavštěvovanějším vodopádům v této malebné oblasti. Možnost výjezdu lanovkou na vyhlídku Belvedere nebo návštěvu alpské botanické zahrady. AOSTA – horské město obklopené majestátními alpskými štíty bylo založeno již Římany. Z té doby se dochovaly četné památky, jakými jsou Augustův triumfální oblouk, římské divadlo nebo amfiteátr. Dominantou Aosty je však komplex církevních budov Sant´Orsa – kostel, klášter, zvonice a muzeum. Díky tomu je Aosta často nazývána také „Římem Alp“. Návrat na večeři a nocleh.
 
4. den: 
Snídaně. Přejezd do nedalekého COURMAYEUR k nástupu na soustavu lanovek, kterou překročíme italsko-francouzskou hranici přes hřebeny třítisícovek. Nejprve vyjedeme lanovkou s poetickým názvem Nebeská cesta na POINTE HELBRONNER do výšky 3 462 m n.m. Z panoramatické, 360° terasy se rozhlédneme k Mont Blancu i ledovci Glacier du Géant. Ten překonáme pomocí Télécabine Panoramique Mont-Blanc na nejvyšší místo naší cesty – francouzské AIGUILLE DU MIDI (3 777 m n.m.). Odtud se můžeme vydat ještě výš výtahem na panoramatickou terasu (3 842 m n.m.), vyzkoušet svou odvahu KROKEM DO PRÁZDNA na skleněné terase nebo zvolit standartní vyhlídky. Poslední lanovka nás doveze do francouzského Chamonix, odkud se vydáme do Švýcarska. SION – okouzlující hlavní město kantonu Valais má výjimečně dlouhou historii, zřejmě díky dvěma výrazným skalnatým kopcům v jinak plochém údolí, které dnes zdobí středověké hrady. Procházka dlážděnými uličkami kolem starobylých hostinců a měšťanských domů ze šestnáctého století. Přejezd do hotelu v oblasti Vispu na večeři a nocleh.
 
5. den: 
Snídaně. Den začneme lehkou pěší turistikou (procházkou) nad městem BRIG, v oblasti SIMPLON PASS. Silnici přes průsmyk do Itálie postavil už Napoleon, dnes je sedlo poseté příjemnými stezkami s vyhlídkami. Přejezd do centra města Brig, jehož dominantou je velkolepý poitalštělý palác Schloss Stockalper ze 17. století. Procházka kolem šlechtických domů ze 17. a 18. století a centrem města s možností oběda. Odpoledne nás čeká trať slavného LEDOVCOVÉHO EXPRESSU. Z Brigu vyrazíme hlubokým údolím Rhony podél walliských dřevěných domů a barokních vesnických kostelíků. V jednom místě se vlak otočí v tunelu o 270 stupňů a vystoupá přitom o 150 metrů. Potom se údolí horní Rhony rozšíří a za Oberwaldem vlak pojede 20 minut 15 km dlouhým tunelem Furka až do horského Andermattu. V Andermattu je zapřažena lokomotiva s ozubnicovým pohonem a vlak začne pomocí ozubnice stoupat do průsmyku Oberalp (2033 m n.m.) - nejvyššího bodu trasy se stejnojmenným horským jezerem uprostřed mohutných alpských štítů. Při sjezdu do Disentisu s monumentálním benediktinským klášterem se naskýtají nádherné výhledy. V podvečer vystoupíme v CHURU. Živé hlavní město kantonu Graubünden sedí v hlubokém údolí, vytvořeném Rýnem. Večerní volno v osobitém starém městě, plném dlážděných uliček, skrytých nádvoří a robustních měšťanských domů, kterým dominuje mohutná katedrála. Večer odjezd do ČR.
 
6. den: 
Návrat do ČR v ranních hodinách.

Přehled termínů

Celkem 1 zájezd

1
Datum
Podrobnosti
Strava
23. 08. - 28. 08. 2022
3 noci
poznávací zájezdy
autobusem (Praha)
polopenze
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
1

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.